Piráti vyloupili KV Arenu, Vlčí smečka utrpěla debakl

JUN: HC Energie Karlovy Vary - HC Piráti Chomutov 2:7 (1:1, 0:3, 1:3)
Karlovarští junioři naskočili do utkání proti Chomutovu velmi aktivně. První třetinu jasně ovládli s jednobrankovým vedením, avšak další dvacetiminutovky patřily již hostujícím Pirátům, kteří vsítili celkem sedm gólů. Energetikům se podařilo vstřelit druhý gól až dvacet vteřin před koncem utkání, po debaklu 2:7 končí bez bodu.
DHL extraliga juniorů, 16. kolo, so 22.10.2016, KV Aréna
Chomutov
2:7
1:1, 0:3, 1:3
Branky a nahrávky: 1. Janata (Davídek), 60. Brabec (Pastyřík, Šála) – 14. Polák (Hajič, Lidák), 21. Wágner (Részegh, Strejc), 27. Svoboda (Navrátil), 30. Krejčiřík (Wágner, Rindoš), 49. Svoboda (Részegh, Wágner), 52. Rindoš (Hajič), 58. Chlán (Hlaváček, Részegh). Rozhodčí: Valenta – Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 54. Střely na branku: 44:14. Průběh utkání: 1:0, 1:7, 2:7.
Karlovy Vary: Kuchař (30. Beran) – Beer, Vápeník, Pátek, Pajk, T. Brabec, V. Brabec, Vodička "A"- Janata "C", Davídek, Horký, Nguyen, Šála, Pastyřík, Procházka "A", Hendrych, Hauzr, Tamáš
Chomutov: Strejc – Buchtela, Hlaváček, Kopic, Hajič, Lidák "C", Novák, Smutný – Krejčiřík, Rindoš "A", Polák, Wágner, Részegh "A", Chlán, Navrátil, Palička, Svoboda, Niňaj, Kulich

Karlovarští energetici naskočili do utkání pěkně zhurta. V úvodních třiceti vteřinách vyslali na Strejce první střely. Hned třetí skončila za jeho zády. S Davídkovo střelou si Strejc ještě poradil, avšak střela kapitána Jiřího Janaty z pravého kruhu již rozvlnila síť. Chomutovští měli ve čtvrté minutě možnost vyrovnat, když hráli hru pět na tři. Vlčí smečka měla hru v oslabení pod kontrolou, a tak se hostům vyrovnat stav utkání nepodařilo. Piráti zvýšili tempo a začali domácí více napadat. Ve čtrnácté minutě se po zmatku v předbrankovém prostoru nakonec prosadil Tom Polák, jenž svou přesnou střelou z pravého kruhu poslal kotouč do levého dolního rohu. Závěr třetiny již patřil domácím, kteří se opět usadili v útočném pásmu.

Energetikům se na jejich výkon z předešlé dvacetiminutovky nenavázat nepodařilo, a hned v jednadvacáté minutě inkasovali další branku. Razantní František Wágner byl vyslán do samostatného úniku a z mezikruží úspěšně zakončil. Převzal tak pro svůj tým vedení. Chomutovští vyvíjeli na domácí stále silný tlak. Ve 27. minutě vsítili další branku. Rozjetý Jan Svoboda nejprve vyslal prudkou střelu z levého kruhu, ta se podařila Kuchařovi vyrazit, jenže vyražený kotouč se dostal znovu na jeho hůl, který tak zvýšil náskok svého týmu. O tři minuty později hráli Karlovarští hru v oslabení, při níž inkasovali další gól. Po pěkné kombinaci v útočném pásmu poslal kotouč z mezikruží pod betony Kuchaře Vojtěch Krejčiřík. Ve stejném čase se Karlovarští rozhodli vystřídat brankáře. Za Kuchaře nastoupil Beran. Piráti na kotouči stále dominovali a domácí k němu téměř vůbec nepouštěli.

V závěrečném dějství se hra zdála být velmi vyrovnaná. Ani jednomu z týmů se nedařilo udržet útočné pásmo, a tak se hra neustále přelévala z pásma do pásma. Ve 43. minutě se do obrovské šance dostal Davídek u pravé tyče chomutovské branky, poslat kotouč do Strejcem odkryté branky nedokázal. Ve 49. minutě hosté opět využili přesilové hry. Részeghovu střelu stačil Beran vyrazit, na dorážku Jana Svobody u levé tyče již zareagovat nestačil. Netrvalo dlouho a Chomutovští navýšili. O tři minuty později se prosadil přesnou střelou od modré Josef Rindoš. Svůj poslední gól Piráti vstřelili v 57. minutě. Střelou od modré vymetl levý růžek karlovarské branky Petr Chlán. Následně se hosté dostali do oslabení. Karlovarští toho využili a dvacet vteřin před koncem utkání se jim podařilo vstřelit druhý gól. Zasloužil se o něj střelou od modré Vojtěch Brabec.