První zápas sezony, Energie nezvládla nájezdy

HC VERVA Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 4:3 sn (0:1, 2:1, 1:1)
Energie má za sebou první přípravný zápas letošní sezóny. Vyjela k němu na led VERVY Litvínov, ta už měla ale první přípravný zápas už za sebou, a tak byla o něco rozehranější. Energetici se snažili ze všech sil začít letošní sezónu, co možná nejlépe. Nakonec dokázali zápas dovést až k samostatným nájezdům. V těch už ale na soupeře nestačili. Už za dva dny je ale čeká odveta v KV Areně.
Příprava na sezonu, příp., út 8.8.2017
4:3sn
0:1, 2:1, 1:1
Branky a nahrávky: 24. Lukeš (Jánský, Hübl), 32. Jánský (Hübl, Pilař), 52. Hořava (Kubát, Trávníček) – 11. Stloukal, 40. Rohan (Kohout), 58. Griger (Tuominen, Stloukal). Rozhodčí: Turčan, Luczków – Janíček, Toman. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Litvínov: Kantor – Dietz, Kubát, Sklenička, Pilař, Kokeš, Sörvik – Lukeš, Hübl (A), Jánský – Černý, Hanzl, Nicholls – Trávníček (C), Gerhát, Hořava – Helt, Havlíček, Dufek
Karlovy Vary: Závorka – Krejčí, Rulík, Podlipnik, Rohan (A), Kvapil, Tomeček, Šafář, Weinhold – Rachůnek, Balán (C), Flek – Stloukal, Tuominen, Gríger – Harkabus, Zadražil, Osmík – Beránek, Kverka, Kohout

Na obou týmech bylo vidět, že přes léto našetřily dostatek sil a chtěly si zápas pěkně užít. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a hráči při tom pilovali svou zatím neotrkanou souhru, přesnost a rychlost kombinací. Největší šanci první desetiminutovky měl po dobře sehraném přečíslení Jakub Flek, ale to Kantor svůj tým ještě podržel.

Když se však první třetina překlenula do své druhé poloviny, poslal na bránu při přechodu do útočného pásma nenápadný pokus Petr Stloukal. S tím si sice ještě Kantor poradil, ale poté mu kotouč z lapačky vyrazil nárazem domácí bek Sörvik, který tak pomohl energetikům k první letošní brance. Po první trefě už byli Karlovarští aktivnějším týmem, který dirigoval tempo. Pomohly jim k tomu i dvě početní výhody, ale branku už ze své snahy hosté vytěžit nedokázali.

Druhé dějství začal daleko lépe Litvínov. Při první velké šanci sice ještě Lukeš podklouzl, ale o pár minut déle sudí nabídl domácím dvojnásobnou početní výhodu, v níž si už František Lukeš po krásné kombinaci se spoluhráči spravil chuť. Později aktivnější Litvínov ještě nastřelil tyč a ve dvaatřicáté minutě dokonce dokonal obrat. Další parádní akci tentokrát zakončil přesně Peter Jánský, jehož našel před brankou Viktor Hübl.

Další velkou šanci měl v následujícím dění ještě Kubát, který ale v samostatném úniku navyzrál na Závorku. V závěru třetiny ale dostali hosté soupeře pod tlak, a bylo z toho vyrovnání. V poslední minutě třetiny si sjel před branku pro přihrávku od Kohouta Martin Rohan, a bez váhání rozvlnil síť.

Třetí třetina se rozjížděla maličko pomaleji, ale už v její čtvrté minutě si domácí nepohlídali Jakuba Fleka, který ujel všem, ale posléze nedokázal oklamat brankáře Kantora, který proti němu vytáhl brilantní zákrok. Přesto se následně ale dál hrálo spíše ve středním pásmu a opatrněji. Bez zběsilého útočení. V této fázi se ale zorientovali lépe domácí. Karel Kubát zavezl puk do útočného pásma a před brankou našel Miroslava Hořavu, pro něhož už nebylo problémem dostat puk za záda brakáře.

S blížícím se koncem zápasu pak mohl definitivně rozhodnout v dobré pozici na kruhu velmi aktivní Kubát, avšak puk netrefil ideálně. To dokázala Energie potrestat. Hned vzápětí se hosté vydali do protiútoku, v jehož závěru přesně pálil Dávid Gríger. Po druhém vyrovnání Energie už se nic vážnějšího nestalo, a tak se muselo přikročit k samostatným nájezdům. V těch jako jediný uspěl domácí zástupce, Josh Nicholls, který tak Litvínovu zajistil druhou letošní výhru.