Starší dorostenci smetli Kladno a zajistili si play-off

St. dorost: HC Energie - PZ Kladno 10:1 (2:1, 1:0, 7:0)
Před posledními dvěma koly potřebovali karlovarští dorostenci k jistotě účasti v play-off jediný bod, aby postupovou pozici uhájili před Litvínovem. V zápase se suverénně posledním Kladnem, které však v posledním vzájemném měření sil zvítězilo, neponechali nic náhodě a po vítězství 10:1 berou body hned tři. Čtyři branky a jednu nahrávku zaznamenal hráč juniorky Matěj Zadražil, který v důležitém utkání vypomohl mladší kategorii.
Extraliga staršího dorostu, 27. kolo, so 10.12.2011
PZ Kladno
10:1
2:1, 1:0, 7:0
Branky a nahrávky: 10. Zadražil (Vrána, Csamango), 19. Zadražil (Harkabus, Vaněk), 25. Hroch (Zikmund), 43. Csamango (Gorčík, Michálek), 44. Tomeček (Šafář), 47. Harkabus (Bečka), 54. Vrána (Zadražil), 55. Molnár (Zikmund), 55. Zadražil (Gorčík, Csamango), 57. Zadražil (Tomeček) - 8. Fiala (Macháček). Rozhodčí: Sýkora - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:0. Diváci: 79. Střely na branku: 48:14. Průběh utkání: 0:1, 10:1.
Karlovy Vary: Fečo (Kutnar) - Šafá, Veverka, Vaněk, Michálek, Priškin, Sturma - Molnár, Csamango, Bečka, Zikmund, Tomeček, Zadražil, Gorčík, Petrov, Ziegler, Vrána, Harkabus, Hroch
PZ Kladno: Čičmanec (Brunát) - Větrovec, Dorociak, Bakula, Krumpholc, Krpelan, Dolgoš - Sýkora, Hanuš, Šroubek, Hovsepyan, Fiala, Macháček, Veselý, Zíma, Kobes, Marks

Začátek utkání poznamenal výpadek elektřiny v KV Areně. Nejen, že se úvodní buly opozdilo, v prvních 10 minutách si navíc museli diváci vystačit s informacemi o čase od hlasatele, multimediální kostka se rozběhla až v průběhu.

To už na ní svítilo skóre 1:1. Jako první se překvapivou akcí radovali hosté, Martin Fiala z pravého kruhu vyslal ukázkovou střelu nad ledem k tyči, Fečo měl navíc zakrytý výhled. Domácí rázem navýšili své úsilí. V 8. minutě nejprve nastřelili tyč, o dvě minuty později už slavili. Matěj Zadražil se v signalizované výhodě střelecky prosadil z mezikruží, a napravil tak svůj nepovedený samostatný únik ze začátku utkání. Domácí se vyrovnání zcela ovládli ledovou plochu, hosté se často ubránili jen vyhozením puku přes všechny čáry. Osudným se jim stalo až oslabení v 19. minutě, kdy domácí vyšachovali unavenou čtveřici Středočechů a Matěj Zadražil u tyče doklepával do odkryté klece. Když Kobes čtyři sekundy před sirénou nevyužil dobré nahrávky k levé tyči karlovarské branky, odcházelo se do kabin za stavu 2:1.

Využitou přesilovkou se domácí uvedli i do prostřední periody. Martin Bakula z trestné lavice sledoval, jak jeho spoluhráči propadli v obraně, nechali dva karlovarské útočníky na jediného obránce a Daniel Hroch z blízka zamířil přesně do pravého růžku. V průběhu druhé třetiny dostali i hosté příležitost zahrát si dvě přesilové hry. Příliš nápaditosti však nepředvedli a svou nejlepší pasáž odehráli při hře pět na pět před druhou přestávkou. Fečo, který se zatím spíše nudil, měl najednou plné ruce práce se střelami Šroubka, Hovsepyana a dalších. Se všemi si poradil úspěšně.

Dalo-li se v prvních 40 minutách zápasu hovořit o mírné převaze Energie, v části poslední nelze napsat nic jiného, než že na ledě bylo jen jedno mužstvo. Do kladenské sítě postupně napadalo sedm branek a s každým dalším zásahem se vůle hostů udržet důstojný výsledek více měnila ve vztek a bezmoc. Svou třetí a čtvrtou branku v utkání vsítil Matěj Zadražil, trefili se i Štěpán Csamango, Vojtěch Tomeček, Tomáš Harkabus, Jakub Vrána a Alexandr Molnár. Skóre se zastavilo na čísle 10:1.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): Na rozdíl od utkání na Kladně, které jsme prohráli, jsme dnes dokázali využívat naše šance. Nutno říci, že nám k tomu hodně pomohli hráči juniorky Harkabus, Tomeček a Zadražil. Povolali jsme je, protože jsme si už dnes chtěli zajistit play off. Nechtěli jsme nechávat nic náhodě a spoléhat na poslední utkání v Plzni, kde bude velice těžké bodovat. Po zápase na Kladně jsme promluvili hráčům do duše a dnes bylo před utkáním cítit, že to hráči chtějí napravit a zajistit si play off.

Ivo Kyndl (PZ Kladno): Dnes jsme začali docela dobře a vedli 1:0. Poté jsme dvakrát inkasovali v oslabení. Ještě po druhé třetině, když jsme prohrávali 3:1, jsme chtěli zkusit s utkáním něco udělat. Během čtyř minut jsme však po hrubých individuálních chybách jedinců inkasovali dvě branky a poté už se mužstvo vezlo, padla na nás deka. Nemyslím si, že by nás v třetí třetině dostihla únava, na tři pětky hrajeme prakticky celou sezonu, uhráli jsme tak i vítězství proti Varům.