Střelecká převaha body ze Zlína nepřivezla

PSG Zlín - HC Energie 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Karlovarští hokejisté letos poprvé z kluziště soupeře nepřivezli ani bod. Přestože ve Zlíně byli po celý zápas střelecky výrazně aktivnější, jejich nepřesnosti v defenzivě dokázal soupeř krutě potrestat. Jedinou branku Energie zaznamenal po krásné Pechově akci František Skladaný (na snímku). V brance Karlovarských se letos poprvé ukázal Lukáš Sáblík.
O2 extraliga, 5. kolo, pá 18.9.2009, Zimní stadion Luďka Čajky
Zlín
4:1
1:1, 1:0, 2:0
Branky a nahrávky: 2. Nosek, 32. Leška (Důras, Rachůnek), 43. Roman Vlach (Kubiš), 51. Záhorovský (Míka, Galvas) - 12. Skladaný (Pech). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 4389.
Zlín: Sedláček - Hamrlík, Bořuta, Nosek, Švrček, Míka, Galvas, Linhart, Lučka - Důras, Leška, Rachůnek - Sivák, Kollár, Köhler - Kubiš, Roman Vlach, Záhorovský - Ondráček, Balán, F. Čech
Karlovy Vary: Sáblík - Němec, Čutta, Dobroň, Hájek, Mucha, Prošek, Brňák, Parýzek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Melenovský, Kristek, Pletka - Haščák, Pech, Skladaný - Zucker, Dej, Zaťovič

Energetici zahájili bitvu na zlínském ledě smolně. Svou letošní extraligovou premiéru si notně už ve druhé minutě znepříjemnil Lukáš Sáblík, když propustil Noskovu střelu ze středního pásma. Nepovedený úvod jakoby Karlovy Vary nabudil k výrazné aktivitě, domácí ve zbylém průběhu první dvacetiminutovky prakticky nezlobili.

Naopak Sedláček v brance beranů ukazoval své kvality. Pevný postoj udržel při dorážkách Skuhravého i Haščáka a neuspěly ani dělovky Němce a Zaťoviče z větší vzdálenosti. Západočeši se dočkali až ve 12. minutě. Lukáš Pech se s mimořádnou elegancí zbavil za brankou svého obránce a po ladné otočce vyzval ke snadnému skórování osamoceného Františka Skladaného. I nadále se musel zlínský mladík ohánět. Proti Kristkově šanci měl také trochu potřebného štěstí.

Jeden z možná klíčových okamžiků zápasu přišel hned na úvod prostředního dějství. Na trestnou lavici usedli dva borci v žlotomodré kombinaci, jenže Energie dvojnásobnou převahu opět nezužitkovala. Spršku střel od obránců pochytali obětaví hráči Zlína a vše navíc zajistil pozorný Sedláček.

Poté se na druhé straně připomněl výtečným zásahem lapačkou i Sáblík, když zmrazil ostře pálícího Míku. Jenže ve 32. minutě už stadion Luďka Čajky křepčil v gólových oslavách. Energetici ztratili kotouč, Petr Leška před brankářem dostal čas k zamíření a trefil přesně pod horní tyčku. Oživlí domácí pak mohli ještě navýšit zásluhou Čecha, jenže jeho pohyb a pokus o teč karlovarský gólman vystihl.

Choutky Karlovarských na vyrovnání pokazil hned po návratu z šaten Roman Vlach, když stál na konci rychlé přesilovkové akce. Přestože i nadále bojovníci v zelených dresech byli rozhodně aktivnější družinou mezi mantinely, úspěch jim dnes přán nebyl. Tím spíše, že v 51. minutě dotáhl své sólo přes půl hřiště do úspěšného konce Martin Záhorovský. Ani téměř dvojnásobná střelecká převaha Energie k bodům ze hřiště soupeře tentokrát nevedla. Šanci k nápravě má úřadující mistr už v neděli, kdy v KV Areně přivítá Bílé Tygry z Liberce.