Vlčí smečka nevstřelila ani branku a padla s Vítkovicemi

JUN: HC Energie - HC Vítkovice Ridera 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
Karlovarští junioři odehráli druhé utkání v řadě, tentokrát proti Vítkovicím. Po první třetině se zdálo, že zápas bude vyrovnaný, nicméně to vyvrátila druhá perioda, ve které se dokázali prosadit hosté. Navzdory tomu, že ve třetím dějství byla aktivnější Vlčí smečka, vstřelily Vítkovice další tři branky a z KV Areny si vezou tři body.
DHL extraliga juniorů, 24. kolo, so 3.12.2016, KV Arena
Vítkovice
0:4
0:0, 0:1, 0:3
Branky a nahrávky: 23. Blaško (Veřmiřovský), 41. Hartmann (Malina, Malík), 60. Malina, 60. Baláž (Raška, Spratek). Rozhodčí: Sýkora – Pešek, Jelínek. Vyloučení: 1:5. Bez využití. Diváci: 85. Střely na branku: 27:34.
Karlovy Vary: Kuchař – Pajk, Klejna, Bernáth, Vodička, Beer, Vápeník, Weinhold – Bečka, Janata, Prošek, Davídek, Procházka, Slabý, Svoboda, Horký, Šála, Pastyřík, Kovář
Vítkovice: Daňa – Šendera, Veřmiřovský, Mrowiec, Štěpánek, Gabrhelík, Malík – Hartmann, Spratek, Blaško, Raška, Maxner, Malina, Toman, Baláž, Kmošek, Kosina

Utkání bylo od samého začátku velmi vyrovnané. Prvních pár minut se oba týmy aktivně tlačily do útočného pásma. První velkou šanci měl ve 4. minutě Hartmann, Vítkovice však do vedení neposlal. Jedním z nejaktivnějších energetiků této periody byl Jan Bečka. Největší šanci měl v šesté minutě, kdy se natlačil před Matyáše Daňa. V osmé minutě přišla pasáž, ve které hosté doslova zasypali Ondřeje Kuchaře svými střeleckými pokusy. Domácí strážce branky odolal a držel tak bezbrankový stav.

Druhé dějství byl lepším týmem ten z Vítkovic. Potvrdil to hned dvě minuty a šestnáct vteřin po začátku, když se po tlaku v útočném pásmu dostal k dorážce Ján Blaškoa poslal Rideru do vedení. Karlovarští měli v této periodě problém s přechodem do útočného pásma. Vítkovičtí výborně bránili a nepouštěli Energii k mnoha střelám. Když už se Vlčí smečce podařilo vystřelit, podržel svůj tým, dnes bezchybný, Matyáš Daňa. Přehrávat hosty začala Energie až v závěru, nicméně branku vstřelit nedokázala.

Ve třetí třetině se Vítkovicím opět podařilo vstřelit rychlý gól. Uběhlo pouhých padesát vteřin, když šikovnou tečí zvýšil na rozdíl dvou branek Ondřej Hartmann. Karlovarští se hnali za snížením, ovšem proti byl vítkovický Matyáš Daňa. Od té chvíle začalo výt karlovarské mužstvo aktivnější a přehrávalo hostující Vítkovice. Ridera se dopouštěla chyb, nechávala se vylučovat, ale Karlovým Varům se snížit nedařilo. 47 vteřin před koncem zápasu se tým trenéra Marišky odhodlal ke hře bez brankáře. Ani to nevedlo ke vstřelené brance, naopak, Energie potřetí inkasovala, když přes celé kluziště trefil prázdnou klec Vlčí smečky Vlastimil Malina. To hostům nestačilo a na výsledných 4:0 upravil pět vteřin před koncem Jozef Baláž.