Starší dorostenci opět vynulovali Spartu

HC Energie - HC Sparta Praha 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Karlovarští starší dorostenci si připsali třetí výhru v řadě, když na svém ledě porazili Spartu. Podruhé v sezoně se jim proti Pražanům podařilo uhájit čisté konto, blýskl se gólman Adam Beran (na snímku). O obě branky domácích se postaral Radek Prošek.
Extraliga staršího dorostu, 19. kolo, pá 4.11.2016
Sparta
2:0
0:0, 1:0, 1:0
Branky a nahrávky: 40. Prošek, 56. Prošek (Bečka). Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Kopáč. Vyloučení: 7:6. Využití: 2:0. Průběh utkání: 2:0.
Karlovy Vary: Beran – Kořán, Přibyl, Štaif, Kala, Zavřel, Brabec, Ptáček – Šťastný, Hotěk, Bečka "C", Prošek, Petrov, Halberštát "A", Habr, Slabý, Holub, Tlačil
Sparta: Mičán – Simotics, Hanuš "A", Hadamczik, Vízner "C", Tůma, Havlín – Pika, Vorobjev, Šišalák "A", Švarc, Wojnar, Čech, Dani, Gnusin, Prymula, Čermák, Pšenička, Nacházel

Utkání začalo v režii Karlových Varů, které se usadily v útočném pásmu. Tempo hry se postupně zrychlovalo na obou stranách ledové plochy. Za domácí předváděl skvělou hru Radek Prošek, za Spartu byl hodně vidět Jevgenij Pika, ani jeden se však nedokázal gólově prosadit a po dlouhém přelévání hry z jedné strany ledu na druhou první třetina skončila.

Po velmi akční první periodě se hráči opřeli od svých holí i v části druhé, na ledě přibylo i agresivity. Celkem čtrnáct minut hlavní sudí rozdal mezi týmy. Karlovarští začali mít navrch, když je v samotném závěru třetiny do vedení poslal Radek Prošek, který se opřel do své hole a svižnou střelou mezi betony otevřel skóre zápasu.

Do závěrečné části aktivněji vstoupili hosté, kteří museli dotahovat jednogólovou ztrátu. Přes velkou snahu a střeleckou převahu však Pražané gól nevstřelili, naopak ještě jeden inkasovali znovu z hole Radka Proška, který se jednoznačně ukázal jako nejlepší hráč energetiků v utkání.