Vlčí smečka padla proti Mladé Boleslavi

JUN: BK Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 4:2 (0:2, 3:0, 1:0)
Po perfektní první dvacetiminutovce, kdy energetici měli dvoubrankové vedení nad domácím celkem Mladé Boleslavi, inkasovali Karlovarští čtyři branky. Rychlé tři góly v řadě, jenž celé utkání zvrátily v závěru druhé periody, a karlovarskou Vlčí smečku připravily o body.
DHL extraliga juniorů, 21. kolo, pá 25.11.2016, ŠKO-ENERGO Aréna
Ml.Boleslav
4:2
0:2, 3:0, 1:0
Branky a nahrávky: 36. Marček (Musliu, Dančišin), 37. Uřidil (Straka, Mlčoch), 38. Peterka (Kuncek, Veselý), 47. Dančišin (Krejčík, Mašek) – 16. Pajk (Janata, Bečka), 19. Janata (Bečka, Bernáth). Rozhodčí: Vokřál – Špůr, Gabriel. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 90. Střely na branku: 25:31. Průběh utkání: 0:2, 4:2.
Ml.Boleslav: Groh – Mattis, Mašek (C), Uřidil, Chujac, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Kuncek, Peterka, Kalaš, Straka, Dančišin, Krejčík, Veselý, Bednařík, Jindra
Karlovy Vary: Špírek – Beer, Pajk, Vápeník, Bernáth, Brabec, Vodička – Kurfürst, Horký, Pastyřík, Šála, Bečka, Hauzr, Hendrych, Janata (C), Svoboda, Procházka, Prošek

Do zápasu vkročili lépe a aktivněji hosté z lázeňského města, v prvních minutách zahrozili několika rychlými výpady, leč k ohrožení Grohovy brány se nedostali. Velmi dobře pak domácí tým odehrál své první oslabení, po jehož konci se do šance probil Milan Kalaš, jeho projektil ale síť za Špírkem nerozvlnil. První desetiminutovku pak uzavřel nepovedený pokus Kroniho Muslia, jenž si navedl kotouč od pravého mantinelu na střed, kde ale podklouzl a zakončit už nedokázal. Ve 13. minutě poprvé zahrozil nejproduktivnější hráč Energie a zároveň její kapitán Jiří Janata, který se otočil kolem brány, u tyče ale zametl puk jen do připraveného Groha. Posléze se do individuální akce pustil Procházka, sám se ale prosadit nedokázal.

Následovalo druhé vyloučení na straně Bruslařů, které bylo tentokrát prakticky okamžitě potrestáno – na pravý kruh dostal kotouč Ondřej Pajk a zamířil přesně nad rameno Dominika Groha. Vstřelený gól Karlovarské nabudil a hned poté dorážela dvojice hráčů v dresu Energie na brankoviště Boleslavi, kde ale dobře zakročil Dančišin a puk odklidil do bezpečí. Vzápětí se ale po Grohově zákroku vhazovalo před domácí klecí a ihned po buly se trefil Jiří Janata. V poslední akci první periody najížděl na Groha zprava Kamil Svoboda, domácí brankář ale potřetí nekapituloval a puk podržel pod tělem.

V úvodu druhého dějství obraz hry vypadal podobně, nic nenasvědčovalo tomu, že by se na vcelku zaslouženém vedení Energetiků mělo něco měnit. Hrál se poměrně vyrovnaný hokej s náznaky šancí na obou stranách, vyloženou gólovku ale aby člověk pohledal… Průběh utkání navíc kouskovalo docela dost trestů, po jednom z nich se ale domácí přeci jen dostali do hry, když pouhé dvě vteřiny po návratu vyloučeného Bernátha vypálil nechytatelně obránce David Marček a snížil na rozdíl jediné branky. To svítila na časomíře 36. minuta a domácím fanouškům i hráčům tento gól vlil novou naději.

Hned po gólové střele domácího obránce s číslem 22 se z podobné pozice prosadil jeho kolega ze zadní linie František Uřidil a během necelé minuty slavili Mladoboleslavští podruhé. Necelých 20 vteřin po druhé brance dokonce domácí dokonali velkolepý obrat, když se prosadil útočník Lukáš Peterka. Hostující trenér si po třetím inkasovaném úderu vybral oddechový čas, ale jeho svěřencům to moc nepomohlo a do konce třetiny byli v lepší pohodě svým úspěšným návratem do utkání povzbuzení Bruslaři.

Do třetí části vstoupili domácí v početní výhodě, na jejímž konci pálil jen o kousek nad Bedřich Mlčoch. A vzápětí šli hosté zase do čtyř, na 5 minut + do konce utkání byl za zásah do oblasti hlavy a krku vyloučen Pavel Vápeník. Počet hráčů se ale za chviličku vyrovnal a než se Marček stihl vrátit na led, byl taktéž na 5 minut + do konce vyloučen domácí František Uřidil, a to za stejný prohřešek. Hned poté, co se Energie vrátila do plného počtu, ale domácí počtvrté udeřili. Po levé straně projel Milan Dančišin a definitivně tak určil konečný stav.

Ve zbylém průběhu zápasu byly na obou stranách k vidění další šance, žádná z nich už ale neskončila gólem. Nejblíže k tomu měl asi domácí Luděk Kuncek, který po povedeném křížném pasu Veselého zblízka zakončil do tyče karlovarské klece. Další šanci oba týmy měly zhruba 90 sekund před koncem, kdy velmi podobné situace museli řešit oba brankáři, Groh i hostující Špírek si ale se závary v okolí brankoviště dokázali poradit a skóre už se neměnilo, po výsledku 4:2 tak všechny body zůstaly v Mladé Boleslavi.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): "Začátek utkání nebyl nejhorší, ale v průběhu první třetiny jsme přestali hrát to, co jsme chtěli a na co jsme se připravovali, a soupeř naše chyby využil a dostal se do vedení. Zhruba 35 minut pak nebylo podle našich představ, nicméně závěr druhé třetiny, kdy jsme dokázali dát tři góly a otočili výsledek, byl nejdůležitější. Ve třetí třetině už to bylo i o trpělivosti a my jsme pak dokázali dát čtvrtý gól, který byl hodně důležitý. Musím kluky pochválit za třetí třetinu, kdy jsme si pohlídali výsledek a zisk důležitých bodů."

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Nás mrzí, že jsme tu dnes ztratili body, protože jsme, myslím, začali velmi dobře a v první třetině jsme plnili, co jsme si řekli a hráli jsme přesně to, co jsme chtěli. Bohužel ve druhé třetině jsme od toho ustoupili a naši hráči se nedrželi toho našeho systému, čehož domácí dokonale využili k obratu. Za ty dvě třetiny, kdy byli lepší, domácí zaslouženě vyhráli. Nás to opravdu mrzí, musíme si to vyříkat a příště dělat to, co jsme tady dělali v první třetině."