archiv článkůarchiv aktualit

V únoru 2008 vyšly tyto články:

Další stránky
1234>>
29.2.HC Litvínov: představujeme soupeře pro play offKVA - LIT 6:2, 1.kolo | Michal SlavíkAž poslední vteřiny 52. kola základní části určily, že ve svém historicky prvním čtvrtfinále play off karlovarští hokejisté narazí na celek z nedalekého Litvínova. Město na úpatí Krušných hor je již tradiční líhní hokejových talentů a i v současném mužstvu je k nalezení několik ostřílených reprezentantů. Vnitřní sílu černo-žlutí prokázali především v druhé polovině základní části, kdy se po nevydařeném startu dokázali prodrat až na pátou příčku. Po třech letech si tak opět zahrají play off. Podrobný popis letošní litvínovské sezony a statistické porovnání obou soupeřů přinášíme uvnitř článku.
29.2.Junioři: Do dalšího kola nejtěžší možnou cestouKVA - CEB 3:2, 3.kolo | Karel PsohlavecJunioři: HC Energie - Č. Budějovice 3:2 pp (0:1, 0:0, 2:1 - 1:0)
Další neskutečné drama dotáhli do vítězného konce karlovarští junioři. V rozhodujícím zápase osmifinálové série prohrávali s Č. Budějovicemi už 0:2, ale brankou v posledních vteřinách srovnali a v prodloužení se pak stal hrdinou okamžiku úspěšný střelec Jan Topinka (na snímku). Junioři se střetnou v dalším kole se zatím neznámým soupeřem (kvůli neoprávněným startům byly kontumována dvě utkání, soupeř Energie tak bude znám až v sobotu). Série každopádně začíná v Karlových Varech v pondělí od 12:15.
29.2.Viděl jsem vnitří sílu mužstva a nakonec to vyšlo, říká spokojený Michal TollingerKVA - CEB 3:2, 3.kolo | Michal ŽáčekVelké drama poskytlo utkání mezi juniorskými výběry Energie a Mountfieldu. První utkání osmifinále vyhrály na domácím ledě České Budějovice a poté se zamířilo do Karlových Varů. Energie zdolala Jihočechy v prodloužení a tak o postupujícím do čtvrtfinále play off musel rozhodnout až třetí zápas. V něm dlouho vedli hráči z jihočeské metropole. V poslední minutě však dokázal Budínský vyrovnat a utkání se poté podruhé prodlužovalo. V nastaveném čase ukázaly převahu v celém zápase Karlovy Vary a po zásluze si vybojovaly postup. Prodloužení neskončilo brankou Mountfieldu i díky výborné „rybičce“ Michala Tollingera, který také utkání zhodnotil.
29.2.Dorost: Sezóna končí hrdě a čestně!KVA - MBL 0:1, 2.kolo | Radek HabartHC Energie - BK Mladá Boleslav 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Skoro celý zápas nerozhodně a hodně vyrovnaně. Tak vypadalo dnešní bití se o postup dále mezi Boleslaví a Energií. Ačkoliv Boleslav naskočila na led s vervou, celý zápas hrála spíše defenzivně a vítězná branka byla i otázkou náhody a zaváhání domácího týmu. Energetici tlačili od začátku, snažili se. Všem hráčům bylo jasné, že jde o vše a vydali ze sebe maximum. Pak ale stačí trocha štěstí pro soupeře a vše je jinak. Ale nevadí!!! Vzkaz od fanoušků zní: Kluci, jste borci, nic se neděje, bude další sezóna a tam to všem natřete!
28.2.Junioři: Naději na postup si domácí udrželi. V pátek od 12:15 se rozhodne!KVA - CEB 2:1, 2.kolo | Tereza JanovskáJunioři: HC Energie - Č. Budějovice 2:1 pp (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0)
Dokonalý útěk z hrobníkovy lopaty dnes předvedli karlovarští junioři. Po prohře v Českých Budějovicích museli svěřenci Mikuláše Antonika bezpodmínečně zvítězit, aby zůstali nadále ve hře. Jenže Jihočeši byli opět mimořádně houževnatým soupeřem a jejich gólman Klestil navíc znovu čaroval. Když už se zdálo, že Energie dotáhne své snažení do úspěšného závěru, srovnali hosté minutu před koncem na 1:1. Prodloužení ale ukázalo sílu Karlových Varů! V 70. minutě poslal osmifinálovou sérii do rozhodujícího mače Rastislav Dej (na snímku). O postup se bude hrát v pátek od 12:15 znovu na karlovarském stadionu. Přijďte energetickou mládež podpořit svými hlasivkami, vstupné je zdarma!
28.2.Dětský maškarní ples zpestřila návštěva hokejistůKarel Psohlavec, foto: Marek MikešDo dětských let se na chvíli vrátili karlovarští hokejisté Lukáš Pech a Jakub Grof. Na maškarním plese, který pořadál karlovarský futsalový svaz, byli poctěni příjemným úkolem. Oba mladí hokejisté předávali v Lidovém domě ve Staré Roli pěkné ceny majitelům nejvyvedenejších masek a společně s dětmi si příjemné odpoledne skutečně užili. Posoudit můžete sami i prostřednitvím několika fotografií.
27.2.Hanka a Mirek si pochutnali na valentýnské výhře a vyrazili fandit do PlzněKateřina Bogliová, Karel PsohlavecVe valentýnské soutěži o romantický oběd v restauraci CAFFÉ PIZZERIA VENEZIA byli nejrychlejšími jedlíky slečna Hanka a pan Mirek. Fanoušci Kladna vyrazili před čtrnácti dny do Karlových Varů podpořit svůj oblíbený tým a jelikož mají soutěživého ducha, využili zvýhodněného vstupného pro zamilované páry a zároveň se přihlásili do soutěže. Svou lahodnou výhru si vychutnali dnes a jako správní fanoušci kladenského klubu hned vyrazili do Plzně, kde buldoci bojovali o postup do čtvrtfinále. "Nečekali jsme, že vůbec můžeme být vylosovaní a ještě více nás pak překvapilo, že se bude jíst pizza na čas. Ještě že si Míra předtím nedal plánovanou klobásu," usmívá se šťastná výherkyně Hana Špásová. "Kladno sice v Karlových Varech prohrálo, ale naše výhra nám určitě spravila náladu. Oběd byl vynikající. Trochu mě jen mrzí, že jsem nemohl ochutnat některé z nabízených vín," říká zodpovědný řidič Miroslav Černý. Výherci si pochutnali na steaku z lososa a bifteku.
27.2.Dorost: Boleslav ukázala sílu a zaskočila mladé energetikyMBL - KVA 4:1, 1.kolo | Michal Miškovský, Karel PsohlavecDorost: Ml. Boleslav - HC Energie 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Nejen junioři, ale také dorost bude mít v prvním kole play off ještě pořádné starosti. V prvním zápase na mladoboleslavském ledě totiž mladí energetici dokázali skórovat pouze zásluhou benjamínka Martina Frka (na snímku). Naopak za Středočechy se dvakrát trefil obávaný kanonýr Belay, jednou se navíc trefil i Protivný a do prázdné pak vše pečetil Jiránek. Energetici měli problémy především s úvody třetin. Šance na reparát přijde již v pátek, kdy od 17:30 přivítají stejného soupeře v duelu naděje na stadionu v Dolní Kamenné. Všichni fanoušci jsou srdečně zvání, vstupné je zdarma!
27.2.Úspěšní hráči HC Energie navštívili primátorku města Karlovy VaryKateřina Bogliová, Karel PsohlavecVzácného přijetí u primátorky města Karlovy Vary JUDr. Veroniky Vlkové se dostalo hokejistům a vedení klubu HC Energie. Paní primátorka, jako zástupce hlavního partnera klubu, karlovarským hokejistům především děkovala za výbornou reprezentaci města: „Mám z Vás obrovskou radost. Přestože mi pracovní ani rodinné důvody nedovolily sledovat všechna utkání osobně, vždy jsem byla díky televizi nebo internetu s Vámi. Radost nemám jen z postupu do play off, ale především z Vaší výborné týmové práce. Že jste skutečný tým, jste dokázali v mnoha složitých a skutečně vypjatých okamžicích. Nikdy jste to nezabalili a dotáhli zápas až do konce. Celá základní část byla bezvadná a to mě moc těší.“
26.2.Junioři: Postup jen přes dvě domácí výhry!CEB - KVA 4:1, 1.kolo | Michal Špírek, Karel PsohlavecJunioři: HC Č. Budějovice - HC Energie 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
První osmifinále se karlovarským juniorům podle představ nevydařilo. Třetí celek základní části dokázal po první přestávce bleskově srovnat Dejem (na snímku) jihočeský náskok, jenže po 18 vteřinách energetici znovu inkasovali a na tento direkt již nedokázali odpovědět. Série hraná na dvě vítězná utkání se tak stěhuje do Karlových Varů. Energie musí ve čtvrtek od 17:30 bezpodmínečně zvítězit, aby si zajistila třetí rozhodující zápas. Ten by se hrál taktéž na stadionu v Dolní Kamenné, a to v sobotu od 12:15.
26.2.Vyražte na dětský den s maskami. Přijdou i hráči Energie!Karel Psohlavec, Marek MikešNemáte program na středeční odpoledne a chcete udělat radost své ratolesti? Pak právě pro Vás je připraven maškarní ples pro děti! V Lidovém domě ve Staré Roli se můžete se svými dětmi pobavit vystoupením klaunů, břišních tanečnic nebo obratných karatistů. Nezapomeňte být na místě ve 14:00, kdy celý program začíná. Děti s maskách mají vstup zdarma, bez masek za 20,- Kč, rodiče zaplatí padestátikorunu. Hlavní program završí vyhlášení nejlepších masek a ceny předají hráči HC Energie Lukáš Pech a David Zucker. Akci pořádá Karlovarský futsalový svaz pod záštitou města Karlovy Vary.
24.2.O titul bojují i junioři s dorostem. Zamíří opět k medailovým pozicím?Karel PsohlavecKarlovarský hokej není jen extraligové áčko, nýbrž i výborná mládež. Nejsledovanější kategorie – junioři a dorost – dělaly letos nejpozornějším fanouškům opět hlavně radost. Juniorští bojovníci se po loňském bronzu umístili na třetí příčce i v letošní základní části a do vyřazovacích bojů jim tabulka přisoudila vrstevníky z Českých Budějovic. Výborný vstup do sezóny a stabilní forma pomohly do nejužší špičky i dorostencům. Svěřenci trenéra Mlejnka jdou do play off ze čtvrtého místa proti Mladé Boleslavi. Jelikož se oba karlovarské týmy umístily na výhodné pozici, začínají své série, hrané na dva vítězné zápasy, na kluzišti soupeře. Druhý a případně třetí rozhodující zápas se bude hrát v Karlových Varech. Mladé naděje Energie můžete povzbudit osobně, vstupné je zdarma! Junioři se poprvé ve Varech přestaví ve čtvrtek od 17:30, dorostenci si domácí prostředí vyzkouší v pátek rovněž od 17:30 (druhé zápasy sérií). Informace o soupeřích karlovarských mládežníků, hracím systému a termínech zápasů naleznete uvnitř článku.
24.2.Hokejistky zvítězily v Neratovicích, na postupové příčky stále ztrácejíNER - KVA 7:10, 6.kolo | Michal Slavík, Petr WadowskiŽeny: Neratovice - Karlovy Vary 7:10 (2:3, 2:2, 3:5)
Přestože začala již druhá polovina nadstavby skupiny B, narazily v této části soutěže Dračice na Neratovice poprvé. První utkání bylo totiž konumováno v jejich prospěch. Tentokrát měly Dračice jasnou převahu, přesto ale domácí hráčky dlouho držely vyrovnané skóre. Až tři slepené branky v závěru zlomily jejich odpor. Čtyřmi kanadskými body zazářila Jana Vylíčilová. Vítězství 7:10 udrželo Dračicím teoretickou naději na postupové příčky, souboj o šest bodů je čeká v sobotu, kdy přivítají Kobru Praha.
23.2.Na čtvrtfinále za 60 Kč, sezení za 130! Karel PsohlavecČekali jste na play off dlouhých jedenáct let. Tak si jej nyní pojďte pořádně užít! Klub HC Energie Karlovy Vary zachovává pro čtvrtfinále stejné ceny jako na základní část! Vstupenky do sektorů na stání jsou tedy k dostání za 60 Kč, vstupenky k sezení pak za 130 Kč. Permanentní vstupenky na zápasy Česká pojišťovna play off neplatí. Majitelé permanentek k sezení mají na svá místa předkupní právo. Více informací o vstupenkách naleznete uvnitř článku.
23.2.Junioři: Souboj o třetí místo vyhráli energeticiKVA - SPA 4:1, 46.kolo | Tereza JanovskáJunioři: HC Energie - HC Sparta 4:1
Tento zápas znamenal souboj o třetí místo. Sparta byla sice velmi silný soupeř, ale nakonec podlehla o tři branky. Minutu před koncem přišel Petr Hruška o čisté konto, ale radost z vyhraného zápasu měl určitě velikou. Největší zásluhu na výhře měl obránce Tomáš Schmidt, který přispěl dvěma brankami.
22.2.Dorost: Kladno šlapalo na paty, ale nakonec jasná energetická výhraKVA - KLA 7:4, 45.kolo | Radek HabartHC Energie Karlovy Vary - HC GEUS OKNA Kladno 7:4 (3:1, 3:3, 1:0)
Dolní Kamenná dnes zažila pořádnou dorosteneckou bitvu. Energie hostila Kladno a už jen tento fakt zaručoval dobrou podívanou. Od začátku byla hra dost ofenzivní, zákroky a rychlostí se nešetřilo. Později, hlavně ve druhé třetině se nešetřilo ani góly, když se oběma celkům poštěstilo nastřílet v krátkém časovém rozmezí celkem 6 branek. 2. třetina byla asi to nejlepší, co dnes dorostenci předvedli. Energii se ke konci povedlo nabrat náskok 2 branek, ve třetí části darovali puk soupeři do branky ještě jednou a celkově zvítězili 7:4.
22.2.FOTOSOUTĚŽ O2 EXTRALIGYKarel PsohlavecNetradiční výzvu položila před běžné fanoušky i profesionální fotografy společnost BPA sport marketing a.s. Do soutěže o velmi zajímavé ceny se může přihlásit každý, kdo letos vyfotí (nebo již vyfotil) zajímavý moment na zimním stadionu v průběhu utkání O2 extraligy. Nejpovedenější snímky se posléze stanou součástí unikátní putovní výstavy a sezónního kalendáře. Podrobnosti naleznete uvnitř článku.
21.2.Strhující duel rozhodlo prodloužení, Energii ve čtvrtfinále čeká LitvínovKVA - CEB 3:4, 52.kolo | Karel Psohlavec, Michal SlavíkEnergie - Mountfield 3:4p (0:2, 2:0, 1:1 - 0:1)
Bitvu jako řemen si užili diváci na karlovarském zimním stadionu v posledním kole základní části. V souboji celků, které již měly umístění jisté, tahala Energie dlouho za kratší konec a až v průběhu prostřední části smazaly branky Procházky a Jana Košťála dvoubrankové manko. Souboj s Mountfieldem nakonec potřetí v této sezoně dospěl do prodloužení a po dvou úspěších Energie se tentokrát radovali Jihočeši. Výsledky ostatních zápasů určily, že ve své čtvrtfinálové premiéře karlovarští hokejisté narazí na Litvínov. První utkání série je na programu 3.3. na ledě Energie.
21.2.Pojedu za babičkami, říká po zápse s Mountfieldem Vojtěch PolákKVA - CEB 3:4, 52.kolo | Michal ŽáčekEnergetici dnes odehráli poslední kolo základní části, ve kterém na domácím ledě přivítali hráče z jihu Čech, přesněji českobudějovický Mountfield. Mohlo se před utkáním zdát, že v duelu o nic nejde, tudíž zápas nebude mít žádný patřičný náboj a spíše se bude dohrávat sezona. Opak byl však pravdou. Hrálo se nahoru dolů, nechybělo hodně branek ani prodloužení. Snad každý divák si přišel na své. Zápas a soupeře pro čtvrtfinále Litvínov hodnotí Vojtěch Polák a lodivod karlovarské střídačky Zdeněk Venera.
21.2.Na nákupy u ELECTRO WORLDU se těší Alena, Tomáš a JirkaKVA - CEB 3:4, 52.kolo | Karel PsohlavecJako už tradičně, i v posledním utkání základní části, mohli karlovarští fanoušci soutěžit se společností ELECTRO WORLD o tři poukázky v hodnotě 500 Kč na nákup kvalitní elektroniky. Tentokrát létající talíře zachytila pohotová paní Alena, kterou do prodejny ELECTRO WORLDU v areálu nákupního centra Fontána doprovodí pánové Tomáš a Jirka.