St. dorost postupuje, Trapl skóroval čtyřikrát!

SD: Piráti Chomutov - HC Energie 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Starší dorostenci stejně jako před rokem vyřadili v osmifinále play-off své vrstevníky z Chomutova a opět v tom měl prsty útočník Martin Trapl. Zatímco loni proměnil rozhodující samostatný nájezd, tentokrát čtvrté utkání série proměnil ve svou střeleckou exhibici, vstřelil čtyři branky a na jednu přihrál. Energie tak v sérii zvítězila 3:1 a čeká na svého soupeře pro čtvrtfinále.
Extraliga staršího dorostu, OF4, po 9.3.2015
Chomutov
1:5
1:1, 0:1, 0:3
Branky a nahrávky: 6. Hlaváček (Lyszczarczyk, Novák) – 11. Trapl (Vodička), 35. Trapl (Pastyřík, Čejka), 49. Trapl (Pajk), 50. Trapl (Čejka), 53. Horký (Trapl, Prachař). Rozhodčí: Jílek – Frodl, Charvát. Vyloučení: 4:5, navíc Rindoš (CHM) 5 min. a do konce utkání za vražení na hrazení. Využití: 1:3. Diváci: 170. Průběh utkání: 1:0, 1:5.
Chomutov: Strejc – Lidák, M. Hlaváček, Dvořák, Běhula, Gröger, D. Novák, Buchtela, Hajič – Toman, Polák, Lyszczarczyk, Kulich, Palička, M. Svoboda, Tůma, Rindoš, Stínil, Hřebíček, Dejmek, Adámek
Karlovy Vary: Kuchař – Vodička, Vápeník, Hrůša, Beer, Pajk, Pátek, Bernáth, Prachař – Nguyen, Trapl, Čejka, Slabý, Pastyřík, Horký, Hauzr, Davídek, Prošek, Kurfürst, Janata

Chomutovská SD ARÉNA hostila čtvrté osmifinále RAKO extraligy staršího dorostu mezi Piráty Chomutov a Energií Karlovy Vary. Před utkáním byl stav série 2:1 pro Západočechy, kteří by tak v případě výhry postoupili do další části vyřazovacích bojů.

Od prvních minut první třetiny byli výrazně aktivnější domácí, tedy Piráti. Ti si vytvořili několik šancí, ale ujala se až ta z šesté minuty. V přesilové hře vypálil od modré čáry Lyszczarczyk a dobře clonící Marcel Hlaváček dokázal usměrnit kotouč přesně za záda Kuchaře - 1:0.

Hosté měli následně dlouhou, pětiminutovou přesilovou hru, ve které navíc ještě Piráti faulovali a Karlovy Vary tak měli dvojnásobnou přesilovou hru. Hosté tuto příležitost dokázali využít, když v 11. minutě dokázal prostřelit Strejce Martin Trapl - 1:1.

Ve zbytku třetiny si Piráti vytvořili dvě takřka stoprocentní šance, ale ani jednu z nich nedokázali využít. Na druhé straně nepřekonal Strejce ze samostatného úniku Slabý a do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Do druhé třetiny vlétli lépe taktéž Piráti, kteří mohli dkórovat hned po dvaceti vteřinách hry. Únik dvou hráčů na jednoho obránce nakonec zakončil Polák střelou, ale Kuchař předvedl ukázkový semafor a neinkasoval.

Na tahu tak byli Karlovarští. V přesilové hře držel kotouč za brankou Pastyřík, který v pravý moment poslal kus černé gumy do předbrankového prostoru, kde stál připravený Martin Trapl, a ten perfektní ranou rozvlnil síť za Strejcem podruhé v utkání - 1:2.

Celá druhé třetina se ale nesla v mírnějším tempu, než první. Žádný z týmů nechtěl zbytečně chybovat a diváci viděli především přetahovanou o kotouče u mantinelů. Stav po druhé třetině tak zůstal 1:2.

Ve třetí třetině spoléhali Piráti na to, že ze zvýšeného tlaku dokáží vstřelit kýženou vyrovnávací branku. Opak byl však pravdou, hosté několikrát dokázali využít rozhozené obrany modrobílých. Na konci 49. minuty se hosté dostali do brejku a Martin Trapl další ukázkovou střelou poslal hosty do dvoubrankového vedení. Tímto zásahem také zkompletoval hattrick - 1:3.

O 62 vteřin později si Martin Trapl připsal již čtvrtou branku. V přesilové hře prostřelil bezmocného Strejce - 1:4. To byl definitivní hřebíček do rakve Pirátů. Ti se i nadále tlačili do útoku, ale nechávali otevřená zadní vrátka.

Toho využil Michal Horký, který využil nepozornosti v domácí obraně a střelou tahem přidal pátou branku Karlových Varů - 1:5. O osudu utkání tak bylo rozhodnuto a Karlovy Vary tak postupují do dalších fází play-off.

Kamil Koláček (Chomutov): „Začátek jsme odehráli dobře, vstoupili jsme do utkání aktivně, dali jsme góla. Bohužel nás srazily hloupé fauly, to pomohlo Vary nastartovat. Kdyby jsme udrželi ten tlak, hráli bez faulů, mohlo být v první třetině rozhodnuto v náš prospěch. To se bohužel nestalo. Fauly byly zbytečný a udělali je hráči, od kterých bych čekal, že mužstvu pomůžou jinak, než fauly. Zápas se pak vyvíjel tak, jak se vyvíjel, snažili jsme se, myslím, že jsme makali, ale nic jsme tam nedotlačili. Chyběl nám důraz, větší nasazení a osobní statečnost.“

Václav Eismann (Karlovy Vary): „Soupeř na nás vlétnul, šel zaslouženě do vedení, dostal nás pod tlak. Nám se pak podařilo vyrovnat z přesilovky pět na tři, to nás uklidnilo a Chomutov trochu svázalo. My jsme si dnešní utkání vzali díky přesilovým hrám, díky brankáři Kuchařovi a díky neskutečné obětavosti našeho mužstva, na které jsem po této sérii hrdý. Jsme šťastní, že jsme porazili kvalitního soupeře.“