První vítězné prodloužení dorostenců v sezóně

SDO: HC Energie Karlovy Vary - HC Letci Letňany 3:2p (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
V rámci 6. kola skupiny B II. části NOEN Extraligy staršího dorostu se na karlovarském ledě utkali domácí energetici s týmem HC Letci Letňany. O vítězi se stejně jako v předešlém utkání pátého kola rozhodovalo až v prodloužení. Na rozdíl od utkání proti Pardubicím Karlovarští dokázali v nastaveném čase zvítězit.
Rozhodující gól utkání vstřelil kapitán mužstva Marek Pastyřík (na snímku).
Extraliga staršího dorostu, II. 6, so 16.1.2016, KV Aréna
Letňany
3:2p
0:0, 1:1, 1:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 39. Klejna (Bečka, Bernáth), 60. Slabý (Horký, Klejna), 65. Pastyřík (Horký) – 24. L. (Rousek, J.), 49. Fabiánek (Pařík, Danov). Rozhodčí: Josef Bouzek - Jan Schopf, Štefan Belko. Vyloučení: 4:1. Využití: 0:1. Střely na branku: 36:25. Průběh utkání: 0:0, 1:0, 1:1, 2:1, 2:2 - 3:2.
Karlovy Vary: Beran – Bernáth, Klejna, Vápeník, Hrůša, Pátek, Štaif – Tamáš, Bečka "A", Salnikov, Petrov, Slabý, Pastyřík "C", Prošek, Horký "A", Hotěk, Šik, Kurfürst, Halberštát
Letňany: Špirek – Pařík "A", Hanuš, Gebell, Brabec "C", Grauer, Kolenatý, Gonos, Lytvynov – Sklenář, Nedorost, Fabiánek, Lauko, Danov, Rousek, Kučera L., Mařík, Kučera J.

Do utkání vstoupily oba týmy velmi aktivně. Úvodní třetina byla poněkud rozpačitá. Ani jednomu z týmů se nedařilo udržet útočné pásmo, a tak se hra neustále přesouvala z pásma do pásma. Více střeleckých akcí jsme se však dočkali na straně domácích karlovarských energetiků. V šesté minutě jsme mohli vidět pěknou kombinaci, kdy si při situaci tři na jednoho puk předával Slabý s Pastyříkem, druhému jmenovanému se překonat hostujícího gólmana Špirka nakonec nepodařilo, a tak ke změně stavu nedošlo. Na druhé straně bylo k vidění několik samostatných úniků, ale ani Letci nad karlovarským brankářem Beranem nevyzráli. Jak domácí, tak i hostující obrana předváděla skvělé zákroky. Častým zastavením útoků na obou stranách byl ale také ofsajd a nepřesné přihrávky. Po úvodních dvaceti minutách byl stav utkání stále bezbrankový.

Druhá třetina se od té první moc nelišila, ale gólů jsme se konečně dočkali. Tři minuty po začátku této periody padl první gól. O první vstřelenou branku tohoto utkání se zasloužil Lukáš Kučera , kterému se po pěkné kombinaci v útočném pásmu podařilo zasáhnout Beranovu svatyni střelou z levého kruhu. Během druhé periody proběhly dvě přesilové hry. Ve 25. minutě se vylučovalo na straně energetiků a o osm minut později na straně Letců. Karlovarští skvěle ubránili hru v oslabení. Při přesilové hře Energie jsme mohli zaznamenat více šancí. Špirek měl plné ruce práce, ale prosadit se nikomu z karlovarských dorostenců nepodařilo. Obě přesilové hry zůstaly bez využití. Odplata Karlových Varů následovala až v závěru této třetiny, kdy svou střelou od modré ve 39. minutě zaskočil letňanského brankáře František Klejna. V poslední minutě se ještě energetici snažili navýšit, ale to už se jim nepodařilo.

Ve třetí třetině tohoto utkání měli oba brankáři plné ruce práce. Hrálo se chvíli v obranném pásmu Energie a chvíli zase v pásmu hostících Letňan. V úvodu hostujícího Špirka zaměstnal střelou na tělo Pastyřík a v nátlaku dále pokračoval i Bernáth, jehož střelu Špirek vyrazil vysoko do sítě. Prvních pět minut této periody hostujícího gólmana domácí řádně potrápili, nicméně za pozorného Špirka žádná ze střel neprošla. Ve 47. minutě šli Karlovarští do čtyř, a Letci tak měli možnost další přesilové hry, jenž se energetikům stala osudnou. O minutu později se prosadil letňanský kanonýr Tomáš Fabiánek. Domácím se nedařilo kombinovat a ani samostatné úniky některých hráčů se stavem utkání nic nezmohli. Navíc o pouhé tři minuty později hráli znova v oslabení a jen co ho ubránili následovala stejná situace. Naštěstí pro karlovarské dorostence, přečkali již obě hry v oslabení bez újmy. V 59. minutě si Karlovarští vzali oddechový čas, během něhož se rozhodli zkusit hru v šesti. Vypadalo to s nimi bledě, ale podařilo se. Dvaatřicet vteřin před koncem vyrovnali. Hostující gólman byl dlouhou dobu pod nátlakem. Při skrumáži před ním se podařilo dostat kotouč za jeho záda Martinu Slabému, který tak zajistil svému týmu nadějných pět minut nastaveného času.

Ihned po vhazování ve středním pásmu se energetici ujali kotouče. V 62. minutě si otestoval střelou z pravého kruhu Špirkovu pozornost Hrůša. Na druhé straně to o chvíli později zkusil Rousek, jenž na Berana nevyzrál. O vítězi rozhodl až v 65. minutě kapitán karlovarského mužstva Marek Pastyřík, který si najel do levého kruhu, odkud kotouč poslal pod ruku letňanského brankáře.

Po pětašedesáti minutách napínavého utkání si energetici vzali dva body a Letci domů odjeli, alespoň s jedním.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Naše pozitivum dnešního utkání je vyrovnání v power play a poprvé v sezóně vítězné prodloužení, ale tím naše pozitiva končí. My jsme dnes nehráli podle našich představ. Myslím, že jsme měli hlavně v první polovině utkání malou pracovitost, pohyb i zápal pro hru. S tímto budeme mít problémy porážet kohokoliv. Z celkového pohledu jsou cennější dva body než náš předvedený výkon.