Starší dorost rozdrtil Mladou Boleslav a bere tři body

St. dorost: HC Energie - BK Mladá Boleslav 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)
Ve středečním podvečerním zápase se utkaly týmy domácích energetiků a hostů z Boleslavi. Karlovarští mladíci sehráli zápas výborně a vysokou výhrou deklasovali soupeře. Blýskl se hlavně Tomáš Nguyen, kterému se povedlo vstřelit hattrick. Domácí útočník těžil především ze spolupráce s Osmíkem a Václavem Krlišem. Energii se tedy zápas povedl a bere všechny tři body, Boleslav odjíždí domů s prázdnou.
Extraliga staršího dorostu, II. 7, st 22.1.2014
Ml.Boleslav
5:0
3:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 13. Osmík (Binias), 17. Nguyen (Bahounek, Krliš), 19. Nguyen (Krliš), 33. Binias (Rubeš), 55. Hubáček (Osmík, Krliš). Rozhodčí: Grech – Kopáč, Armstark. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. Diváci: 85. Střely na branku: 40:23. Průběh utkání: 5:0.
Karlovy Vary: Frček – Vodička, Bahounek, Beer, Soudský, Rulík, Binias, Prachař – Hubáček, Osmík, Hauzr, Nguyen, Trapl, Svoboda, Čejka, Krliš, Rubeš, Dimitrov, Vildumetz
Ml.Boleslav: Růžička – Makovička, Marček, Adamík, Tůma, Žalud, Mašek – Macura, Průšek, Prokop, Musliu, Vajsejtl, Uřidil, Outlata, Platný, Švejda, Sedmík, Durdil

První třetinu začali aktivněji domácí, kteří se dostávali do více brankových příležitostí a Václav Krliš dokonce nastřelil horní tyč. Po úvodních minutách se hra na obou stranách vyrovnala a v přesilovce hrozila i Boleslav. Jenže vše se obešlo bez branky, a tak se stále pokračovalo za vyrovnaného stavu 0:0. To se však změnilo ve třinácté minutě, kdy domácí hráči dostali možnost výhody pěti proti čtyřem a po krásné přesilovkové kombinaci se prosadil Václav Krliš. To ovšem energetikům nestačilo a o čtyři minuty později se natlačil před bránu Tomáš Nguyen a bekhendem překonal bezmocného Růžičku. Když už to vypadalo, že se první třetina v klidu dohraje, tak minutu před koncem třetiny se podruhé v zápase prosadil Tomáš Nguyen, který po akci Václave Krliše zakončoval do odkryté branky.

Na začátku druhé části pokračovali domácí v aktivní hře a tlačili soupeře. Na Boleslavi bylo vidět, že na domácí nestačí ani herně, ani fyzicky. Energetici hráli opravdu výborně a byli hladoví po gólech. Dlouho se však hráčům v bílých dresech nedařilo skórovat. To se povedlo až ve třicáté třetí minutě Petru Biniasovi, který se při přesilové hře dostal k odraženému puku a jeho lehký oblouček zapadl až za hostujícího gólmana. V polovině zápasu to tedy bylo již 4:0 pro domácí tým. Hosté se ovšem nevzdávali a zkoušeli alespoň snížit. Ke konci třetiny dostali výhodu přesilové hry, když byl za napadení vyloučen Martin Osmík, ale ani tato příležitost nevedla ke gólu. Do šaten tedy hráči odcházeli za stavu 4:0 pro Energii.

Do poslední třetiny vstoupili energetici oslabeni. Z předchozí části ještě seděl pár vteřin na trestné lavici vyloučený Martin Osmík. Hosté se však nedostali ani do útočného pásma, a tak dostali výhodu přesilové hry domácí hráči. Ti ji zahráli o něco lépe než Boleslav, ale gól jim také nepřinesla. Na ten pátý si museli domácí hráči počkat až do padesáté páté minuty, kdy Tomáš Nguyen nahodil kotouč z rohu a hostující gólman Růžička si puk sám srazil do své svatyně. Šikovný karlovarský útočník tedy tímto zkompletoval hattrick. V tuto chvíli to bylo již 5:0 a vše nasvědčovalo tomu, že si Energie odnese z tohoto zápasu tři body. Zbytek utkání se už spíše dohrával, a jak již bylo řečeno, energetici si z tohoto střetnutí odnesli cenné tři body.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Hodnocení nejprve musím začít pozitivy - pět vstřelených branek a nula brankáře Jakuba Frčka. Další věc je hattrick Tomáše Nguyena, který těžil ze spolupráce s Osmíkem a Krlišem, svojí šikovností a dravostí se dokázal prosadit. Přesto se v utkání našlo spoustu situací, které musíme do dalších utkání ještě doladit. Přijdou daleko těžší zápasy a my se musíme zlepšit především v osobních soubojích.