Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

V lednu 2004 byly zveřejněny tyto aktuality:

30.1.Svoboda do KometyLadislavu Svobodovi, se kterým byla ukončena spolupráce, dostal svolení k hostování v prvoligové Kometě Brno.
30.1.44. kolo extraligyPlzeň jede ze Zlína s pětigólovým debaklem, v boji o osmou postupovou příčku se více vyjasnilo.
Výsledky: TRI-SPA 1:4, ZLN-PLZ 5:0, CEB-KVA 4:1, LIT-VSE 4:3, SLA-ZNO 4:2, PCE-VIT 3:1, LIB-KLA 3:4pp.
Příští kolo - neděle 1.2. PLZ-SLA, VIT-ZLN, VSE-TRI, KLA-LIT, ZNO-CEB, KVA-LIB.
29.1.Švédské hokejové hryTrenéři národního týmu oznámili nominaci na nadcházející Švédské hokejové hry. Jako náhradní obránce byl určen karlovarský kapitán František Ptáček.
27.1.43. kolo extraligyJedenáctibrankové přestřelky ve Znojmě a Kladně, 31 dvouminutových trestů ve Varech! Výsledky: VIT-SLA 1:3, ZLN-LIB 3:0, ZNO-PCE 4:7, KLA-TRI 8:3, KVA-VSE 2:1, PLZ-LIT 3:2pp, SPA-CEB 4:1.
Příští kolo - pátek 30.1. PCE-VIT, SLA-ZNO, ZLN-PLZ, CEB-KVA, LIB-KLA, TRI-SPA, LIT-VSE.
25.1.Utkání hvězdV Bratislavě proběhl druhý ročník mezinárodního utkání hvězd, ve kterém zvítězil domácí výběr slovenské extraligy nad českým týmem 12:10 (4:3, 5:3, 3:4). Karlovarský obránce František Ptáček byl na ledě také vidět, vstřelil první českou branku.
25.1.On-line přenosySpolečnost eSports.cz připravila pro všechny fanoušky ledního hokeje další projekt. ZDE můžete sledovat on-line přenosy ze všech tří nejvyšších soutěží. V extralize a první lize budou většinou probíhat on-liny minutu po minutě. V přenosech z druholigových zápasů se dozvíte většinou pouze změny stavu, autory branek a přihrávky.
23.1.Příprava s LitvínovemV pondělí 9.února sehraje během reprezentační přestávky Energie Karlovy Vary přípravný zápas v Litvínově. Utkání začne v 17 hodin. "Byl zrušen Tipsport cup a chceme si zpestřit trénink utkáním," uvedl tiskový mluvčí klubu Jiří Holý.
22.1.Jantovský zůstáváAž do konce dubna bylo prodlouženo hostování útočníka Jiřího Jantovského v Karlových Varech. Jantovský přišel v prosinci z Dukly Jihlava výměnou za Petra Punčocháře. I on zůstává v Jihlavě na hostování do konce sezóny. Informaci poskytl webovým stránkám tiskový mluvčí klubu Jiří Holý.
22.1.Kverka do BritánieBývalý hráč HC Energie Jaromír Kverka se domluvil na spolupráci s klubem nejvyšší britské ligy Basingstoke Bison. V týmu působí i další český hráč Martin Filip. Informaci přinesl server hokej.cz.
20.1.42. kolo extraligyDebakl Kladna v Pardubicích; neuvěřitelná tlačenice na osmé místo, z uchazečů plně uspěl jen Vsetín. Výsledky: VSE-SPA 2:1, TRI-KVA 3:0, LIT-VIT 1:1, CEB-PLZ 3:3, PCE-KLA 7:0, LIB-ZNO 1:3, SLA-ZLN 2:3pp.
Příští kolo: Úterý 27.1. VIT-SLA, KVA-VSE, KLA-TRI, ZNO-PCE, PLZ-LIT, SPA-CEB, ZLN-LIB.
18.1.41. kolo extraligyVedoucí Pardubice utrpěly větší debakl než poslední Budějovice, na 3. až 5. místě mají týmy stejně bodů. Výsledky: SLA-LIB 5:2, VIT-CEB 6:2, ZLN-PCE 6:1, PLZ-TRI 4:1, ZNO-VSE 2:3pp, KVA-LIT 6:3 a KLA-SPA 2:3pp.
Příští kolo - úterý 20.1.: SLA-ZLN, LIT-VIT, LIB-ZNO, CEB-PLZ, TRI-KVA, PCE-KLA, VSE-SPA.
17.1.Michálkův debut v NHLObránce karlovarských mládežnických týmů Zbyněk Michálek prožil svou premiéru v NHL v dresu Minnesoty Wild. Ve vítězném domácím utkání proti Pittsburghu (4:2) strávil na ledě necelých 16 minut, zaznamenal 2 střely a připsal si jeden mínusový bod.
16.1.Michálek opět povolánJednadvacetiletý obránce Zbyněk Michálek byl tento měsíc podruhé povolán z farmy v Houstonu do prvního týmu klubu NHL Minnesota Wild. Zprávu přinesly oficální internetové stránky Minnesoty www.wild.com.
16.1.40.kolo extraligyKladno stále nezískalo na Moravě ani bod, tři utkání dospěla k výsledku 2:1. Výsledky: TRI-SLA 3:1, VSE-KLA 2:1, CEB-ZLN 2:1, LIT-ZNO 2:4, PCE-PLZ 2:1, SPA-KVA 1:1pp.
Příští kolo - neděle 18.1.: KLA-SPA, ZNO-VSE, PLZ-TRI, ZLN-PCE, KVA-LIT, VIT-CEB, SLA-LIB.
12.1.Ptáček v AllstarKarlovarský zadák a kapitán František Ptáček byl trenéry Růžičkou a Markem vybrán do třetí pětky české sestavy, která odcestuje do Bratislavy k sehrání Utkání hvězd. Druhý ročník mezinárodní exhibice se uskuteční v sobotu 24. ledna.
12.1.Bývalý obránce Karlových Varů Petr Pavlas pomohl hattrickem svému současnému klubu Slovanu Brastislava k zisku Kontinentálního poháru. Ve finále zvítězil slovenský celek nad Gomelem z Běloruska 6:2.
11.1.Série mladíků nekončíDorostenci HC Energie zdolali stejně starý výběr Vsetína 5:1, na domácím ledě ztratili body naposled začátkem listopadu! Junioři remizovali 2:2 v Brně s místní Hvězdou. Pro mužstvo trenéra Antonika to byl již pátý nerozhodný výsledek v řadě!
11.1.39.kolo extraligyZlín postoupil na 2. místo, Slavia podlehla posledním Budějovicím bez vstřelené branky. Výsledky: SPA-ZNO 1:5, KLA-PLZ 0:5, VSE-ZLN 2:3, TRI-VIT 1:2, PCE-KVA 4:3, LIT-LIB 6:1, CEB-SLA 3:0.
Příští kolo - pátek 16.1.: TRI-SLA, CEB-ZLN, LIB-VIT, LIT-ZNO, PCE-PLZ, SPA-KVA, VSE-KLA.
9.1.38. kolo extraligyPardubice prohrály třetí prodloužení v řadě, Plzeň rozstřílela Spartu, 12 branek bylo k vidění ve Vítkovicích. Výsledky: SLA-PCE 5:4pp, ZLN-LIT 3:0, VIT-VSE 7:5, ZNO-TRI 5:2, PLZ-SPA 7:3, KVA-KLA 5:2, LIB-CEB 4:1.
Příští kolo - Sobota 10.1.: SPA-ZNO. Neděle 11.1.: KLA-PLZ, VSE-ZLN, TRI-VIT, PCE-KVA, LIT-LIB, CEB-SLA.
7.1.Michálek zpět na farměMladého obránce Zbyňka Michálka odeslala Minnesota zpět na farmu do Houstonu. Oznámil to server www.hokej.cz
6.1.37. kolo extraligyLídr prohrál s posledním v prodloužení, Sparta deklasovala Zlín, Vsetín se vzdaluje baráži. Výsledky: KVA-ZNO 1:2, KLA-VIT 4:1, SPA-ZLN 7:3, VSE-PLZ 2:0, TRI-LIB 3:1, PCE-CEB 1:2pp, LIT-SLA 3:4pp.
Příští kolo - pátek 9.1.: SLA-PCE, ZLN-LIT, VIT-VSE, ZNO-TRI, PLZ-SPA, KVA-KLA, LIB-CEB.
5.1.MS "20"Na českou juniorskou reprezentaci zbylo na mistrovství světa pouze čtvrté místo. V souboji o bronz podlehla dvacítka domácím Finům 1:2 góly v posledních osmi minutách. Výsledek zápasu o bronz: ČR - Finsko 1:2 (0:0, 1:0, 0:2). Gól ČR: 33. Vondráček.
4.1.36. koloVedoucí trojlístek Pardubice, Sparta a Slavia prohrál, naopak vyhrály poslední Budějovice a 13. Vsetín. Výsledky: SLA-VSE 4:5, ZLN-TRI 5:2, VIT-SPA 6:3, ZNO-KLA 3:2, PLZ-KVA 3:3, CEB-LIT 4:3, LIB-PCE 3:2pp. Příští kolo - úterý 6.1.: KVA-ZNO, KLA-VIT, SPA-ZLN, VSE-PLZ, TRI-LIB, PCE-CEB, LIT-SLA.
3.1.MS "20"Česká hokejová dvacítka propadla v semifinále mistrovství světa proti Kanadě. Po prohře se stejným soupeřem v základní skupině nestačili junioři na Kanaďany ani tentokrát a po zkratu ve třetí třetině prohráli vysoko 1:7. Zápas o bronz s Finskem je na programu v pondělí 5.1. v 14 hodin. Výsledek semifinále:Kanada - ČR 7:1 (2:1, 1:0, 4:0) Branka ČR: 20. Němec.
3.1.Michálek povolán do NHLBývalý obránce karlovarských mládežnických týmu Zbyněk Michálek byl povolán do prvního týmu NHL Minnesota Wild. Informaci přinesly oficiální stránky zámořského klubu www.wild.com.
2.1.MS "20"Čeští juniorští reprezentanti postoupili na mistrovství světa do semifinále! Ve čtvrtfinálovém utkání porazili Slovensko a soupeřem v boji o medaile jim v sobotu 3.1. bude Kanada. Uzdravený Vojtěch Polák nastoupil, ale nebodoval. Výsledek čtvrtfinále: SR - ČR 2:4 (1:1, 1:3, 0:0). Branky ČR: 18. Fleischmann, 31. Ovčačík, 33. Hudler, 37. Klepiš.