Generální partnerHlavní partneři
Podpora mládeže

A-TÝM: 22.4. BAR Jihlava - K. Vary 3:2 POSTUP ZAJIŠTĚN!!!

St. dorost: První bod v sérii si odvážejí Vítkovice
OF1, 21.3.2011, 17:30
1:4(0:2, 0:0, 1:2)

St. dorost: První bod v sérii si odvážejí Vítkovice

21.3.2011, Jan Salajka

St. dorost HC Energie - HC Vítkovice Steel 1:4 (0:2, 0:0, 1:2)
Stav série: 0:1
Do osmifinálové série starší dorostenci nevlétli tak, jak by si jistě představovali. V utkání se sice svému soupeři posílenému několika reprezentanty dokázali herně více než vyrovnat, ale kvůli fatálním chybám v defenzivní činnosti si energetici zrušili na vítězství nárok. Vítkovice totiž tyto chyby dovedly nekompromisně potrestat. Poslední naděje svitla domácím v posledním dějství při vstřelení kontaktního gólu, ale Vítkovice záhy odpověděly a dovedly zápas do vítězného konce.


Branky a nahrávky: 46. Táborský (L. Vrána) - 7. Kilnar (Hawlík), 14. Hudeček (Kubis), 47. Hudeček (Kilnar, Kubis) 60. Máj (Tomi). Rozhodčí: Vláčil - Chochola, Ondráček. Vyloučení: 5:7 navíc Vilhem 10 min. OT. Využití: bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 150. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4.

Karlovy Vary: Rauscher - Urbančok, Priškin, Lintemer, Vilhelm, Novák, Sturma, Troška - Táborský, Zadražil, Svoboda, Winkler, Bečka, Hroch, Gorčík, Csamango, Tomeček, Vrána, Kubáč

Vítkovice: Bartošák - Hawlík, Zuzaník, Pavelka, Kubis, Klečka, Černín, Cabák, Bail - Tomi, Kilnar, Plášek, Kysučan, Kovář, Máj, Hudeček, Blahuta, Rimmel, Zdráhal, Ballner, Sysala

Komentář zápasu

Vítkovickým juniorům sezóna již skončila, a proto zamířili starší dorostenci do Karlových Varů posíleni některými z nich. Jednalo se především o reprezentanty do osmnácti let gólmana Patrika Bartušáka a beka Tomáše Pavelku. To Karlovy Vary nastoupily téměř v tradičním složení s minimálními změnami.

Důraz doplněný obrovským nasazením, taková byla hra energetiků a na soupeře zprvu platila. Naprosto jednoznačně v prvních minutách, kdy měli domácí herní převahu, ale nedokázali jí patřičně zúžitkovat. Jak by mělo využívání šancí vypadat tak nakonec ukázali Vítkovičtí. Fatální chyba ve středním pásmu znamela únik dvou hráčů. Aleš Kilnar vzal zodpovědnost na sebe a udělal dobře. Ukázková rána tahem se od horní tyčky odrazila do branky.

Energetici po inkasovaném gólu určitě neměli čisté svědomí. Velkou šanci si vytvořil Zadražil, když se výbornou technickou hrou prokličkoval před branku, ale ležícího gólmana nepřekonal, a přišla tak odplata Vítkovických. Té předcházela obrovská hrubka domácího gólmana, který v přesilovce zachytil vyhozený kotouč, avšak nešťastně jej nahrál dojíždějícímu Janu Hudečkovi. Ten sice v úniku vypálil puk do mantinelu, zpětně odražený kotouč už ale za záda bezmocného Rauschera usměrnil.

Po úpravě ledu pokračovalo utkání druhým dějstvím a hokej nabídlo už o něco unavenější, avšak stále vysoké kvality. Velkou šanci si vypracoval Tomeček, bleskovou stahovačkou ale na výborného Bartušáka nevyzrál. O něco blíže měl pak ke skórování Winkler, jehož střelu tahem zachraňovala až tyčka. Gólově pustá druhá třetina jiné větší šance nenabídla a vedení Vítkovic se zdálo být dostatečné.

Možnost promluvit do vývoje zápasu ale mohla ještě závěrečná dvacetiminutovka. V jejím úvodu se výtěčně prosadil Oto Táborský a s karlovarskými akciemi to ještě nevypadalo až tak zle. Jenže záhy z kruhu vymetl šibenici reprezentant Tomáš Pavelka a naděje energetiků se značně snížily. Domácím nepomohly ani dohady o ofsajd, jež viděla nemalá část přítomných.

Situace na ledě se pak vyostřila. Pokračovalo se v bojovném duchu a bylo znát, že domácí ani za nepříznivého stavu zbraně neskládají, avšak kvůli vlastním nepřesnostem se o několik příležitostí připravili. Pozorně branící Vítkovice již dramatizaci nepřipustily a navíc si pojistily výhru gólem do prázdné klece, o který se postaral Marian Máj. V herně vyrovnaném utkání si tak odvezly první bod v sérii domů.

Jinak dobrou hru si energetici pokazili fatálními chybami, které by se v takových zápasech stávat určitě neměly. Vítkovice je dokázaly tvrdě potrestat a to se ukázalo jako osudné.

Ohlasy po utkání

Pavel Hulva (HC Vítkovice Steel): Play off je jiná soutěž než základní část. My jsme hráli stále na špici extraligy. Věděli jsme, že to bude těžký zápas, Vary jsou výborné v přesilovkách, ale my jsme předvedli zodpovědný výkon a vedeme jedna nula. Celá série ještě není u konce, takže očekáváme těžký zápas a věříme, že to zvládneme.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Na přístupu k utkání bylo na hráčích vidět nervozita, která je u jejich věku zřejmá. U prvního gólu se nám srazili obránci, druhý gól byl pro nás trochu nešťastný. Pak si myslím, že po druhém gólu od desáté minuty z nás nervozita spadla, padesát minut jsme do soupeře bušili a hráli jsme s obrovským úsilím ale bohužel naši střelci se proti brankáři soupeře, který podal vynikající výkon, nedokázali prosadit.