Zlín doma srovnal stav série, o postupujícím rozhodne třetí zápas

SDO: PSG Zlín – HC Energie Karlovy Vary 4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
Karlovarští mladíci nenavázali na sobotní domácí vítězství a prohráli ve Zlíně 4:1. Berani rozhodli o svém triumfu ve druhé třetině, kterou vyhráli 3:0, o čestný úspěch Západočechů se postaral v 50. minutě Jiří Janata. Energie si to tedy s PSG rozdá o semifinále ve třetím duelu, který je na programu ve středu od 18:00 ve velké hale KV Areny. Všichni fanoušci jsou srdečně zváni, vstupné je zdarma.
Extraliga staršího dorostu, ČF2, po 16.3.2015
Zlín
4:1
0:0, 3:0, 1:1
Branky a nahrávky: 30. Stiksa (Peška, Strmiska), 36. Mikulec (Sirota, Dlabaja), 40. Padrnos (Karafiát, Fryšara), 49. Werbik (Kotek, Sirota) – 50. Janata (Trapl). Rozhodčí: Czubaj – Měkýš, Mikšík. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 260. Střely na branku: 26:20. Průběh utkání: 4:0, 4:1.
Zlín: Odložilík – Padrnos, Sirota, Fridrich, Váňa, Kosorin, Procházka, Budil, Gazda – Fryšara, Strmiska, Peška, Miko, Mikulec, Krejčiřík, Stiksa, Karafiát, Kotek, Gago, Dlabaja, Werbik
Karlovy Vary: Kuchař – Vodička, Vápeník, Hrůša, Beer, Pajk, Pátek, Bernáth, Prachař – Nguyen, Trapl, Čejka, Slabý, Pastyřík, Horký, Hauzr, Davídek, Prošek, Kurfürst, Janata

První šance se naskytla hostům, v přesilové hře se ocitl sám před Odložilíkem Pank, na zlínského brankáře si ale nepřišel. Ještě lepší zásah předvedl na druhé straně Kuchař, který i v sedě dokázal vyšvihnout svou lapačku proti prudké střele zblízka. V 17. minutě už ale nic nezmohl ani gólman Energie, puk směřující za jeho záda ale odpálili jeho spoluhráči.

Druhá třetina, to byl souboj ševců s gólmanem Kuchařem, a to už od začátku. Nejprve neproměnil únik Dlabaja, poté si ale sám zavařil Kuchař, kdy mu lehké nahození od půle vypadlo z lapačky, Stiksa ale nedorážel přesně. Za minutu už se ale stejný útočník prosadil, pro postavení útočícího hráče v brankovišti ale sudí po dlouhé debatě gól neuznali.

A Filip Stiksa do třetice, a úspěšně. Peška jej našel před brankou, ten si položil Kuchaře a zavěsil do prázdné brány. Zanedlouho za karlovarským gólmanem rozzvonil tyč Mikulec, to ho ale mrzet nemuselo, poté totiž sám Jan Mikulec přidal druhý gól dorážkou mezi betony brankáře Energetiků. A aby toho nebylo málo, ještě před pauzou Zlínští potrestali vyloučení Vápeníka, jmenovitě Martin Padrnos.

Po pauze vysunul v oslabení Stiksa Pešku, ten ale svůj únik zakončil střelou do Kuchaře. 49. minuta a další přesilovka pro Vary, ani tentokrát si ale hosté nevedli moc dobře. Nicolas Werbik si prohodil několik hráčů a zavěsil střelou pod víko. Ještě v tutéž přesilovce ale Západočeši snížili, a to zásluhou Jiřího Janaty. Berani už ale drama nedovolili, a hosté zápas zabalili. Již tři minuty před závěrečnou sirénou se polovina týmu odebrala do kabiny.

Václav Eismann (HC Energie Karlovy Vary): První třetinu jsme odehráli tak, jak jsme chtěli. V tom druhém dějství jsme bohužel udělali nějaké chyby v držení kotouče, kdy nám chyběla komunikace s kotoučem za bránou a do toho přišly naše vyloučení, kdy jsme ven chodili jen my, tam se rozhodlo o osudu utkání. Gratulujeme soupeři a připravíme hráče na rozhodující zápas.