Vítěznou šňůru přetrhl až Zlín

PSG Zlín - HC Energie 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Minulé utkání pokořila Energie klubový rekord v počtu vítězných utkání za sebou. Karlovarskou jízdu dokázal zastavit až Zlín, který porazil na svém ledě Západočechy 5:3. Karlovarští hokejisté byli dlouhou dobu vedoucím týmem, avšak nedokázali zvládnout poslední dějství, které prohráli na plné čáře a po šesti utkáních odjíždějí dnes poprvé poraženi. Obě branky hostů shodou okolností zaznamenali bývalí hráči Zlína Marek Melenovský a David Nosek (na snímku).
Tipsport extraliga, 11. kolo, pá 15.10.2010
Zlín
5:3
1:1, 1:1, 3:1
Branky a nahrávky: 20. Rachůnek (Galvas, Švrček), 30. Vlach (Kubiš), 47. Důras (Švrček), 55. Balaštík (Leška, Sivák), 56. Balaštík - 9. Melenovský (Kumstát, Nosek), 26. Nosek (Čutta, Skuhravý), 57. Zaťovič (Čutta). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 4221. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2, 5:3
Zlín: Duba- Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - Holík, Balán, F. Čech
Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Gřegořek, Sloboda, Parýzek, Kokko, Dobroň, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - D. Hruška, Pech, Sailer - Melenovský, Dej, Skladaný - Cyganov, Hřebejk, Zaťovič

Zápas již od úvodu nevyzníval pro energetiky dobře, když v šesté minutě zůstal po faulu Köhlera ležet na ledě obránce Roman Prošek. Nakonec musel být odvezen záchrannou službou a na ledě po sobě zanechal krvavou stopu. Za tento faul byl Köhler vyloučen na pět minut a navíc dostal automaticky osobní trest do konce utkání. Zranění svého spoluhráče dokázali energetici alespoň potrestat. Skvělou přihrávkou se blýskl Kumstát, který přihrál do mezikruží volnému Marku Melenovskému, jenž přesnou ranou trefil odkrytý prostor v bráně.

Zlínští hráči však svému sokovi ukázali, že i oni umí využívat své přesilové hry. Půl minuty před koncem prvního dějství se na ledě nejlépe zorientoval Ivan Rachůnek a před odchodem do šatny bravurně srovnal stav utkání na 1:1.

Do prostřední části vstoupila Energie znovu útočně, avšak její snahu zmařilo brzké vyloučení. Zlínští naštěstí tentokrát přesilovou hru nevyužili zrovna nejlépe a dali prostor hostům, kteří o pár minut později znovu vedli. Zlínské potrestal v přesilové hře jejich bývalý bek David Nosek a vrátil Energii vedení.

Z protiútoku velmi nebezpečně ohrožoval hostujícího brankáře Důras, avšak ani nadvakrát nedokázal Mensatora překonat. Slovo si vzal o čtyři minuty později Roman Vlach, který ve skvělé spolupráci s Kubišem opět poslal utkání do nerozhodného stavu.

Vstřelená branka berany nakopla k neuvěřitelnému tlaku, se kterým měli hosté spousty práce, avšak skvěle chytající Mensator zatím odolával.

Rozhodujícím momentem utkání bylo bezpochyby vyloučení Melenovského a Noska, kteří i s trochou smůly poslali svůj tým do tří. Michal Důras, který celé utkání zářil, tak mohl konečně slavit.

Tento moment se stal okamžikem utkání. Další branku přidal o sedm minut později Jaroslav Balštík, který přesně tečoval Leškovu střelu za Mensatorova záda. Touto brankou však Venerovi svěřenci nehodlali skončit.

Při páté brance si musel karlovarský strážce svatyně sáhnout hluboko do svědomí. V době, kdy se snažil za brankou rozehrát, uskočil kotouč přímo na hůl Jaroslava Balaštíka, jenž ho jen tak tak stihl poslat do prázdné branky.

Energetici se snažili s nelichotivým stavem ještě něco udělat, ale zmohli se pouze na snížení skóre, o které se postaral Martin Zaťovič. Utkání tak skončilo 5:3 pro Zlín, který touto výhrou překazil Západočechům vítěznou šňůru trvající celých šest utkání.

Zdeněk Venera (PSG Zlín): Před hodnocením zápasu chci říct, že Bedřich Köhler je z faulu na Romana Proška špatný a mrzí ho to. Tímto prostřednictvím se Romanovi omlouvá. Osobně jsem to neviděl, ale určitě to neudělal úmyslně. Utkání jsme nezačali dobře kvůli pětiminutovému oslabení. Dvě třetiny jsme dotahovali výsledek a třetí gól byl zlomový. Bylo vidět, že mužstvo má velké odhodlání si vítězství pohlídat. Mě osobně těší, že Tomáš Duba i Jakub Grof se jeví jako platné posily. Až čas ukáže, jestli jejich výkonnost bude dlouhodobá. Nepodařilo se nám rozjet začátek sezony podle představ a Tomáše Dubu jsme angažovali, protože jsme chtěli uklidnit brankářskou situaci. Žádný brankář ale není první nebo druhý. Ten gólman, kterému se bude dařit může chytat až do konce sezony.

Antonín Stavjaňa (HC Energie Karlovy Vary): Za stavu 2:1 jsme laxním přístupem nabídli Zlínu vyrovnání. Ve třetí třetině jsme chtěli hrát pozorně v obraně. To se nám ale nepodařilo a na třetí gól jsme domácímu týmu nahráli. Soupeř poté pozorně bránil a přidal čtvrtou branku. Na naší straně nebyl hlad vítězství jako v předchozích zápasech. Možná se projevila i únava a cestování.