Úvodní drama vyústilo v exhibici

J i h l a v a – Na horký led jihlavské Dukly odjížděla Energie plna obav. A nebylo tomu divu! Tabulková blízkost dávala tušení velmi těžkého utkání. Do vedení se bleskovou brankou dostali domácí, jenomže Energie neztratila hlavu a následujících 59 minut patřilo jednoznačně zeleno-bílým barvám! Obavy karlovarských se tak překvapivě změnily v exhibici. Za výhru rozdílem dvou tříd si Karlovy Vary odváží z Jihlavy tři body s výsledkem 9:2, po třetinách 3:1, 4:1, 2:0. Energie využila pět přesilových her!
Tipsport Extraliga, 10. kolo, út 5.10.2004
Jihlava
2:9
1:3; 1:4; 0:2
Branky: 1. Vala (Čachotský), 22. Bakus - 2. Milan Procházka (J. Polák), 4. Lipianský (Kraus), 10. Petr Kumstát, 26. Krátoška (Suur), 29. Tomík (Lipianský, Hurtaj), 33. Lipianský (Hurtaj), 35. M. Dvořák (Bauer, M. Procházka), 57. M. Hlavačka (F. Ptáček), 59. Bauer (J. Polák, Alinč). Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Šátava. Vyloučení: 9:9, navíc Jantovský, Šmarda (JIH), Suur (KVA) 10.min. Využití: 2:5. V oslabení: 0:1. Diváci: 3200. Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3, 2:9.
Jihlava: Hronek (26. Suchan) - Ficenc, Buzek, Punčochář, Dobrovolný, Zajac, Malena, Kuchyňa, Devečka - Padělek, Bakus, Rytnauer - Čachotský, Mareš, Altrichter - V. Polák, Vala, Jantovský - Verčík, Havel, Šmarda.
Karlovy Vary: Šmíd - Bauer, J. Polák, Kutlák, Ptáček, Krajíček, Hlavačka, Suur - Procházka, Alinč, Dvořák - Tomík, Lipianský, Hurtaj - Kumstát, Skuhravý, Kraus - Míka, Krátoška, Košťál - Bednařík.

Po uterní vysoké prohře s Pražskou Spartou dnes nastoupila Dukla proti sousedovi z tabulky, Karlovým Varům. Fanoušci, kteří propásli úvod zápasu zřejmě litovali, jelikož skore se menilo od prvních vteřin. Vše načal v 50. vteřině Petr Vala. V přesilové hře si vyjel od mantinelu a tvrdou střelou překonal brankaře Šmída, 1:0. Odpověď hostů na sebe však nenechala dlouho čekat. Při vyloučení Poláka tečoval střelu od modré Procházka a bylo vyrovnáno, 1:1. Další akcí strhl vedení na stranu západočechů Lipianský, který využil zmatků v obraně Jihlavy, 1:2. V 8. minutě se nechal vyloučit Krátoška a domácí fandové očekávali vyrovnáni. Opak byl však pravdou. Po levé straně prchl obráncům Dukly Kumstát a poslal puk přesně nad Hronkův beton, 1:3. Těsně před první sirénou byl vyloučen Varský Kraus, a tak Dukla začala v početní převaze druhou třetinu.

Po zámku, který si domácí přesilovková eskadra vytvořila, vyjel od modré mezi kruhy Oldřich Bakus a zkušeně pověsil puk pod horní tyčku, 2:3. Po brance Dukly se konečně ozvali i domácí fandové a Dukla svírala hosty v jejich obranném pásmu. Když už to vypadalo, že branka Jihlavy visí ve vzduchu, napálil Krátoška puk ze středního pásma a když ho jeden z domácích beků neštastně tečoval za Hronka, odskočili hosté do vedeni 2:4, které už si v dalších minutách vzít nenechali. V brance Dukly vystřídal Hronka Suchan, ale ani on neměl na růžích ustláno. V polovině utkání se ke střele probojoval Tomík a propálil ještě nezahřátého golma domácích, 2:5. Za další dvě minuty pláchl Zajacovi Lipianský a pěkným blafákem si pohrál se Suchanem, 2:6. Skore druhé třetiny pak uzavřel v přesilové hře Dvořák a domácí fandové začali hromadně opouštět Horácký zimní stadion, 2:7.

Do třetí části nastoupila Dukla s větším nasazením a donutila hosty k nedovoleným zákrokům. Těsně po sobě byli vyloučeni Suur a Míka a domácí se tak dostali k dvojnásobné přesilovce. Hned v úvodu tečoval Zajacovu střelu Čachotský, ale Šmída zachránilo břevno. O pár sekund později se dostal kotouč ke Kuchyňovi, který hezky vystřelil, ale konstrukce Varské branky byla opět proti. V 17. minutě se dostali ke stejné početní výhodě hosté ale narozdíl od hráčů Dukly se bavili střílením branek, nikoliv zvoněním o tyčky. Jako první propálil Suchana Hlavačka, jehož dělovka mířila přesně do levého růžku branky, 2:8. Poslední zápis do tabulky střelců si připsal dvě minuty před koncem Bauer, který ještě stále v přesilovce namířil puk mezi Suchanovi betony, 2:9. Jediným pozitivem zápasu bylo pro Duklu snad jen to, že o jednu branku unikla "desítce".

Petr Fiala (Jihlava): "Soupeř hrál velice dobře, ale my jsme mu jeho roli usnadnili. Proti sousedovi v tabulce musíme být především nepříjemní a důrazní, a to jsme bohužel nebyli. Výsledek je každopádně hodně krutý."

Radim Rulík (Karlovy Vary): "Přijeli jsme neprohrát a podali slušný výkon. Důležité bylo, že jsme rychle otočili stav z 0:1 na 2:1 a že jsme využívali šance. Po našem čtvrtém gólu bylo prakticky rozhodnuto, soupeř už rezignoval."