Oslavenci uzavřeli sobotní večer výhrou nad Košicemi

Přát.: HC Energie - HC Košice 6:3 (1:1, 2:1, 3:1)
Přátelské utkání hrané v rámci jubilea karlovarského hokeje skončilo zaslouženým vítězstvím Energie. Hosté se prezentovali kvalitním výkonem, šli dokonce do vedení, ale Energie se dokázala prosazovat z předbrankových prostorů. O karlovarské branky se postarali Skladaný, Káňa, Pech, Vachovec, Doležal a Grman.
Příprava na sezonu, přát., so 15.12.2012
Košice
6:3
1:1, 2:1, 3:1
Branky a nahrávky: 20. Skladaný (Kverka, Zucker), 31. Káňa (Grman, Skuhravý), 35. Pech (Bicek, Látal), 41. Vachovec (Skladaný, Pohl), 49. Doležal (Kverka, Zucker), 50. Grman (Skuhravý) - 5. Svitana (Jenčík, Cebák), 31. Svitana (Bulík, Jenčík), 43. Bulík (Jenčík). Rozhodčí: Zubzanda, Lacina - Hynek, Gerád. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:1. Diváci: 1200. Střely na branku: 48:29. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3, 6:3.
Karlovy Vary: Mensator - Drtina, Gulaši, Gründling, Šik, Grman, Látal, D. Nosek - Košťál, Zucker, Skuhravý, Kverka, Káňa, Zaťovič, Bicek, Pech, Skladaný, Pohl, Vachovec, Doležal
Košice: Hylák (31. Riečický) - Takáč, Cebák, Bulík, Deyl, Kolba, Šeda, Macejko, Gajdoš, Chovan - Svitana, Jenčík, Hinďos, Slovák, Š. Novotný, M. Novák, Mlynarovič, Pašek, Jokel, Boltún

První třetina příliš hokejové krásy nenabídla. Na vině bylo především časté kouskování hry, největší pauzu zapříčinilo vyražené plexisklo po zásahu Michala Gulašiho. Hosté se v 5. minutě dostali do vedení ze své prakticky první větší šance. Přesilovou hru i s pomocí odrazu tyčky proměnil Patrik Svitana. V 16. minutě mohl ještě slovenské vedení navýšit Svitanův spoluhráč Jenčík, své rychlosti, díky které přebruslil domácí obránce, však nevyužil. Energetici jinak hráli aktivněji, do gólových šancí se však dostávali s obtížemi. Vyrovnání se tak dočkali až ve 20. minutě kuriózní trefou Františka Skladaného, v přesilové hře. Brankář Hylák si nahrávku do brankoviště nešťastně srazil za svá záda.

Druhá třetina přinesla více plynulosti i zábavy. V úvodu opět nejprve zahrozili hosté, Štěpán Novotný nenápadnou střelou trefil tyč. Košičtí pak bez problémů ubránili vyloučení Kolby, pod tlak se paradoxně dostávali až v plném počtu. Nájezd Pecha se Zaťovičem ještě Hylák ustál, v 31. minutě už ale proti dorážce Tomáše Káni neměl šanci. Gól v polovině utkání byl pro hosty zároveň impulsem pro střídání gólmanů. Riečický si ještě nesáhl na puk a jeho spoluhráči Patriku Svitanovi se podařilo vyrovnat. Svůj druhý gól v utkání vstřelil z levého kruhu. Entuziasmus z vyrovnání vydržel hostům jen chvilku, pak se opět začínali dostávat pod tlak. Především první formace Energie dělala hostům problémy a ve 35. minutě využil její centr Lukáš Pech šikovné zadovky Bicka a Riečinského doslova vykoupal.

Třetí třetina odstartovala gólem Michala Vachovce, který dorazil vyraženou střelu Skladaného. Košice kontrovaly po 65 sekundách brankou Tomáše Bulíka, který bekhendem z mezikruží zaskočil Mensatora. Domácí si tak vítězství definitivně pojistili až okolo 49. minuty, kdy se krátce po sobě prosadili Jiří Doležal a Michal Grman. Ve zbytku utkání měli gólové šance ještě Kverka, Pašek či Novák, skóre se však zastavilo na 6:3. Závěrečný potlesk patřil nejen vítězům, ale i hostům, kteří vážili dlouhou cestu a navzdory nekompletní sestavě zpestřili karlovarské oslavy kvalitním výkonem.