Tři body přinesly medvědům přesilovky

Z l í n - Dvě využité přesilové hry největší mírou rozhodly tom, že všechny tři body z posledního utkání před reprezentační pauzou zůstaly na Valašsku. Karlovy Vary byly Zlínu až do poloviny zápasu minimálně rovnocenným soupeřem, pak však přesnou trefou zvýšil na 2:0 David Nosek a přesunul tak rozhodující převahu na hole Valachů. Karlovarskou branku po delší době hájil Rudolf Pejchar. HC Hamé Zlín porazil po třetinách 1:0, 3:0 a 0:0 karlovarskou Energii 4:0.
Tipsport Extraliga, 20. kolo, ne 2.11.2003
Zlín
4:0
1:0, 3:0, 0:0
Branky: 8. Balaštík, 31. D. Nosek (Záhorovský, Vlach), 35. Leška (Balaštík), 38. Veselý (Okál, Leška). Rozhodčí: Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. Diváci: 5781.
Zlín: Murín - Hamrlík, Blaťák, Tesařík, Zubíček, D. Nosek, Macholda - Balaštík, Leška, Veselý - Barinka, Jenáček, Weissmann - Okál, Vlach, Záhorovský
Karlovy Vary: Pejchar - Ptáček, Krajíček, Rodin, Bauer, Vantroba, Galvas, D. Hájek - L. Svoboda, Skuhravý, Němčický - Tvrdík, Alinč, Košťál - V. Polák, Bacul, Kraus - Petr Kumstát, Netík, Bednařík

Po více než měsíci se v brance HC Energie objevil od začátku střetnutí náhradník Rudolf Pejchar. Zlínští trenéři znovu složili úspěšnou útočnou formaci Balaštík – Leška - Veselý. A právě elitní útok medvědů dělal karlovarským obráncům od úvodních okamžiků zápasu velké problémy. Kritická situace nastala v osmé minutě, kdy se do útočného pásma odvážně vřítil Barinka a Rodin musel zatáhnout za záchrannou brzdu. Obávaná zlínská přesilovka nezklamala a již po 31 vteřinách potrestala nedovolený zákrok přesným zásahem. Nekompromisní rána Jaroslava Balaštíka z pravého křídla poprvé rozvlnila síťku za Pejcharovými zády.

Vyrovnání měl na holi za dvě minuty Václav Skuhravý. Nádhernou souhrou s Michalem Tvrdíkem se vytáhlý útočník dostal sám před odkrytou branku. V rozhodující chvíli však nenašel dostatek klidu a trestuhodně minul. Další nadějnou příležitost energetiků ukončil hvizd hlavního rozhodčího Šindlera. Na modré čáře totiž zůstal ležet se zraněním v obličeji domácí bek Macholda. V posledních minutách úvodního dějství těsně minul Polák, Bacul sice mířil lépe, ale výborný Murín vytěsnil puk do bezpečí. A když ani úmysly velmi aktivního Barinky spoluhráči nepochopili, skončila v solidním tempu hraná první třetina těsným vedením HC Hamé.

Prostřední část pokračovala v nastoleném trendu. Hra se přelévala ze strany na stranu, brankáři měli plno práce a diváci si užívali výborného hokeje. Na gólovou radost však musel zaplněný stadion Luďka Čajky počkat až do poloviny zápasu. Nevyužití úniku dvojice Němčický, Skuhravý a vyloučení Richarda Bauera potrestal obránce David Nosek. Veterán Vlach vyhrál vhazování, Záhorovský přiťukl a Nosek dělovkou od modré čáry rozsvítil červené světlo podruhé.

Do 30. minuty sympatickým výkonem působící energetici ztratili půdu pod nohama, Zlínští zcela ovládli průběh zápasu. Už ve 35. minutě zakončil snadnou dorážkou do opuštěné branky snahu Balaštíka s Veselým Petr Leška. Srdnatě bojující Tvrdík se svou prudkou ranou neuspěl, a tak účet druhé třetiny završil přesně dvě minuty před jejím koncem Ondřej Veselý. Po parádní akci se tak prosadil i poslední zástupce nejlepší domácí řady.

V závěrečné části se Karlovy Vary snažily narušit zlínskou pohodu panující nejen v ochozech, ale i mezi mantinely. Dvě vyloučení Weissmanna nedokázala Energie využít k soustavnému tlaku. Murín odolal pokusům smolaře zápasu Skuhravého i Jana Alinče. Projektil Vantroby zabrzdila v cestě do sítě znovu hbitá rukavice slovenského brankářského mága. Vítězství Valachů 4:0 definitivně odzvonil ranou do tyče v poslední minutě Blaťák. Karlovarští ani ve druhém vzájemném zápase se Zlínem neskórovali a na dlouhou cestu domů vyrážejí s prázdnou.

Jaroslav Stuchlík (Zlín): Po nevydařeném utkání ve Vítkovicích jsme měli o čem přemýšlet, taky bilance Karlových Varů na hřištích soupeřů nás varovala. Proto jsme k utkání přistoupili zodpovědně a v první třetině získali jednobrankový náskok. Naštěstí soupeř velkou šanci nevyužil a od druhé třetiny jsem byli lepší. V závěrečné části jsme soupeře nepouštěli do vážnějších příležitostí a s přehledem náskok uhájili.

Radim Rulík (Karlovy Vary): Zlín vyhrál zaslouženě. V náš neprospěch rozhodl výpadek ve druhé třetině. Za předvedenou hru jsme si nezasloužili bodovat. Brankář Franěk nemohl nastoupit, protože měl zvýšenou teplotu.