Nádherná hokejová podívaná - Vary porážejí Vsetín 6:1

K a r l o v y  V a r y - Po nudné první třetině, která skončila po vlažném výkonu obou týmů bez branek, si ani ten největší optimista nemohl představit, co přinesou ty následující. Hráč zápasu Tomáš Němčický odemkl svými dvěma trefami Bieglovu svatyni a rozpoutal domácí gólovou smršť, která se proměnila v poslední desetiminutovce doslova v exhibici. Po třetinách 0:0, 3:1 a 3:0 porazila HC Energie hosty ze Vsetína zcela zaslouženě 6:1.
Český Telecom Extraliga, 25. kolo, ne 24.11.2002
Vsetín
6:1
Branky: 24. Němčický (Němeček, L. Svoboda), 30. Němčický (Mádl), 37. Košťál (Opatovský, Kverka), 44. Kraus (Tvrdík, Hlavačka), 47. L. Svoboda (Mádl, Němeček), 55. Pavliš (Němčický) - 36. Vymazal (Hudler). Rozhodčí: Rejthar - Sichrovský, Votík. Vyloučení: 3:3, navíc Horáček (Vsetín) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3700.
Karlovy Vary: Franěk - Němeček, Mádl, Hlavačka, Krajíček, Bauer, Rodin - L. Svoboda, Skuhravý (21. Pavliš), Němčický - V. Polák (21. Kraus), Tvrdík, Balázs - Opatovský, Kverka, Košťál
Vsetín: Biegl (47. Masný) - Luža, Němec, Kuboš, Horáček, Jaškin, J. Polák - Kotásek, Stantien, Demel - Kucharczyk, Hudler, Streit - Vozdecký, Vak, Ambruz, od 35. min. navíc Korotvička a Vymazal

První čtyři minuty se hrálo především v obranné třetině hostí. Náznaky šancí Bauera, Hlavačky i Poláka však Biegla ve vsetínské brance z míry nevyvedly. V dalších minutách platonický tlak domácích sílil, hosté si začali pomáhat drobnými háčky a držením, které však rozhodčí Rejthar bez mrknutí oka přehlédl. Vsetínští občas vysouvali troufale svůj forčekink až do útočného pásma, ale nebyli dostatečně důslední. Poskytli tak domácím několikrát možnost jít do přečíslení, ale jejich síly jim prozatím stačily, aby hrozící nebezpečí včas eliminovali.Vyloženou šanci si ani jeden tým v průběhu třetiny nevytvořil. Hosté hráli dvě přesilovky,ve 12. a 19.minutě, ale byla na ně zoufalá podívaná. Za celou dobu na Fraňka nevyslali jedinou přímou střelu a domácí početní nevýhodu hráli s naprostým přehledem a nic vsetínským nedovolili. První třetina tak skončila po vlažném a oťukávacím hokeji bez branek.

Půl minuta přesilovky Vsetína se přenesla do druhého dějství, ale popsaný obraz hry se zatím nezměnil.Ve 24. minutě však konečně domácí střelci zahájili manévry.Využili nedůslednosti hostující obrany a po několika střelách, které Biegl se štěstím vyrazil před sebe, se k té poslední a nejpřesnější dostal Němčický a bylo to 1:0. Začal se hrát konečně hokej ! Pavliš, Svoboda a po něm Balázs se dostali po krásných akcích k nebezpečnému zakončení, jejich pokusy ztéci vsetínskou branku ztroskotaly díky pozornému Bieglovi. Ve 28.minutě byl vyloučen hostující Horáček. Ke dvěma minutám vyfasoval ještě dalších 10 osobního trestu za vražení zezadu.Svou přesilovku začali domácí v kontrastu k hostím pěkně od podlahy. Hned po prvním vhazování se sám před Bieglem ocitl Pavliš. Hned po něm to zkusil výtečně Svoboda. Ale ten správný kód k trezoru jménem Biegl znal Němčický. Jeho skvělý samostatný nájezd do obrany špatně střídajících hostí a následná křížná střela pokořily brankáře Vsetína podruhé. Úspěšný střelec si připsal druhý zářez na pažbu.2:0. Tlak Energie stoupal a bylo otázkou času, kdy padne další branka. Hosté se však nevzdali a po vcelku náhodné střele Vymazala, který zpracoval Hudlerem vyhrané buly, to bylo ve 36.minutě 2:1. Inkasovaný gól však domácí vybudil k ještě větší aktivitě a hned po minutě potrestal útočné choutky hostí Košťál . Do otevřené obrany nabruslil po přihrávce Opatovského a nadvakrát překonal Biegla. 3:1. Na začátku poslední minuty druhé části hry pohrdl tutovkou Opatovský, při objíždění ležícího gólmana mu kotouč sjel z čepele. Do šaten šly oba týmy za stavu 3:1.

Tento stav mohl domácí uklidnit. Klid se ale mohl v začátku poslední třetiny změnit v obavu o výsledek. Vsetín kousal hned od první minuty. Hráči Energie byli duchem ještě v šatně. Naštěstí tento oddychový čas netrval dlouho. Na začátku 44.minuty se prosadil Kraus a střelou mezi betony pokořil po čtvrté Biegla.4:1. Ve 47.minutě se nemýlil Svoboda a okopíroval Krause .Střela mezi betony a bylo to 5:1. Biegl pochopil, že Vary našly jeho slabé místo a pokorně přenechal místo v brance Masnému. Domácí se namlsali a chtěli poděkovat báječným divákům.Oku lahodící kombinace chtěli energetici vyšperkovat gólem až do kuchyně.Šance stíhala šanci a náhradník Masný jen sledoval , jak se kolem jeho branky dějí věci. I on nakonec kapituloval v 55.minutě, když se jen smutně ohlédl po náramné ráně Libora Pavliše.6:1. Hosté sympaticky bojovali i za tohoto stavu a snažili se o jeho zmírnění. Spíš než na gól byli však zralí na ručník. Poslední 2 minuty si domácí hráči vychutnávali "standing ovation" a v nádherné atmosféře mohli Němčickým přidat ještě sedmý úspěch. Hattrick mu však dnes dopřán nebyl. Po výtečném až exhibičním výkonu rozdrtila Energie hosty ze Vsetína 6:1.

Jan Votruba (Karlovy Vary): "Do druhé třetiny jsme nastoupili v pozměněné sestavě, což naši hru oživilo. Došlo k rychlejšímu přechodu přes střední pásmo a útočníci si počínali velmi razantně v zakončení. Ve třetí části už musel Vsetín hru otevřít a my toho využili. Ve druhé a třetí třetině to byl z naší strany nejlepší útočný hokej, který jsme v této sezóně předvedli na domácím ledě."

Jan Neliba (Vsetín): "Chtěli jsme bodovat a udržet kontakt se středem tabulky, ale to se nám nepovedlo. První třetina byla z obou stran nemastná neslaná, domácí si nepočínali tak agresivně, jak jsme čekali. Od druhého dějství aly byly Karlovy Vary lepší a zaslouženě se dostaly do vedení. Ve třetí třetině jsme už hráli vabank, neproměnili dvě šance, a pak se nám to vymstilo. Když nám karlovarští hráči ujížděli, taktika nám nevyšla."