V předehrávce důležitého utkání Energie nezaváhala

H a v í ř o v - Hokejisté karlovarské Energie sehráli po oboustranné dohodě zápas 47.kola v Havířově s několikadenním předstihem a nakonec i s úspěšným koncem. V boji o play-off byl bodový zisk z ledu jistého účastníka prolínací soutěže takřka nutností. Přesto, že se hra Havířova v poslední době zlepšila, Karlovy Vary uspěly a kýžený tříbodový zisk ze Slezska odvezly. V souboji dvou celků čerstvě vyřazených z Tipsport Cupu podlehl Havířov Karlovým Varům 1:4 po třetinách 0:1,0:1,1:2. Útočník Energie Václav Skuhravý se blýskl dvěma góly a jednou přihrávkou hned při svém prvním startu po vypršení disciplinárního trestu.
Český Telecom Extraliga, 47. kolo, st 12.2.2003
Havířov
1:4
52. Hrbek - 19. Skuhravý (Kraus, Vala), 37. L. Svoboda (Hlavačka, Mádl), 47. Vala (Kraus, Skuhravý), 53. Skuhravý (Němeček). Rozhodčí: Svoboda - Pácal, Pospíšil. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 1462.
Havířov: Mařík - Cartelli (50. Punčochář), V. Čech, Horáček, Boháček, Nosek, Kolba - Polanský, Sršeň, Folta - Laszkiewicz, Martin Čech (15. - 16. a od 53. Hebar), Hrbek - Staněk (55. Křestan), Appel (55. Michal Čech), J. Kopecký.
Karlovy Vary: Franěk - Hlavačka, Němeček, Bauer, Rodin, Topoli, Mádl - L. Svoboda, Alinč, Balázs - Opatovský, Kverka, Košťál - Skuhravý, Vala, Kraus.

První utkání po reprezentační pauze začalo od počátečních sekund svižně, jako by hráči chtěli ukázat, že o extraligové přestávce nabrali hodně sil. Byli to domácí hokejisté, kdo vstoupil do úvodní třetiny aktivněji. Již ve třetí minutě měli první výhodu početní převahy, ale vyloučení Mádla nepotrestali. V plném počtu hráčů pak zahrozili Karlovarští, ale Skuhravý ani Vala proti pozornému domácímu brankáři Maříkovi neuspěli. V polovině třetiny podržel na druhé straně Franěk proti pokusům Polanského a Sršně a aktivní desetiminutovku zakončil dobrým zákrokem Mařík, když zneškodnil další akci Skuhravého, který se vrátil na led po vypršení dlouhého disciplinárního trestu. Po živé první polovině se ale hra uklidnila a šance nebyly k vidění ani na jedné straně. Až v 19. minutě zčistajasna Skuhravý do třetice využil příležitost a po chybě domácí obrany zblízka překonal Maříka – 0:1. Manko mohl několik sekund před sirénou smazat domácí Kopecký, ale po přihrávce zpoza branky pálil do připraveného Fraňka.

Opět po třech minutách, ale už druhé části hry, byl vyloučen Alinč, jenže vzápětí ho následoval na trestnou lavici domácí Polanský. Hra ve čtyřech na obou stranách prospívala spíše Energii, v další své šanci se ocitl agilně hrající Skuhravý, ale zcela sám před Maříkem neuspěl. V následujících chvílích převzali hosté otěže zápasu na delší dobu, ale havířovský gólman se překonával. Nejvíce práce měl v polovině hrací doby, když se před ním náporu bránili jen čtyři spoluhráči, branka ale nepadla i proto, že čerstvý český reprezentant Hlavačka trefil svou pověstnou střelou jen tyč. Karlovarský tlak přerušilo až Hlavačkovo vyloučení v 33. minutě, ale tentokrát prokázal své kvality i Franěk, který zneškodnil dobrou příležitost Hebara. Zvýšení náskoku se ale Karlovarští přece dočkali a to v 37. minutě, když kapitán Svoboda zakončil rychlou kombinační akci v dvojnásobné přesilové hře. Poslední událostí prostřední třetiny byl dvouminutový trest Skuhravého, který přepůlila přestávka, a tak na ukazateli svítil před začátkem třetí třetiny stav 0:2.

Havířov však dohrávanou přesilovku nevyužil, naopak domácí brankář musel po jejím skončení ukázat svou práci betonem a zneškodnit tak Balázsův únik. Karlovy Vary si udržovaly mírnou převahu a v 47. se ji povedlo přetavit ve třetí úspěch, když jinak skvělého Maříka překonal z první Vala. Panteři se ale svého úspěchu také dočkali a byl u toho v 52.minutě již i mladý obránce Petr Punčochář, který je v Havířově do konce sezóny na hostování z Karlových Varů a do hry se zapojil na posledních deset minut. Petr Franěk mohl na čisté konto zapomenout, když dostal odražený puk za jeho záda Hrbek a poslal tak z trestné lavice karlovarského útočníka Košťála – 1:3. Poslední plamínek havířovské naděje uhasil velmi rychle s chutí hrající Václav Skuhravý, který po 76 sekundách upravil ve spolupráci s obráncem Němečkem skóre opět na tříbrankový rozdíl. I když dostali domácí v závěru ještě jednu výhodu přesilové hry, konečný brankový účet už se nezměnil a do statistik se zapíše výsledek 1:4. Energie získala důležité tři body a se zápasem navíc poskočila ve vyrovnané tabulce na šesté místo.

Radomír Kužílek (Havířov): "Nedokázali jsme se střelecky prosadit, byť šance jsme si vypracovali. Když musíme dohánět gólovou ztrátu, to nám nesvědčí. I za stavu 0:2 jsme se v závěru snažili hodně forčekovat a bruslit, ale do otevřené obrany jsme dostali další dva góly."

Jan Votruba (Karlovy Vary): "Jeli jsme do Havířova s velkými obavami - máme na marodce šest zraněných hráčů a Havířov se hodně zlepšil. První třetina byla vyrovnaná s šancemi na obou stranách. Nás povzbudil první gól, který padl těsně před koncem úvodní části. Ve dvojnásobné přesilovce jsme pak zvýšili náskok, ale v třetí třetině jsme si chybnou rozehrávkou zápas sami zkomplikovali. Naštěstí jsme ale rychle přidali čtvrtý gól."