Vlčí smečka znovu vítězná

MHL: HC Energie - Amurští Tygři Chabarovsk 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Junioři porazili Amurské Tygry i ve druhém zápase, i když tentokrát se na tři body dost natrápili. Gólově se prosadilo duo Matěj Zadražil - Sebastian Gorčík, brankář David Honzík si zase připsal nulu. Další utkání čeká Energii na ledě moskevského Spartaku.
MHL, 20. kolo, po 28.10.2013, KV Arena
Chabarovsk
2:0
1:0, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 7. Zadražil (Tomeček), 39. Gorčík (Troška). Rozhodčí: Poljančikov – Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 479. Střely na branku: 34:13. Průběh utkání: 2:0.
Karlovy Vary: Honzík – Kečkeš, Kvapil, Dvořák, Šafář, Bahounek, Šimek, Troška – Tomeček, Beránek, Bezúch, Tábroský, Csamangó, Harkabus, Vachutka, Kohout, Vrána, Gorčík, Zadražil, Osmík
Chabarovsk: Konjuchov – Těslenko, Ibragimov, Těreščenko. Kruglickij, Subbotnikov, Zaseda, Gorčenkov, Kozlov, Pronin – Jakovlev, Krutij, Tymčenko, Šaburov, Voronoj, Omeljaněnko, Abramov, Karpus, Kopijenko, Malevanyj, Dejnega

Kdekdo si možná myslel, že po jasné výhře z předchozího dne bude druhý zápas s Chabarovskem pro Energii pouhou formalitou, úvod utkání tomu ale nenasvědčoval. Domácí sice drželi puk na svých holích a byli aktivnější, k nějaké nebezpečnější akci se však ne a ne dostat. V 7. minutě ale v početní výhodě posunul Tomeček v pádu puk na Matěje Zadražila, jehož střela z mezikruží prošla až do sítě.

Energetici měli dále hru pod kontrolou. Ale přes některé pohledné kombinace a nebezpečné střely další branku nepřidali. Hosté působili hodně těžkopádně, s kotoučem jim to moc nešlo, a tak neměl David Honzík v kleci domácího týmu moc práce. V závěru první části byl do obličeje zasažen Vachutka, a protože se na ledě objevila krev, dostali Karlovarští možnost zahrát si čtyřminutovou přesilovku.

V té se ovšem energetici neprosadili, ba naopak, mohli inkasovat. Šaburov se po rychlém protiútoku ocitl sám před brankářem, překonat ho však nedokázal. Ve 26. minutě byl ve vyložené šanci faulován Beránek, z následné početní výhody ale opět nic nevzešlo. V polovině utkání si svou první přesilovku zahráli i hosté, jediné co v ní ale předvedli bylo to, jak to zoufale neumí s pukem.

O to víc mohlo Energii mrzet, že z jasné převahy nedokáže vytěžit víc. Ve 38. minutě si domácí obrana vybrala svou slabší chvilku, Abramov se dostal ke kotouči, trefil však jen vnější tyčku. O minutu později se konečně KV Arena dočkala, když se bekhednovým blafákem prosadil Sebastian Gorčík, a zvýšil na 2:0.

Třetí třetina moc vzruchu nepřinesla, tempo zápasu bylo vyloženě pomalé. Každý tým si zahrál po jedné přesilové hře, energetici drželi kotouč a pálili směrem na branku hostů, další gól už ale nepřišel. Amurští Tygři nijak zápas zdramatizovat nedokázali, a tak Energie zvítězila 2:0.Ohlasy trenérů

Tomáš Mariška (HC Energie Karlovy Vary): Dnešní utkání se vydařilo, v první řadě jsem hrozně rád za dnešní uhranou nulu. Byť jsme nedali tolik branek jako v předchozích zápasech, tak jsme rádi, že se nám zápas vydařil hlavně z pohledu defenzivy, jelikož na to jsme hráče všechny čtyři poslední domácí utkání upozorňovali. Myslím si, že dnes jsme to uhráli dozadu téměř bezchybně, možná jsme se mohli trošku více tlačit do ofenzivy, ale jsme hrozně rádi, že tým tento zápas zvládl a máme z tohoto důležitého dvojitého klání šest bodů.