V televizní bitvě o západní Čechy úspěšnější Plzeň

K a r l o v y  V a r y - Jeden z klíčových duelů v boji o postup do play off Karlovým Varům nevyšel. Keramika působila po celé utkání lepším dojmem. Úvodní tlak domácího týmu skončil překvapivým únikem Jakuba Koreise. Juniorský reprezentant propálil tvrdou ranou Fraňkovy betony. Skuhravého vyrovnávací branka přenesla na chvíli aktivitu na hole energetiků. Akcie domácího týmu prudce oslabily v polovině utkání, kdy zaváhání karlovarské obrany využil Andrašovský. Ani zvýšená snaha v závěrečné části k vyrovnání nevedla. Navíc se deset vteřit před závěrečným hvizdem trefil do opuštěné svatyně plzeňský kapitán Řezníček. Po třetinách 0:1, 1:1 a 0:1 vítězí Keramika Plzeň v Karlových Varech 3:1.
Český Telecom Extraliga, 46. kolo, so 15.2.2003
Plzeň
1:3
23. Skuhravý (Kraus, Topoli) - 14. Koreis (Řezníček), 30. Andrašovský (Výborný), 60. Řezníček (Andrašovský, J. Straka). Rozhodčí: Souček - Bádal, Šátava. Vyloučení: 5:6, navíc Skuhravý (K. Vary) 10 min. Bez využití. Diváci: 3400
Karlovy Vary: Franěk - Hlavačka, Němeček, Bauer, Rodin, Topoli, Mádl, Toms - Svoboda, Alinš, Balázs - Opatovský, Kverka, Košťál - Skuhravý, Vala, Kraus - Polák, Pavliš, Navrátil
Plzeň: Barta - Kubeš, Řezníček, Dobroň, Výborný, Hanzlík, Vlček, Divíšek, Mazanec - Dvořák, Straka, Andrašovský - Branda, Hurtaj, Eiselt - Procházka, Štefanka, Matějovský - Švík, Koreis, Adamský

Souboj regionálních rivalů Plzně a Karlových Varů má vždy pikantní příchuť derby. Dnes byl vzduch přímo nabit napětím, neboť oba týmy usilují o účast ve vyřazovacích bojích. Výchozí pozice domácích byla před zápasem o něco výhodnější, ale Plzeň se vidiny play-off nehodlá vzdát a už vůbec ne v Karlových Varech, na které si již tradičně věří.

Hned od první minuty bylo znát, že dnes půjde o boj na ostří nože. Již v první minutě se do slibné příležitosti mohl dostat Balázs, ale kotouč v rozhodující chvíli minul. O minutu později jej napodobil Alinč. Na začátku 4. minuty si první těžký zákrok připsal i domácí brankář Franěk. Pokus o počáteční tlak domácích byl zmařen vyloučením Skuhravého za nebezpečnou hru vysokou holí, který si za ni vysloužil hned 4 minuty. Po necelých dvou minutách se poměr sil srovnal a za dalších 40 sekund hráli domácí přesilovku 4 na 3. Energetici sice vtipně kombinovali, ale finální přihrávka se nedařila, chyběla i odvaha ke střele. Svou první velkou možnost využili hosté ve 14. minutě. Jakub Koreis vyřešil nájezd dvou na jednoho řádnou bombou těsně nad ledem a prostřelil Fraňka. 0 : 1. Od 16. minuty hráli domácí další přesilovku, ale naložili s ní stejně jako se svou první. V závěru třetiny si za svou brankou počínal nedovoleně Mádl a nabídl hostům možnost hrát také druhou přesilovku. Závěrečná siréna 1. dějství zastavila snahu Plzně vstřelit druhý gól.

Začátek prostředního dějství začal převahou hostí, dík pokračující přesilovce. Domácí se ubránili. Hned v další minutě se při výpadu do otevřené obrany hostí šťastně trefil Skuhravý a vyrovnal na 1 : 1. Hra dostala tempo a útočné akce se střídaly na obou stranách. V koncovce byli hosté o něco nebezpečnější. Domácím se lepila smůla na hokejky a působili mnohem nervózněji než hráči Keramiky. Ve 27. minutě mohlo být s domácími zle, naštěstí Polák duchapřítomně odpálil do bezpečí puk, který jen čekal, až jej někdo z hostů doklepne do prázdné karlovarské branky. Přibývalo tvrdých osobních soubojů, oba soupeři jeden druhého nešetřili a na ledě se začalo jiskřit. Ve 30. minutě se do šance dostal, při signalizovaném trestu pro domácí, Andrašovský a mazácky ji proměnil. Franěk neměl proti jeho střele nárok a stav se tak přehoupl opět na stranu hostí. 1 : 2. Plzeňští byli stále nebezpeční a především v útoku působili mnohem klidnějším a jistějším dojmem než hráči Energie. Těsně před koncem třetiny se dral do šance opět Andrašovský, ale ve vyložené pozici tentokrát přestřelil.

Naděje domácích na vyrovnání byly posíleny hned v úvodu závěrečné třetiny, když byli hosté potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě. Přesilovka však dnes nebyla silnou stránkou domácích. Stav se neměnil ani při obrovské šanci plzeňského Michala Dvořáka. Ve 48. minutě se kapitán domácích rozhodl vyzkoušet Bartu střelou z dálky, málem se mu podařilo brankáře hostí překvapit. Nevydržela však jen jeho lapačka, kterou musela spravit lepící páska, puk však děravou rukavicí do branky nedoplachtil. V polovině třetiny si šel odpočinout nuceně Hanzlík. Domácí vsadili vše na jednu kartu. Zamkli hosty v jejich pásmu, ale Svoboda ani Alinč na Bartu nevyzráli. O pár sekund později byl Barta dobře postaven při jedovce Hlavačky od modré. Do šance se v další přesilovce hostí dostal Hurtaj, jehož chytrá teč skončila na tyči karlovarské branky. Urputně a nesmlouvavě bojující týmy obou soupeřů neprodukovaly příliš pohledný hokej, ale zápas nesl všechny znaky blížícího se play-off. Vášně vzplanuly i v publiku, kde notně opivení fanoušci Plzně, začali být agresivní. Ani domácí fanoušci se v závěru vypjatého zápasu moc nepředvedli. 40 sekund před koncem bitvy se domácí dostali k možnosti hrát power-play, ale body z dnešního zápasu jim nebyly přány. Do prázdné branky pečetil účet dnešního zápasu Řezníček. 1 : 3. Skutečnost, že domácí prohráli, neunesl jeden z fandů Energie a zasáhl plastovou lahví Řezníčka do hlavy. Plzeň si za svůj taktický a sebevědomější výkon odváží z Karlových Varů 3 body zcela zaslouženě a boj o play- off se tím ještě více vyostřuje.

Marek Sýkora (trenér Karlových Varů): Mužstvo se chtělo porvat o dobrý výsledek a uhrát body, ale utkání nezvládlo. Když jsme vyrovnali na 1:1, hráči se nedokázali uklidnit a inkasovali podruhé. Plzeň zvládla zápas dobře takticky."
Radek Kampf (asistent trenéra Plzně): "Rozhodujícím momentem utkání byl určitě gól na 2:1. Od tohoto stavu mužstvo výborně bojovalo. Podržel nás brankář. Všichni si zaslouží pochvalu."