Penaltový exekutor Řezníček rozhodl o vítězství nad Kladnem

HC Energie - HC Rabat Kladno 5:4sn (1:1, 2:1, 1:2)
V přípravné odvetě proti Kladnu jako by Energie chtěla zkopírovat výsledek prvního zápasu. I tentokrát měla v poslední třetině gólově navrch a zdálo se, že si vedení 4:2 pohlídá. Hosté však prokázali dobrou efektivitu v koncovce a z mála šancí dokázali utkání dovést k remíze 4:4. Tentokrát se však soupeři dohodli i na rozhodujícím penaltovém rozstřelu. V něm dlouho kralovali oba mladí brankáři, až se k poslednímu nájezdu první série postavil Josef Řezníček a povedenou fintou potěšil znovu solidně zaplněné ochozy karlovarského zimního stadionu.
Příprava, přát., čt 24.8.2006, Zimní stadion Karlovy Vary
Kladno
5:4sn
1:1, 2:1, 1:2
Branky a nahrávky: 7. Kraft (Machulda), 24. Kumstát (Skuhravý), 33. Zaťovič (Tvrdek), 44. Řezníček (Kraft) - 19. Zeman (Martin Frolík), 32. Bílek (Gardoň), 54. Čurilla (Jaroš), 59. Pavlas (Gardoň). Rozhodující nájezd: Řezníček. Vyloučení: 4:7 Využití: 1:1 Diváci: 700. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:4, 5:4.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Hanzlík, Mudroch, Duben, Kloz, Ustrnul, Řezníček, Němec - Kumstát, Skuhravý, Balázs - Procházka, Pech, Dvořák - Machulda, Kraft, Košťál - Bauer Jakub, Tvrdek, Zaťovič
Kladno: Lev - Ševc, Zeman, Pavlas, Kolafa, Hájek, Procházka Libor, Trončínský - Frolík, Patera, Procházka Martin - Bílek, Gardoň, Hluchý - Hgavel, Čurilla, Jaroš - Rudovský, Kazatel, Diviš

Oba týmy se do utkání vrhly s vervou, ale byla to Energie, kdo od počátku zaměstnával gólmana soupeře. Kladenský Lev se musel koncentrovat při šancích Kumstáta a Krafta. Hosté se k prvnímu střeleckému pokusu dostali paradoxně až při svém oslabení v 5. minutě, kdy při vyloučení Čurilly pálil z levého křídla Havel. Energetikům se přesilovka moc nepovedla, přesto tři sekundy po jejím skončení slavili. Machulda našel překvapivou přihrávkou podél brankové čáry Milana Krafta a ten bez větších problémů nadvakrát překonal Lva. Když v 8. minutě usedl na trestnou lavici Bílek, zablýskalo se na obou stranách. Kladno jako přes kopírák zahrozilo ve vlastním oslabení, tentokrát Mensator vyrážel Čurillovu střelu. Vzápětí musel Lev předvést pohotový rozklek proti zakončení Skuhravého.

Hra se opticky vyrovnala a diváci mohli sledovat spolehlivě fungující obrany, rychlý přístup na obou stranách a množství osobních soubojů, hlavně v podání karlovarských mladíků. Až v 16. minutě se dokázal Skuhravý i s Martinem Procházkou na zádech obtočit kolem kladenské branky, ale Lev si svou levou tyč pohlídal. Následující okamžiky pak patřily hostům. Po krátkém tlaku Mensator ustál nebezpečnou Hájkovu střelu, ale nakonec za jeho záda zapadla na konci 19. minuty tečovaná střela Jiřího Zemana, který měl na modré čáře dost času i prostoru.

Druhá třetina odstartovala první přesilovou hrou hostí, domácí tým se však bez větších potíží dokázal ubránit. A co víc, půl minuty po návratu vyloučeného Balázse na led i strhnout vedení na svou stranu. Petr Kumstát obkroužil s pukem na čepeli Lvovu branku a ještě úspěšně umístil dorážku své střely, kterou mladý gólman nedokázal udržet. Kladenští nevyužili možnost k vyrovnání ve 27. minutě, kdy se po chybě karlovarské obrany řítil z druhé vlny osamocený Jaroš. Posila z Mladé Boleslavi však narazila na fantastický Mensatorův rozštěp. Hosté mohli nevyužité příležitosti litovat ještě víc v polovině hrací doby, kdy se ocitli ve dvojnásobném oslabení. Po rozvratu bránící trojice ale zazářil Lev, který lvím skokem zlikvidoval Řezníčkovu střelu mířící do prázdné svatyně.

Nedáš - dostaneš, tolikrát otřepané a stále platné rčení, si domácí připomněli záhy. Rozhodčí postřehli příliš mnoho hráčů na ledě a po půl minutě trestu se Gardoňova střela šťastně odrazila k Vítězslavu Bílkovi, jenž měl u levé Mensatorovy tyče lehkou práci a vyrovnal. Kladneská radost však měla přesně minutové trvání. Karlovarští mladíci sršící energií vybojovali v útočném pásmu zdánlivě ztracený kotouč a Martin Zaťovič překvapil po Tvrdkově přihrávce Lvovu lapačku, 3:2.

V úvodu poslední třetiny zkoušel uspět fotbalovým způsobem Kumstát, leč jeho placírka minula kladenské hájené území. Energie se z navýšeného vedení radovala až na konci 44. minuty, kdy v jinak nepříliš povedené přesilovce vyslal Josef Řezníček plachtící střelu od modré čáry a ta se zastavila až v síti nad Lvovým ramenem. Karlovarší mohli definitivně rozhodnout při dalších trestech pro kladenské hráče. Kraftova rána minula cíl o milimetry, Dobroňův čistý průstřel ze 48. minuty nebyl uznán pro postavení Skuhravého v brankovišti. Hvizd píšťalky se ozval o milisekundu dříve, než puk doputoval za Lvova záda popáté.

Snad právě tento okamžik připomněl hostům, že s nepříznivě se vyvíjejím zápase lze ještě něco udělat. A tak po návratu Skuhravého z trestné lavice vystřelil ze stoje od modré Marek Čurilla a podobně jako Zemanův pokus i tento zapadl až do karlovarské branky. Mensator toho v tu chvíli asi moc neviděl. Na snížení mohl vzápětí odpovědět Kumstát, ale jeho pěkná sólová akce skončila střelou nad. To byla poslední karlovarská možnost, v závěru převzalo iniciativu Kladno. Gólman Energie ještě vyrazil prudkou Kolafovu střelu po buly, ale v začínající 59. minutě už nestačil na pohotové zakončení Aleše Pavlase, kterého před brankou přesně našel Gardoň.

Stejně jako na Kladně Energie neudržela ve třetí třetině vedení 4:2. Narozdíl od prvního zápasu se na karlovarském ledě po vyrovnaných šedesáti minutách rozhodovalo v samostatných nájezdech. Lukáš Mensator zůstal neprůstřelný, postupně ho nepřekonali Bílek, Havel, Libor Procházka, Hluchý ani Ševc. Proti Lvovi neuspěli Kumstát, Machulda, Kraft a Skuhravý. Jediným úspěšným zakončovatelem se v desátém nájezdu stal Josef Řezníček, který v pádu zavěsil a rozhodl o tom, že si Karlovy Vary připsaly tento přípravný zápas jako vítězný.