Uff! Série srovnána. V hlavní roli: Řezníček, režie: Hitchcock

SF4: Energie - Č. Budějovice 5:4 (1:1, 4:0, 0:3). Stav série: 2:2.
Tak teď to začne být teprve pořádně zajímavé! Energie dokázala na domácím ledě vyrovnat semifinálovou sérii a boj o postup do finále je opět otevřený! Po hladké úterní výhře to ale nebyl žádný med. Západočeši sice fantastickou druhou třetinou získali čtyřbrankový náskok, jenže stejně rychle o něj málem v hororové třetí dvacetiminutovce přišli. A kdyby Kůrka v předposlední minutě proměnil samostaný únik... raději nedomýšlet. Na konečném vítězství 5:4 se třemi kanadskými body podílel Josef Řezníček (na snímku). Vítěznou branku zaznamenal svou premiérovou trefou v play off David Zucker.
O2 extraliga, SF4, st 26.3.2008, Zimní stadion Karlovy Vary
České Budějovice
5:4
1:1, 4:0, 0:3
Branky a nahrávky: 12. Grof (Řezníček), 29. Grof (Řezníček), 35. Řezníček, 36. Bílek, 37. Zucker (Pech) - 8. Gřegořek (Kůrka), 45. Toman (Kůrka), 47. Frolo (Brabenec), 55. Brabenec (Toman). Rozhodčí: Homola, Mikula - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 11:11. Využití: 3:1. Diváci: 4680 (vyprodáno). Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:4.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Mudroch, Řezníček, Němec, Duben, Grof, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Milan Procházka - Zucker, Pech, V. Polák
České Budějovice: Chábera - Mucha, Gřegořek, Toman, Bolf, Sičák, Frolo, Macháček - Šimánek, Brabenec, Sailer - Gulaš, Vak, Veselý - Kůrka, V. Hübl, Kotrla - F. Novák, Mertl, Hřebejk

Poněkud překvapivě bez jedničky Turka v brance, ovšem s novou chutí do boje, vyrazili českobudějovičtí hokejisté do čtvrtého semifinále. A jako první si také vypracovali brankovou příležitost. V chumlu těl se nejlépe zorientoval Mertl, čímž vyzval Mensatora k rychlému zásahu betonem.

Na druhé straně hrozil Pech, jemuž bekhendová dorážka sjela z čepele a jen olízla oblouk brankové konstrukce. Ofenzivní pojetí obou celků ale napovídalo, že na úvodní trefu se dlouho čekat nebude. To ostatně potvrdil v osmé minutě Gřegořek, který měl po skvělé Kůrkově práci hodně snadnou úlohu.

Vyprodaný karlovarský stadion hnal i přes nepříznivý vývoj domácí kupředu. Košťál ještě v přesilovce přestřelil, v pokračující akci ale napřáhl od modré Grof a tvrdou ranou našel prostor nad Cháberovým ramenem. Vyrovnání hru trochu uklidnilo, jenže menší počet šancí byl jen pověstným klidem před bouří.

Skutečný hurikán se totiž nad ledem usadil v celém zbytku zápasu. A ve druhé části měl tmavě zelenou barvu. Nejprve hosté nevyužili předlouhou dvojnásobnou přesilovku, aby pak mohli hluboce litovat. Během osmi minut se totiž na jejich branku hrnula jedna pohroma za druhou. Ve 29. minutě rozehráli svou dvojnásobnou výhodu energetici a Grof nechytatelnou dělovkou poslal svůj tým poprvé v zápase do vedení.

Nervózní Mountfield po chvíli opět fauloval. Řezníčkova dělovka od modré se od zadního hrazení odrazila zpět ke karlovarskému matadorovi a ten jej napodruhé uklidil do odkryté části branky. Důrazně cloněný Chábera se zlobil zbytečně.

Uběhla jen minuta a předchozí situací viditelně rozhozený brankář podcenil i Bílkovu ránu z velkého úhlu a aby toho nebylo dost, po další minutě si jej vychutnal také úplně osamocený David Zucker.

Zářivé Západočeské nebe signalizovalo výsledek 5:1 po dvou třetinách, na cestě byla ale další bouře. Tentokrát v červeném podání. Hned v čase 44:53 zamířil přesně nad Mensatorovu lapačku Toman a ve 47. minutě už po zmatcích před brankou předznamenal přesným bekhendem drama Frolo.

Zaskočení energetici se pokoušeli kontrovat rychlými protiútoky a Kraft skutečně nebyl daleko od úspěchu, jenže při další přesilovce dotlačil puk počtvrté do domácí sítě Brabenec a před Jihočechy stála poslední pětiminutovka s vidinou nečekaného vyrovnání.

K němu měl nejblíže Kůrka, který v předposlední minutě uháněl sám na brankáře, bekhendový blafák ale skončil na Mensatorově betonu. Klíčový zásah večera! Při hře bez gólmana už scházel hráčům v červeném klid. Po divokém průběhu nakonec Energie ukořistila druhé vítězství v sérii a do jihočeské metropole odjíždí se stavem 2:2 na zápasy. V pátek od 17:25 se máme v Budvar aréně nač těšit!

Václav Baďouček (trenér K. Varů): "Dostávali jsme se do zápasu trošku těžkopádně. Bylo důležité, že jsme dokázali rychle zareagovat na vedoucí gól Českých Budějovic. Další důležitý moment ve vývoji utkání bylo naše ubráněné oslabení ve třech v úvodu druhé třetiny a naše využité přesilovky. Dokázali jsme trošku trestat nedisciplinovanost hostujícího mužstva. Třetí třetina je pro nás další zkušeností, protože do takových bojů se řada hráčů od nás dostala poprvé. Je to poučení, že ani za stavu 5:1 není rozhodnuto a musí se hrát do konce."

Milan Černý (trenér Č. Budějovic): "Měli jsme utkání dobře rozehrané. O výsledku rozhodla i při dramatickém závěru druhá třetina. Pro nás je pozitivní to, co jsme předvedli ve třetí třetině. Je to naše deviza dál do série. Komentovat situaci před třetí brankou Karlových Varů nemůžu. Podepsalo se na výsledku i to, že jsme odehráli druhou třetinu špatně. Novák hrál v útoku, protože nám chyběl útočník a on k tomu má z našich obránců nejlepší předpoklady. Pak se vrátil do obrany a hrál dobře. Sičák by měl být v pořádku."