Z pekla do ráje a zase zpátky. Boleslav přestřílela Energii 9:5

BK Ml. Boleslav – HC Energie 9:5 (3:4, 3:0, 3:1)
Pokud by se hokej hrál jenom na jednu třetinu, mohl to být pro energetiky hodně příjemný zápas. V katastrofálním vstupu do utkání prohrávala Energie už po 6 minutách 0:3. Jenže dvě zásahy Noska (na snímku) a trefy Milana Procházky a Davida Hrušky vyprovázely do šaten Západočechy dokonce s vedením! Pak už se ale hrálo opět podle boleslavských not. Probuzení střelci bruslařského klubu nadále sypali do karlovarské sítě jeden puk za druhým. Osud zápasu nezměnila ani branka Kusmstáta ze závěru utkání.
Tipsport extraliga, 21. kolo, st 17.11.2010, ŠKO - ENERGO ARÉNA
Ml.Boleslav
9:5
3:4, 3:0, 3:1
Branky a nahrávky: 2. Pabiška (Vrbata), 3. Loskot (Gajovský), 7. Nouza, 22. Vrbata (Pabiška), 23. Divíšek (Žabka), 32. Loskot (Handlovský), 42. Bahenský, 51. Tvrdík, 59. Hrdel - 7. Nosek (Skuhravý), 12. Nosek (Skuhravý), 17. Procházka (Hruška, Pech), 19. Hruška (Pech), 51. Kumstát (Zaťovič). Rozhodčí: Minář, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:1. Diváci: 3210. Vývoj skóre: 3:0, 3:4, 7:4, 7:5, 9:5.
Ml.Boleslav: Schwarz (20. Valent) - Hay, Jindra, Marušák, Lehikoinen, Duben, Macháček, Žabka - Macho, Divíšek, Tvrdík - Pabiška, Vrbata, Bahenský - Boháč, Nouza, Hrdel - Handlovský, Gajovský, Loskot
Karlovy Vary: Mensator (7. Sáblík) - Nosek, Parýzek, Gřegořek, Čutta, Sloboda, Kokko, Dobroň - Melenovský, Skuhravý, Kumstát - Zaťovič, Pech, Hruška - Procházka, Dej, Skladaný - Klíma, Hřebejk, Sailer

Těžko uvěřitelnou první třetinu utkání začal daleko lépe domácí tým. Už po minutě a půl otevřel skóre přesnou trefou v pádu Lukáš Pabiška. Na časomíře stihla sotva uběhnout další minutka a Boleslav měnila skóre podruhé. Gajovský si potáhl hostujícího brankáře a jeho střelu doklepával na brankovišti důrazný Marek Loskot. Když v sedmé minutě šťastným nahozením přidal třetí branku Tomáš Nouza, Mensator se sklopenou hlavou odjížděl na lavici a přenechal svou pozici Lukáši Sáblíkovi. Tento okamžik se ukázal být pro další vývoj první třetiny klíčový.

Ihned v následujícím střídání fauloval domácí Lehikoinen a Boleslav musela čelit nejproduktivnějšímu týmu v přesilových hrách ligy. Karlovy Vary potvrdily statistické předpoklady a nabídnutou šanci využily. Přesně zpoza kruhů mířil David Nosek. V následující pětiminutovce se hra vyrovnala a zklidnila, vybočovala snad jen šance Hrdela, který se po chybě hostující obrany dostal před Sáblíka, se střelou na lapačku ale neuspěl.

Poté už ale rozpoutali gólové hody energetici. Svou druhou branku v utkání přidal tečovanou střelou produktivní bek David Nosek. Domácí nenacházeli na hru Západočechů odpověď a Karlovy Vary se nezpomalovaly. Nejprve vtipnou tečí Hruškovy střely vyrovnal Milan Procházka, o několik okamžiků později zcela obrátil vývoj utkání nádhernou střelou sám David Hruška, a zakončil tak bláznivé první dějství.

Do druhé části utkání se postavil mezi tyče boleslavské branky Michal Valent, a po dvaceti odehraných minutách tak měli diváci ve ŠKO-ENERGO Aréně možnost shlédnout všechny gólmany v akci. Výměna na Boleslav zapůsobila podobně jako na druhé straně příchod Sáblíka. Ihned v úvod třetiny po nezištné přihrávce Pabišky bekhendem vyrovnal David Vrbata a když se poprvé vylučovalo i na straně hostí, dokázala i Boleslav přetavit první přesilovku v branku. Žabkovu tvrdou střelu na brankovišti prostrkal za Sáblíka Tomáš Divíšek.

Poté nastoupilo opět klidnější období, na každé straně se jednou vylučovalo a ofenzivní koncert tím paradoxně trochu utrpěl. Největší šanci si v oslabení připsalo duo Dej – Hruška, když uhánělo na osamoceného Marušáka, domácí ale vlastními těly zakončení zablokovali. Více ze hry měli nadále Boleslavští, velkou aktivitou hýřil především Bahenský, ani jeden z jeho nadějných pokusů si cestu do sítě nenašel.

Ve 32. minutě se opět přihlásilo o slovo boleslavské mládí reprezentované Markem Loskotem, který vytěžil z napadání celého útoku za brankou puk a rychlým výpadem do brankoviště zaznamenal svou druhou branku v utkání. Do konce druhého dějství zahrozil ještě nadvakrát Vrbata, ani jednou však nadějné přečíslení nezakončil ke spokojenosti domácích fanoušků. Přesto si za druhou třetinu domácí hokejisté vysloužili skandovaný potlesk na otevřené scéně. To nás ale stále čekala třetí třetina nevyzpytatelného utkání.

Poslední dějství přineslo další skvělý nástup Mladé Boleslavi. Od modré pálil Macháček a už zdvihal ruce v domnění, že vstřelil svou první letošní branku, rozhodčí ale signalizoval ve známém gestu telefon u ucha. V pokračující hře ale neponechal nic náhodě Zdeněk Bahenský, který s díky využil Pabiškovu nabídku do odkryté branky. Ve velké šanci se poté ocitl hostující Zaťovič, popletl si ale sporty. Jeho ukázková smeč by dozajista sklidila ovace na volejbale, v hokeji byl ale jeho způsob zakončení nepřípustný.

Hosté se ale s nepříznivým stavem nechtěli smířit. Hodně prostoru od boleslavské obrany dostal Petr Kumstát a nadvakrát překonal boleslavského Valenta, který tak přišel o neprůstřelnost jako poslední. Boleslav ale vzápětí dokázala vrátit tříbrankový náskok na svou stranu. Michal Tvrdík využil Sáblíkovy nepozornosti. Hostující náhradník nemohl mít po nahození boleslavského forvarda čisté svědomí.

Osmá branka energetiky s konečnou platností nalomila a i přes zajímavé početní výhody už nedokázali hosté zápas vice zdramatizovat. Naopak na druhé straně uspěl minutu před koncem po pohledné individuální akci Zbyněk Hrdel, pro kterého trefa rovněž znamenala první branku v boleslavském dresu.

Miloš Holaň, trenér BK Mladá Boleslav: Zápas byl krásný pro diváky, ale infarktový pro trenéry. Byli jsme jak na horské dráze. Měli jsme vynikající vstup do zápasu, ale třetinu jsme nakonec prohráli. Hráčům musím poděkovat, jsem rád, že jsme nevyhráli díky hubenému skóre.

Václav Baďouček, asistent trenéra HC Energie Karlovy Vary: Zápas se mi hodnotí těžko. Prohráli jsme si ho naší nepoučitelností. V šesté minutě prohráváme 0:3, zápas otočíme, ale ve druhé třetině zopakujeme to samé a znovu prohráváme. To je nepochopitelné. Zápas rozhodla naše neexistující obranná hra.