Skvělý Závorka a penaltový exekutor Pohl pomohli přejít přes pahorek

Toros Něftěkamsk – HC Energie Karlovy Vary 1:2 sn (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Karlovarští hokejisté ve svém posledním vystoupení v Ufě porazili úřadujícího mistra VHL z Něftěkamsku. V utkání hraném od 9 hodin středoevropského času se ujali vedení v 16. minutě, kdy se Petr Kumstát parádně trefil pod víko, jenže Toros po náporu v 57. minutě zaslouženě vyrovnal. O zisku druhého bodu pro Energii tak rozhodla chladnokrevnost gólmana Závorky v trestných stříleních. Ještě během prodloužení vychytal nařízenou penaltu, aby v rozhodujícím rozstřelu rozesmutnil další tři ruské nájezdníky. Naopak za Energii se šikovně prosadil Petr Pohl (na snímku). Energie tak na Turnaji o pohár prezidenta republiky Baškortostán získala 5 bodů, které jí stačily na 3. místo. Výhercem turnaje se po vítězství nad Novokuzněckem stala domácí Ufa, nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Tomáš Závorka.
Příprava na sezonu, Turnaj II, so 1.9.2012, Ufa
Něftěkamsk
1:2
0:1, 0:0, 1:0 - 0:0
Branky a nahrávky: 57. Garejev (Dorofejev, Gorošanskij) - 16. Kumstát, rozh. nájezd Pohl. Průběh utkání: 0:1, 1:1 - 1:2.
Něftěkamsk: Sohatskij (Chakimov) - Zubarev, Cirulev, Susloparov, Doronin, Volodin, Vakrušev, Dorofejev - Žmajev, Gorošanskij, Corkin, Solovjev, Bogdanov, Dubrovský, Kozlov, Polozov, Karpov, Frolov, Stěpanenko, Kameněv, Garejev
Karlovy Vary: Závorka (Benda) - Gründling, Kohn, Parýzek, Gřegořek, Gulaši, Prošek, Látal, M. Rohan - Pohl, Zaťovič, Pech, Vachovec, Košťál, Skuhravý, Keith, Kumstát, Polák, T. Rohan, Heřman, Zucker