Vlčí smečka nestačila na kladenské Rytíře

JUN: Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)
Po debaklu, který karlovarští junioři utrpěli na domácím ledě při pátečním utkání proti Plzni, se vydali v rámci DHL Extraligy juniorů na led Rytířů Kladna. Napravit domácí prohru nedokázali. Energetikům se podařilo vstřelit jediný gól. Zasloužil se o něj v závěru utkání Martin Weinhold. Další zápas čeká Vlčí smečku na ledě Slavie v pátek 16.9. od 18:00.
DHL extraliga juniorů, 4. kolo, so 10.9.2016
Kladno
3:1
1:0, 2:0, 0:1
Branky a nahrávky: 6. Chládek (Kiml, Kalaj), 22. Kalaj (Schildhabel, Chládek), 26. Havelka (Kubík, Kalaj) – 58. Weinhold (Horký, Hauzr) Rozhodčí: Wütherle – Svoboda, Svobodová Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 120. Střely na branku: 28:26.
Kladno: Stahl – Havelka, Kiml, Chládek, Šíma, Balcar – Vach, Kubík, Cibák, Piovarči, Patyk, Bláha, Okegawa, Borkovec, Schildhabel, Janeček, Řepka, Kezsi, Kalaj
Karlovy Vary: Špírek – Beer, Pajk, Pátek, Brabec, Vápeník, Vodička, Weinhold – Horký, Nguyen, Salnikov, Čejka, Kovář, Davídek, Hauzr, Hendrych, Procházka, Tamáš

Do utkání vstoupili aktivněji domácí Rytíři, kteří se ihned po úvodním vhazování vrhli do obranného pásma karlovarských energetiků. V šesté minutě padl první gól. Zasloužil se o něj David Chládek. Kladenští neustále drželi hosty v útočném pásmu a nepouštěli je z něj za žádnou cenu. Během třinácté minuty se Karlovarští objevili na kotouči a vystřelili několikrát na kladenského brankáře Stahla. Vyrovnat se jim však až do konce první třetiny nepodařilo. Závěr prvních dvaceti minut zápasu nabídlo ještě vyloučení na obou stranách, gólu ani žádné větší akce se však diváci již nedočkali.

Druhé dějství opět patřilo spíše hráčům Kladna. Netrvalo dlouho a domácí opět navýšili. Dvě minuty po začátku druhé třetiny se o další vstřelenou branku Kladna postaral Adam Kalaj, jenž svou přesnou střelou rozvlnil síť karlovarské branky. Ve 26. minutě využili Kladenští přesilové hry a padla třetí branka. Po nádherné kombinaci s Adamem Kubíkem se prosadil Dominik Havelka, který bez větších obtíží zakončil u levé tyče. O tři minuty později energetici hráli opět v oslabení. Naštěstí pro ně se domácím znovu skórovat nepodařilo. V posledních minutách se hra přelévala ze strany na stranu. Ani jednomu z týmů se nedařilo udržet útočné pásmo.

Podobně jako první dvě třetiny probíhala i ta závěrečná. Nebezpečnou akci pro karlovarské juniory vytvořil Řepka, jenž se dostal do samostatného úniku a trefil beton brankáře Špírka, odražený kotouč se však již k jeho spoluhráčům nedostal. Rytířům se nabídlo ještě několik šancí, ale čtvrtou branku se jim vstřelit nedařilo. V 51. minutě bezchybný brankář Stahl zariskoval. Zpoza branky se snažil rozehrát, avšak kotouč se dostal ke karlovarskému hráči. Stahl se na poslední chvíli stačil vrátit a včas zasáhnout betonem. Necelé tři minuty před koncem utkání se dokázala prosadit karlovarská Vlčí smečka. Za skvělé asistence Michala Horkého se podařilo jediný gól energetiků vstřelit Martinu Weinholdovi. V závěru zkusili Karlovarští hru v šesti, ale ani ta tento zápas pro ně už nezachránila. Kladenští Rytíři si tak připisují již čtvrtou výhru v řadě.

Petr Tatíček (Rytíři Kladno): Každý zápas je jiný. Dnes přijely Vary a to je soupeř, který je urputný a hraje dobře dozadu - na utkání to bylo i jasně vidět. My máme teď sérii výher, takže jsme s tím i do toho zápasu nastupovali, i když dnešní hra nebyla tak kombinačně dobrá jako ty předešlé zápasy. Hlavně jsme se dostali do vedení, to bylo důležité. Pak jsme ještě zvýšili na 3:0 a soupeř pak otevřel hru a začal hrát tvrdší hokej. Ke konci byla škoda, že jsme nechali Stahlovi dát gól, protože předvedl výborný výkon. Jinak to pro nás byla zasloužená výhra.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): My jsme samozřejmě nespokojený s tím, že jsme tady ztratili tři body. Nepodali jsme úplně špatný výkon, vytvářeli jsme si i poměrně dost šanci, ale bohužel jsme v poslední době velmi málo produktivní v koncovce. Každopádně jsme podali bojovný výkon, ale domácí byli produktivnější v koncovce a díky tomu si zasloužili vyhrát.