Základní část zakončily Dračice v pohodě, čeká je nadstavba

Ženy: Karlovy Vary - ESA Praha 8:2 (4:2, 0:0, 4:0)
Již před posledním kolem měly karlovarské hokejistky první příčku ve skupině B jistou a v zápase proti týmu ESA Praha tak šlo pouze o udržení dobré nálady v kabině. Tento cíl se nakonec splnit podařilo, pod vítězství 8:2 se výrazně podepsala Jana Vylíčilová, která vstřelila tři branky. V nadstavbové části Dračice narazí na Neratovice, Kobru Praha, ESA Praha, Teslu Pardubice a Berounské Lvice. Celky na prvním a druhém místě se pak budou moci těšit na postup do skupiny A.
Liga žen - skupina B, 11. kolo, so 1.12.2007, Zimní stadion Karlovy Vary
ESA Praha
8:2
4:2, 0:0, 4:0
Branky: Vylíčilová 3, Bauerová, Wadowská, Hajdová, V.Fričová, Pöpperlová - Hrbková, Kopecká. Asistence: Bauerová 2, Wadowská 2, Hajdová, V.Fričová, Hornová, I.Kotrbáčková, Trsková, Vaňousová, Tumpachová - D.Svobodová. Vyloučení: 6:3. Využití: 2:1. Zásahy brankářek: Lukešová 11 - Krouparová 41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1. 2:2, 8:2.
Karlovy Vary: Lukešová - Wadowská, Hornová, I.Kotrbáčková, Trsková - V.Fričová, Bauerová, Vylíčilová - Brichová, Pöpperlová, Hajdová - Vaňousová, Trampotová, Tumpachová
ESA Praha: Krouparová - V.Svobodová, D.Svobodová, K.Svobodová, Dolejší, Kuchařová, Bartošová, Vykouřilová, Chaloupková, Holanová, Prokešová, Kopecká, Gebeová, Hrbková

K poslednímu utkání základní části nastoupily Karlovarské Dračice proti soupeři, se kterým v předchozím domácím utkání prohrály po nájezdech 5:6. Tentokrát se zaskočit nenechaly a už ve 43. vteřině Věra Fričová střelou po ledě těsně k tyči otevřela skóre. Asistence byla připsána Bauerové a Wadowské. V 7. minutě prostřelila Hrbková dvě domácí obránkyně, Lukešové propadl puk za záda a bylo vyrovnáno. V 11. minutě v dvojnásobné početní výhodě protlačila Pöperlová po objetí branky puk za záda brankářky Krouparové a zvýšila na 2:1. O vyrovnání se postarala Kopecká, která rovněž ve skrumáži u branky protlačila puk pod Lukešovou. Do konce utkání střílely branky již jen domácí Dračice. Ještě v první třetině stihla dvě trefy Jana Vylíčilová po asistencích Bauerové, Vaňousové, Trampotové.

Druhou třetinu ovládly brankářky Lukešová a Krouparová, které ani na jedné straně nedovolily změnu skóre. Ve třetí části již Dračice kontrolovaly svůj náskok a postupně jej zvyšovaly na konečných 8:2. Nejprve ve 49. minutě Bauerová střelou z mezikruží, v 52. minutě dovršila hattrick Vylíčilová, v 56. minutě zužitkovala Hajdová přihrávku Ivany Kotrbáčkové. Účet utkání uzavřela v početní výhodě Wadowská po přihrávce Hornové.

Hodnocení trenérů Karlových Varů: V první třetině naše hráčky podaly špatný výkon. Neplnily úkoly zadané před zápasem a vytvořily v obranné hře několik chyb. Od druhé třetiny se družstvo srovnalo a byli jsme jednoznačně lepší a zaslouženě jsme vyhráli.