Starší dorost porazil Pardubice a přiblížil se čelu tabulky

SDO: HC Dynamo Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 2:4 (1:0, 1:1, 0:3)
Energetici v úvodu nadstavby excelují. Po výhře nad Hradcem Králové si připisují další tři body. Během závěrečného dějství při utkání s Pardubicemi nastal nečekaný zvrat, když Karlovarští v posledních sedmi minutách základní hrací doby soupeře deklasovali třemi brankami. Gólem a asistencí v závěru přispěl kanonýr Radek Prošek (na snímku).
Extraliga staršího dorostu, II. 2, so 10.12.2016, Tipsport arena
Pardubice
2:4
1:0, 1:1, 0:3
Branky a nahrávky: 7. Chára (Mert), 24. Chára (Mert) – 23. Hudečka, 54. Prošek (Tlačil, Bernáth), 55. Šik (Prošek, Bernáth), 60. Bečka. Rozhodčí: Homola – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 90. Střely na branku: 38:3*. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:4.
Pardubice: Vlk - Dubovči, Javůrek, Leder, Mert, Oliva, Rudy, Sýkora – Blümel, Černý, Chára, Kostka, Matýs, Pochobradský, Rozlílek, Zeman
Karlovy Vary: Beran – Bernáth, Cankov, Kala, Přibyl, Ptáček, Štaif, Zavřel – Bečka, Černý, Habr, Halberštát, Holub, Hudečka, Petrov, Prošek, Šik, Tlačil

Východočeši vstoupili do utkání aktivněji než jejich soupeř a v 7. minutě se ujali vedení. Po Mertově střeleckém pokusu se kotouč odrazil k pravé tyčce, kde číhal Dominik Chára, jenž puk pohotově nasměřoval nad betonem přesunujícího se brankáře do branky – 1:0.

Vedení mohl navýšit Blümel, který se zmocnil puku ve středovém kruhu, nabral rychlost a dostal se až za obránce. Ti mu ale nedovolili zakončit lépe než do betonu Berana. Za hosty se dostal do slibné šance po pravé straně Šik, kterého nerozhodilo ani mírné seknutí přes hokejku, nabruslil si až před gólmana, za kterého však nedokázal zasunout kotouč.

Druhou třetinu začaly lépe Karlovy Vary, aktivním napadáním si vybojovaly puk v útočné třetině a sám před brankáře se ocitl Tlačil, který zakončoval jen do něj. Ve 23. minutě už se hostům podařilo Vlka překonat, konkrétně se o to zasloužil před brankou zcela volný Jiří Hudečka – 1:1.

O necelou minutu později si ale Pardubice díky chybě brankáře Berana vzaly své vedení zpět. Dominik Chára na něj jen nahazoval kotouč a on si ho srazil do své vlastní brány – 2:1.

Karlovarští mohli vyrovnat ve vlastním oslabení, ve kterém ujali do přečíslení dvou na jednoho. Prošek v něm nahrál na levou stranu Bečkovi, který poměrně dlouho váhal zda nahrát či vystřelit, nakonec zvolil střelu, kterou vyslal jen do připraveného Vlka. Na druhé straně obral Matýs o puk ve středním pásmu obránce Cankova a vyslal do předu Pochobradského, kterého rychle se přesunující Beran vychytal. Velkou šanci si vytvořil Šik, jenž mohl po bekhendové kličce zakončovat do odkryté branky, jenže trestuhodně poslal puk jen do betonu Vlka.

Při hře čtyři na čtyři v 54. minutě se hostům podruhé podařilo vyrovnat. Z rychlého protiútoku vznikla povedená souhra na levé straně při které našel Tlačil u levé tyčky čekajícího Radka Proška, který ihned zakončil do odkryté části branky – 2:2.

O minutu později hrály Karlovy Vary přesilovou hru, kterou dokázaly využít za dvanáct vteřin. Na konci rychlé souhry byl Otakar Šik, který z hranice pravého kruhu propálil domácího brankáře a otočil vývoj zápasu – 2:3.

Domácí měli také možnost skórovat z přesilovky, to se jim však i přes velkou snahu nepovedlo. Největší šanci měl Chára, ke kterému se dostal puk po Matýsově ráně z pravé strany, ale Chára rozvlnil pouze boční sítku. Pardubičtí minutu a půl před koncem po oddechovém času odvolali brankáře a pokusili se o vyrovnání s šesti hráči v poli. To se jim však nepovedlo a navíc Karlovy Vary devětapadesát vteřin před koncem využily pardubickou hru bez gólmana k pečetění své výhry. Ptáček sice ještě nedokázal trefit odkrytou branku, což se povedlo o pár okamžiků později Janu Bečkovi – 2:4.