Na Kašpara byli Piráti krátcí, dorost bere čtvrtou výhru v řadě

SDO: Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Brankář Jakub Kašpar si v utkání na ledě chomutovských Pirátů připsal čtvrtou nulu v této sezóně. Energetici se prosadili v závěru první třetiny gólem Šika, a poté v závěrečné periodě navýšili trefou Maydla. Karlovarští starší dorostenci si tak prodloužili svou vítěznou šňůru.
Extraliga staršího dorostu, 14. kolo, so 21.10.2017
Chomutov
0:2
0:1, 0:0, 0:1
Branky a nahrávky: 20. Šik (Daniel Černý), 43. Maydl (Cankov). Rozhodčí: Místecký – Goltsch, Sýkora. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 79. Střely na branku: 30:23. Průběh utkání: 0:2.
Chomutov: R. Běhula – Rudy, Ferbas, Seemann, D. Zeman, Jarý, Viktorin, Štochl – David Černý, Bajer, Jaroš, L. Benda, Lobodowski, Mežnar, Hradecký, Gut, Pech, Ouřada, Brandner
Karlovy Vary: Kašpar – Bernáth, Cankov, Zavřel, Kořán, Tureček, Záruba, Novák – Holub, Novotný, Daniel Černý, Šťastný, Maydl, Křemen, Hudečka, Prošek, Šik, Jiskra, Jílek, Zdeněk

Piráti si po necelé minutě hry vynutili početní výhodu, ve které však neuspěli. Krátce poté Radek Prošek přebruslil na pravé straně obránce, první střelou vyprášil jen Běhulovy betony a poté nedorazil puk ze vzduchu do odkryté branky. V dalším průběhu si oba celky vyzkoušely přesilovku, ale ani jeden ji nevyužil.

Skóre se měnilo až v poslední minutě třetiny, když jedenáct vteřin před koncem Daniel Černý v situaci dva na jednoho našel povedenou přihrávkou najíždějícího Otakara Šika, jemuž stačilo jen nastavit hůl – 0:1. V poslední vteřině třetiny byl vyloučen karlovarský útočník, a tak se celý jeho trest přesunul do druhé části.

Ve dvaadvacáté minutě byli Piráti blízko vyrovnání, které nakonec nezařídil Marek Viktorin střelou z těsné blízkosti ani Vít Seemann ránou z mezikruží. Za pár okamžiků se Roman Brandner prokličkoval až před karlovarského brankáře, proti kterému ale tváří v tvář neuspěl. Richard Běhula se musel pořádně otáčet ve 34. minutě, nejprve vyrazil Křemenovo nahození od modré, ustál dorážky a nakonec vystavil stopku i střele jmenovce Záruby.

Hned poté byl v permanenci i Jakub Kašpar, jenž zůstal stoprocentní proti všech chomutovským pokusům – po vyjetí z rohu pálil Kryštof Ouřada, od modré vystřelil Jakub Štochl a do třetice dorážel Lukáš Benda. V závěru třetiny mohli jít hosté do úniku, ale Vít Seemann celou akci zastavil povedeným obranným zákrokem.

Na začátku závěrečné třetiny se prezentoval pohlednou individuální akcí Michal Maydl, jenž si sjel k brance, obelstil obránce a bekhendovým blafákem poslal puk za gólmanovy betony – 0:2. Po ubráněném oslabení si Chomutovští vytvořili značný tlak, který ale nezužitkovali, a tak mohli jít do útoku Karlovarští. Radek Prošek přenechal spoluhráči Filipu Bernáthovi, jehož ránu vyrazil Richard Běhula. Po nevyužití nabídnuté početní výhody Adam Křemen orazítkoval horní tyčku.

V závěru základní hrací doby musel být pozorný především Jakub Kašpar, jenž čelil úniku Kryštofa Ouřady, střele od modré v podání Jakuba Štochla a dorážce Patricka Pecha. V 58. minutě si oba celky vybraly oddechový čas a chomutovským hráčům začala přesilovka. Do opuštěné klece Pirátů mířil v oslabení čtyři proti šesti Vít Jiskra, ale jeho pokus se zastavil o tyčku. V poslední vteřině sudí rozdali kvůli potyčce osm trestných minut, které spravedlivě rozdělili mezi oba týmy.

David Kočí (Piráti Chomutov): „Prohra není nikdy dobrá, ale s výkonem mužstva jsme spokojení. Soupeře jsme přestříleli, šance jsme měli, ale nedali jsme góly. Můžeme kluky naučit, jak se dostat do šancí, ale góly musí začít dávat sami. Byl to zápas nahoru a dolu, udělali jsme jenom dvě malinké individuální chyby, které soupeř potrestal. Jinak to byl zápas téměř bez chyb.“

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): „S výsledkem jsme spokojeni, i když byli domácí často v tlaku a u nás ve třetině. Naši hráči organizovanou hrou dokázali eliminovat útočnou sílu soupeře a z dvou brejků získat rozhodující náskok.“