Na aktivní Třinec dorostenci nestačili

SD: HC Energie - HC Oceláři Třinec 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Dorostenci Energie v první kole nadstavby A nestačili na velice aktivního a dobře organizovaného soupeře z Třince, který díky brankám v první a ve druhé třetině ovládl utkání s konečným skóre 0:2. Do svého druhého utkání v sezoně naskočil brankář Filip Grančarov (na snímku).
Extraliga staršího dorostu, II. 1, pá 12.12.2014, KV Arena, Karlovy Vary
Oceláři Třinec
0:2
0:1, 0:1, 0:0
Branky a nahrávky: 14. Švaňa (Imrich, Sztwiertnia), 23. Kaukič (Valíček). Rozhodčí: Zubzanda - Fiala, Havelec. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 17:25. Průběh utkání: 0:2.
Karlovy Vary: Grančarov – Vápeník, Hrůša, Beer, Pajk, Bernáth – Ngyuen, Trapl, Svoboda, Čejka, Pastyřík, Horký, Hauzr, Prošek, Kurfürst.
Oceláři Třinec: Hlaváč – Hrachovský, Valíček, Haman, Radzienciak, Adámek, Imrich, Bartko, Janiczek – Stuchlík, Kaukič, Švaňa, Flok, Poruba, Matějka, Bárci, Sztwiertnia.

Hosté nastoupili do první třetiny aktivněji, z čehož praměnila i první šance utkání ve 2. minutě. Bárci byl u koncovky do téměř odkryté branky, ale domácí brankář ho vystihl betony a poté holí. Velkou příležitost měl v 5. minutě Kaukič na druhé tyči, ale nemířil vůbec přesně. Na druhé straně si vytvořil v 7. minutě obrovskou příležitost Trapl. Od modré ujížděl sám na Hlaváče a ke své smůle do něj nasměroval i svůj pokus. V 11. minutě se zmocnil v útočném pásmu puku Matějka. Zkoušel ihned překvapit, ale i on mířil do brankáře. Ve 14. minutě se ale už nemýlil Roman Švaňa, který využil po asistenci Imricha nabídku ke skórování a s přehledem "zavěsil". V 19. miunutě mohl vyrovnat Pastyřík, který byl při nájezdu ve hře faulován. Nařízené trestné střílení ale nevyužil, protože mířil přímo do výstroje hostujícího brankáře.

Hosté z Třince přidali další branku brzy po začátku druhé třetiny. Lukáš Kaučič poslal ve 23. minutě z pravé strany od modré spíše nahození než střelu a sám zřejmě nevěřil tomu, co bude následovat. Grančarov puk vykryl, avšak nešťastně ho vyrazil nad sebe a když chytil kotouč spád, tak dopadl přímo za brankovou čáru - 0:2. Domácí gólman si ale připsal i velice kvalitní zákroky. Ve 37. minutě musel čelit pokusu a dorážkám Radzienciaka a Stuchlíka. První pokus vyrazil levým betonem, druhý pravý betonem a třetí dorážku holí.

Ve třetí třetině se hrál hokej nahoru - dolů, avšak bez velkých příležitostí. Tu největší měl ve 44. minutě domácí Ngyuen, který po zmocnění se kotouče v levém kruhu zkoušel ihned obhodit Hlaváče, který jeho záměr ovšem vystihl pohotovou rybičku. Ve vlastním oslabení pak nebyl daleko od vstřelení branky Trapl, který však také nemířil při zakončování přesně a trefil pouze připraveného brankáře. Domácím se nakonec Hlaváče v třinecké brance podařit nepodařilo, a zůstali tak v utkání bez bodu.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary):
I když jsme prohráli, musím pochválit tým za bojovný výkon a za to, jak se postavili velice kvalitnímu a velice dobře organizovanému soupeři z Třince. Hosté byli dnes jednoznačně lepší, avšak i my jsme si vypracovali vyložené šance, které jsme mohli proměnit, avšak neproměnili.