Nezvládnutý závěr stál Energii body

HC Energie - HC Kometa Brno 3:4pp (1:0, 0:2, 2:1 - 0:1)
Letos už potřetí dospělo střetnutí Energie a Komety do nastaveného času a stejně jako v předchozích případech radovali se na konci hokejisté z moravské metropole. Pod vedením obměněného trenérského tria si Energie nepočínala zle, Hřebejkovým gólem šla brzy do vedení a na tři body se těšila ještě minutu před koncem. Domácí trápení Energie však při hře bez brankáře podtrhlo Richterovo vyrovnání a Bičánkova vítězná trefa na začátku prodloužení.
O2 extraliga, OUT2, pá 12.3.2010
Brno
3:4p
1:0, 0:2, 2:1 - 0:1
Branky a nahrávky: 6. Hřebejk (Skuhravý), 42. Balázs (Loginov), 51. Čutta (Skladaný, Nosek) - 36. Hubáček (Mojžíš, Richter), 40. Divíšek, 60. Richter (Bičánek, Divíšek), 62. Bičánek. Rozhodčí: Polák, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 7:10, navíc Mensator (KVA) a Houdek (BNO) 10 min., Erat 10 min. a DKU. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 2697. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:3 - 3:4.
Karlovy Vary: Mensator - Loginov, Čutta, Parýzek, Němec, Dobroň, Nosek, Mucha, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Hřebejk - Dej, Melenovský, Skladaný - Hluchý, Pech, Balázs - Zucker, Čachotský, Kuběna
Brno: Hovi - Bičánek, Houdek, Richter, J. Novák, Ovčačík, Mojžíš, Kempný, Ostrčil - Erat, Dopita, R. Dlouhý - Meidl, Brabenec, Huml - Hubáček, Divíšek, Šindel - Ludvík, R. Procházka

Oba celky se od počátku utkání prezentovaly velice ofenzivně. Za domácí můžeme jmenovat příležitost Deje, který dostal pas přímo před Hoviho, ale střela z první mu nesedla. Kometa se poté dostala do tlaku díky přesilové hře, ale proti domácí obraně se nedokázala prosadit. Energii přežité oslabení nakoplo a jako první v zápase se prosadila, když v 6. minutě dorážel Štěpán Hřebejk Skuhravého střelu z úhlu. Po brance však domácí o tlak opět přišli, vinou další početní nevýhody. Zůstala opět neproměněna a v početní výhodě se hrálo pro změnu na druhé straně. Šanci si v ní ale připravili hosté, když Radek Dlouhý ujel zprava a jeho střelu musel likvidovat až Mensator. Ke konci třetiny na ledě dominoval domácí celek. Za zmínku stojí třeba nebezpečně tečovaná střela Němce od modré nebo průnik Deje zpoza branky až před Hoviho. Jeho sólo alespoň vzbudilo v hostech agresi a následně musel jit na trestnou Mojžíš za sekání. Přesilovka se však rozkouskovala až do druhého dějství.

V pokračující přesilovce sice energetici měli tlak, ale ani dorážky v brankovišti a prudké střely od modré ke zvýšení náskoku nestačily. Ihned po přesilovce se na Mensatora hnal Huml a svojí objížďku kolem branky Energie zakončil nepřesnou střelou z otočky. Ve 24. minutě si první pětka domácích vytvořila hned dvě obrovské příležitosti. Nejprve pálil od modré Němec a Skuhravý dorážel. Poté nahrával Kumstát domácícmu kapitánovi přímo před brankáře, ale ani tuto šanci se přetavit v branku nepovedlo. Ve 29. minutě ve vlastním oslabení ujel znovu kapitán domácích, ale ani bekhendový pokus neskončil za zády finského gólmana. Paradoxně se ale branky dočkali hosté. Petr Hubáček ve 36. minutě na modré objel Němce a posléze do sítě dorazil vlastní střelu. Aby to pro domácí byla dostatečně ledová sprcha, půl minuty před koncem třetiny po špatné rozehrávce ukořistil puk Tomáš Divíšek a zcela sám proti Mensatorovi se střelou pod lapačku nemýlil.

Do třetí třetiny vstoupili nejlepším možným způsobem domácí borci. Ve 42. minutě se zmocnil kotouče na modré po špatné rozehrávce Komety David Balázs, v samostatném nájezdu nic nevymýšlel a dělovkou mezi tělem a brankovou konstrukcí vyrovnal na 2:2. Hned poté hráli domácí přesilovku, ale zpátky vedení se jim prozatím urvat nepodařilo. Šanci na reparát měli v polovině třetiny při dvojnásobné početní výhodě a to už byli úspěšnější. Dvě zbytečné chyby v podobě vyhození puku mimo hřiště potrestal Jakub Čutta, který svou pumelicí nedal gólmanovi nárok. V závěru třetiny pochopitelně gradoval tlak a aktivita hostující Komety, ženoucí se vidinou vyrovnání. A i jí se zadařilo. Martin Richter půl minuty před koncem základní hrací doby ve vlastní power play překonal Mensatora prudkým pukem od modré.

Hned zkraje prodloužení si slibnou šanci vytvořil Skuhravý, ale z mezikruží trefil Hoviho pouze do masky. Nervozita i emoce na ledě stoupaly a i jindy klidný Kumstát odešel po potyčce s Ovčačíkem na trestnou lavici. Domácí dlouhán byl však v tomto souboji aktivnější a vyfasoval dvě plus dvě minuty. Slušnou příležitost v podobě přesilové hry 4 na 3 hosté brzy využili, když skulinku u Mensatorovy tyče našel Radim Bičánek.

Ladislav Lubina (HC Kometa Brno): Měli jsme problémy se sestavou. Před zápasem nám vypadl se střevní virózou Protivný a po příjezdu do haly Svoboda. Navíc se zbytečně nechal už ve třetí minutě vyloučit do konce utkání Erat a my jsme neměli ani jednu pětku kompletní. Znát to bylo v přesilovkách. V první třetině jsme dostali zaplať pánbů pouze jeden gól. Ve druhé třetině jsme zápas otočili a šli jsme do třetí části s tím, že chceme co nejdéle hrát bez inkasované branky. Bohužel to se nám nepodařilo. Následně jsme inkasovali v přesilovce, kterou jsme si zavinili sami. V závěru už jsme byli šťastnějším týmem.

Václav Baďouček (HC Energie): Náš výkon byl lepší než proti Kladnu. Bohužel jsme z náporu, v první třetině dokázali vytěžit pouze jeden gól. Ve druhé třetině jsme udělali dvě hrubé chyby, které nás stáli vedení. Jediné co je pozitivní, tak je to, že jsme dokázali stav 1:2 také otočit. Bohužel jsme to nedotáhli do úspěšného konce. V power play musíme být důraznější a dát do toho více srdce. V prodloužení jsme dostali gól ve třech. To vyloučení možná bylo trochu sporné, ale rozhodčí se rozhodl, tak jak rozhodl.