Vlčí smečka podlehla Pirátům po tuhé bitvě

JUN: HC Energie - Piráti Chomutov 2:3sn (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
První domácí utkání Vlčí smečky bylo stejně jako zcela úvodní utkání dlouho vyrovnané a nerozhodné. Po celou dobu zápasu oba celky předváděly bojovné výkony, hrálo se velmi tvrdě, někdy skoro až zákeřně. Vyrovnanost byla opravdu veliká, a tak i toto utkání dospělo do nastavené části, v samostatných nájezdech se radovali nakonec hosté. Energetici tak ani na druhý pokus nedokázal získat z utkání všechny tři body.
DHL extraliga juniorů, 2. kolo, so 3.9.2016, KV Arena
Chomutov
2:3sn
0:0, 0:1, 2:1 - 0:0
Branky a nahrávky: 43. Kovář (Hauzr), 54. Weinhold (TS) – 40. Adámek, 47. Lidák (Svoboda, Részegh), rozh. náj. Kulich. Rozhodčí: Kostourek, Krob – Coubal, Ševic. Vyloučení: 8:11. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 108. Střely na branku: 30:33.
Karlovy Vary: Kuchař (Špírek) – Pajk, Brabec, Weinhold, Vodička "A", Beer, Vápeník – Davídek, Janata "C", Kurfürst , Čejka, Kovář, Hauzr, Procházka "A", Šála, Nguyen, Tamáš, Hendrych, Horký
Chomutov: Pavlát (Strejc) – Běhula, Lidák "C", Novák, Kopic, Smutný, Hlaváček, Gröger – Wágner, Rindoš "A", Adámek "A", Svoboda, Részegh, Chlán, Šilar, Polák, Kulich, Niňaj, Hřebíček

První třetina začala v režii domácího celku, který se od začátku utkání snažil zaskočit svého soupeře. To se mu příliš nepodařilo, protože po úvodních minutách hry se na puku začal držet více celek hostů, který začal ohrožovat bránu Ondřeje Kuchaře. Velkou šanci měl Jan Svoboda, který byl úplně osamocen před bránou, ale znovu čelil Kuchařovi, který vše ve prospěch domácího týmu zachránil. Následně přišlo první vyloučení na straně domácích. Chomutov se po celou dobu snažil prosadit, ale obrana byla nepropustná a Piráti si nedokázali vytvořit ani jednu větší šanci na gól. Následně se přesilovky dočkali i domácí, kteří se velmi podobně jako celek Chomutova nedostali ke střele, která by ohrozila bránu Pavláta. První třetina pokračovala ve vysokém tempu, ale přes několik šancí na obou stranách se nedokázal prosadit ani jeden z týmů.

Do druhé periody nastoupili lépe hosté, kteří se snažili také ihned prosadit, ale byli vyloučení po necelých dvou minutách hry. Přes několik výpadů domácího celku zůstal Dominik Pavlát ve své bráně klidný a neměl s pochytáním střel problém. Jednu z největších šancí ve třetině měl Tomáš Adámek, který měl před sebou úplně prázdnou bránu, kterou ale nedokázal trefit, a tak se pokračovalo za bezbrankového stavu. Po dalších mnoha vyloučeních, kde oba týmy kvalitně bránily, a nenechaly soupeře vstřelit gól, se do velké šance dostal Milan Davídek, který byl osamocený před bránou, ale svojí střelou mezi betony se nedokázal prosadit. Změna nastala až v úplném závěru druhé třetiny, kdy se k puku dostal po vhazování Tomáš Adámek a tentokrát svojí střelu z mezikruží zamířil přesně pod víko, a poslal tak svůj tým do vedení.

Třetí třetina začala velmi zostra, když se ve 42. minutě dostali energetici do dvojité přesilovky, kterou vzápětí využili a zásluhou Davida Kováře se jim podařilo srovnat skóre s Chomutovem. Radost domácích netrvala příliš dlouho. Ve 47. minutě se po vyloučení Tomáše Nguyena do konce utkání dokázal prosadit Patrik Lidák, který se nejlépe zorientoval před bránou a doklepl puk za záda Kuchaře. Hra pokračovala ve vysokém tempu, které pokračovalo až do 54. minuty, kdy energetici podruhé srovnali skóre. Po faulu v samostatném úniku bylo nařízeno trestné střílení, které se podařilo Martinu Weinholdovi bez problémů proměnit střelou mezi betony. Weinhold tak vybojoval pro svůj tým šanci na získání bodů. Vstřelení druhého gólu přidalo hokejistům novou energii, a tak posledních pět minut utkání bylo velmi zajímavých a velice vyhrocených. Utkání však dospělo do prodloužení.

Prodloužení nabídlo přesilovou hru na obou stranách ledu, ale ani jedna nebyla gólová, a tak musely rozhodnout nájezdy. V těch byl úspěšný pouze jeden hráč a to Jaroslav Kulich z týmu Chomutova. Díky jeho šikovnosti se mohli hosté radovat z bonusového bodu a cestu domů měli o něco radostnější.

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): My jsme dnes nespokojení s tím, že jsme ztratili dva body. Myslím si, že jsme měli velké množství volných příležitostí na to, abychom ten zápas vyhráli, ale bohužel asi ani šedesát střel nám nestačilo na to, abychom dali více než dvě branky. Dnes jsme bohužel prohráli souboj s hostujícím gólmanem, a za to, že jsme dali jen dvě branky si více než jeden bod nezasloužili.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): Bylo to spíše bojovné utkání, moc hokejovosti tam nebylo. Ačkoliv bych to neměl říkat, ale řeknu to na rovinu, tak pan rozhodčí Kostourek k tomu přidal svoje a bohužel s takovým rozhodčím se těžko hraje hokej. Nebudu se na tohle vymlouvat, dopadlo to pro nás za dva body, ale máme hodně co zlepšovat. Hlavně ohledně vstupu do utkání, nemáme tam bojovnost a právě tam se může hodně rozhodnout. Nedokázali jsme proměnit dvouminutovou přesilovku čtyři proti třem, bohužel hrozně málo střel, ale s tím se potýkáme celou dobu, protože nemáme typ hráčů, kteří by si na to věřili. Na druhou stranu jsme rádi, že jsme zase oslabení tři na čtyři ubránili. Pak už opravdu jen rozhodly nájezdy, což si myslím, že se v sezoně moc často stávat nebude.