Zug si karlovarský skalp neodvezl

K. V a r y - Souboj desátých celků dvou evropských nejvyšších soutěží dopadl lépe pro českou extraligu. Švýcarský EV Zug sice rozehrál partii na karlovarském ledě nadějně a na začátku druhé třetiny vedl o dvě branky, nakonec to však byla domácí Energie, která se radovala z vítězství 4:2. O tři ze čtyř puků ve švýcarské síti se postaraly karlovarské letní posily, z nichž nejlépe si vedl obránce Lukáš Galvas s jednou brankou a dvěma asistencemi.
Přípravné zápasy, přát., st 20.8.2003
Zug
4:2
0:1, 2:1, 2:0
31. Pavliš (Rodin), 36. Lipiansky (Galvas), 56. Galvas (Košťál, Bacul), 57. Kumstát (Galvas) - 4. Giger, 22. Muller. Rozhodčí: Zubzanda - Merc, Liška. Vyloučení: 9:12. Využití: 0:0. Diváci: 800.
Karlovy Vary: Franěk - Ptáček, Galvas, Bauer, Krajíček, Rodin, Vantroba, Toms - Němčický, Lipianský, Svoboda - Pavliš, Skuhravý, Bednařík - Bacul, Polák, Košťál - Kraus, Netík, Kumstát
Zug: Tobler- Fazio, Bundi, Fischer Patrick I, Schumacher, Muller, Richter, Voisar, Antahamatten, Tancill, Schonenberger, Leslie, Camichel, Oppliger, Kung, Duca, Demunth, Di Pietro, Giger, Casutt, Fischer Patrick II

Domácí hokejisté začali od úvodních sekund svižně, švýcarští hosté si na ledě jako v lázních připadat příliš nemohli. Během první minuty si gólman Tobler připsal čtyři ostré zákroky. S počátkem 4. minuty však mohl se svými spoluhráči v bílém oslavit vedoucí branku, které po chybě karlovarské obrany dosáhl bekhendovou dorážkou Giger. O minutu a půl mohlo být domácím ještě hůře, ale pokus Zugu o kolmý pas od vlastní branky zastavilo postavení mimo hru. V polovině 10. minuty se naskytla ideální příležitost vyrovnat Netíkovi, který byl při vlastní přesilové hře podražen v osamocené pozici před Toblerem, nařízené trestné střílení však neproměnil. Do konce prvního dějství byla mírně aktivnější Energie, ale skórovat se nepodařilo ani Polákově řadě po velkém závaru.

Po nástupu do druhé třetiny se Švýcarům podařilo skórovat ještě rychleji. Za necelé dvě minuty zvýšil na 0:2 plachtící střelou obránce Mueller, jenž svůj pokus úspěšně skryl do klubka těl před Fraňkem. Pak se na karlovarský led snesla nervozita a trestnou lavici začalo zahřívat množství "nepřátelských" aktérů přátelského klání. Vypjatých okamžiků využili lépe domácí, kteří se po dlouhé pasáži bez šancí dostali na dostřel Pavlišovou dorážkou těsně po uplynutí poloviny zápasu - 1:2. Karlovy Vary pak Zug zatlačily, ale výsledkem byla jen nevyužitá 79 sekund dlouhá výhoda dvou mužů v poli, spousta střel končících u branáře Toblera a náznak hromadné bitky v 35. minutě. Za tu však hosté pykali vyrovnávacím gólem, kterého dosáhl pět minut před druhou sirénou Lipiansky žabkou od modré čáry.

Do poslední části hry jako by hokejisté nastoupili v odpočinkovém tempu. Dřímající diváky zničehonic probudila až Galvasova překvapivá střela z počátku 56. minuty, která si pod betonem hostujícího gólmana našla cestu až do sítě - 3:2. O necelé dvě minuty vzal definitivně soupeři naději na první úspěch v českém turné čahoun domácí sestavy Kumstát, jenž po převzetí Galvasova lobu ukázal učebnicový blafák do bekhendu a uzavřel skóre na 4:2. Energie dokázala zvrátit nepříznivý vývoj a vyhrát, naopak Zug si připsal druhou porážku v Čechách a čeká ho u nás již jen poslední zápas s mistrovskou Slavií.