Podpora mládeže

Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

17.11.Energie vyzve v Liberci lídra tabulkyLIB - KVA, 20.kolo | Matěj HodovalPovzbuzeni výhrou nad Hradcem Králové vyráží svěřenci Martina Pešouta a Tomáše Marišky pod Ještěd. Zde je čeká nelehký úkol - vypořádat se se silným Libercem. Energetici narazí na lídra tabulky a zároveň nejofenzivnější mužstvo v Tipsport Extralize. Zkrotí Západočeši letos poprvé Bílé Tygry? Nedělní utkání na ledě Home Credit Areny začne v 16:00.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos | Stories
17.11.VIDEO: Fair-play gesto Novotného, proti Hradci odvolal trest soupeřeKVA - MTF 3:2, 19.kolo | Daniel KubelkaEnergetici hrají fér! Karlovarský brankář Filip Novotný v pátečním utkání proti Mountfieldu předvedl krásné sportovní gesto, když za nerozhodnutého stavu utkání půl minuty před koncem druhé třetiny odvolal signalizovaný trest pro soupeře.
17.11.Dorostenci vyrazili k derby, Litvínov ovšem nedobyliLIT - KVA 2:0, 16.kolo | David Sokol, Petr VýznerDOR: HC VERVA Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 2:0 (0:0, 1:0, 1:0 – N 0:0)
Karlovarští dorostenci vyrazili v rámci 16. kola soutěže k derby na ledě Litvínova, v pevnosti rivala se jim ale nezadařilo. Po fotbalové prohře 0:2 v základních šedesáti minutách a nepovedených nájezdech odjíždí z města ropy bez bodu.
17.11.Sešívaná tvrz povolila až v nadstavbě, junioři vezou z Prahy bodSLA - KVA 4:1, 18.kolo | David SokolJUN: HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (2:0, 1:1, 0:0 – N 0:1)
Karlovarští junioři vyrazili na státní svátek do hlavního města, kde na ně čekala pražská Slavia. Sešívaní kontrolovali skóre zápasu již od samého úvodu, kdy si během první třetiny vypracovali dvougólový náskok a ten již nepustili. Svou prohru 1:4 ale energetici alespoň odčinili úspěšným nadstavbovým prodloužením a vrací se alespoň s jedním bodem.
16.11.Úspěšný návrat domů, Energie v nájezdech udolala MountfieldKVA - MTF 3:2, 19.kolo | David SokolHC Energie Karlovy Vary – Mountfield HK 3:2sn (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0)
Energetici se poprvé po reprezentační pauze představili před svými fanoušky, soupeřem jim tentokrát byl hradecký Mountfield. Utkání sice nenabídlo příliš atraktivní podívanou, zato však přineslo ne úplně časté gesto fair-play, tentokrát v podání Filipa Novotného. Velice vyrovnaných šedesát pět minut nakonec na svou stranu strhli ve svých prvních nájezdech v sezoně energetici.
16.11.Chtěli jsme ukázat naši hru, říká Adam LapšanskýKVA - MTF 3:2, 19.kolo | Jakub MahrV utkání proti Hradci Králové se po nepovedeném utkání proti Litvínovu předvedl v domácím prostředí hned dvěma góly, a také byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. „Před domácím publikem nás to vyhecovalo", tvrdí Adam Lapšanský o dnešním výkonu, i díky kterému energetici urvali pátou domácí výhru v řadě.
15.11.Návrat domů. Energie vyzve posílený HradecKVA - MTF 3:2, 19.kolo | Matěj HodovalČekání to bylo dlouhé. Hokejisté karlovarské Energie se na domácím ledě představí po dlouhých devatenácti dnech, čtyřech venkovních zápasech a jedné reprezentační přestávce. Návrat domu ovšem rozhodně snadný nebude, na energetiky čeká hradecký Mountfield i se dvěma novými akvizicemi. Poradí si Karlovarští poprvé v sezoně se Lvy? Úvodní vhazování pátečního duelu je naplánováno na 17:30.
Vstupenky: Ticketportal
15.11.Dorost padl s Plzní, uhrál alespoň bodKVA - PLZ 3:5, 15.kolo | Jakub MahrGólově až do třetí třetiny velice vyrovnaný zápas předvedl ve čtvrtek karlovarský dorost. Po dvou periodách byl stav 2:2 a hrálo se vyrovnaně. V poslední dvacetiminutovce však přišlo rozhodnutí ze strany Plzně, která zlomila nerozhodný stav 58. minutě, při karlovarské hře bez brankáře přidala ještě jednu branku. V nadstavbě uhrál dorost Energie alespoň bonusový bod z nájezdů, které rozhodl Matěj Bubanec.
14.11.Nepovedené derby po pauze, Energie vysoko padla v Litvínově LIT - KVA 7:2, 18.kolo | Tomáš Hála, David SokolHC VERVA Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 7:2 (3:1, 2:1, 2:0)
Po více než týdnu se energetici vrátili zpět do hokejové akce, ovšem tento návrat se jim vůbec nepovedl. V derby na ledě Litvínova prohráli vysoko 2:7. Verva si vypracovala během prvních šesti minut dvoubrankový náskok a své vedení si aktivně hlídala až do závěrečné sirény. Karlovarští se již do zápasu i vinou čtyř branek inkasovaných v oslabení vrátit nedokázali.
14.11.Gríger: V pátek musíme makat úplně jinak!LIT - KVA 7:2, 18.kolo | Kamila StröerováNávrat po reprezentační pauze se energetikům moc nepovedl, v derby padli na ledě Litvínova 2:7. V zápase byl v dresu Karlových Varů výrazně vidět i slovenský forvard Dávid Gríger, který nám předal svoje dojmy o utkání i o pátečním návratu do domovské arény.
14.11.Skvělý obrat, junioři brali čtyři body s ChomutovemKVA - CHM 5:2, 17.kolo | Vlastimil MourekKarlovarští junioři ještě drží naději na třetí příčku po základní části. V popředehřáté předehrávce 17. Kola sice prohrávali po první třetině o dvě branky, skvělým obratem ale vybojovali výhru 5:2 v základní části, a po zvládnutých nájezdech brali i bonusový bod. Na třetí Plzeň tak ztrácí pět bodů.
13.11.#varyvrepre: Šik zazářil ve Finsku i dvoubodový bitkař TurečekDavid Sokol, foto: Matthew MurnaghanHned tři karlovarští mladíci měli během reprezentační pauzy napilno a hájili národní barvy. Otakar Šik se skvěle představil ve Finsku v trojzápase s domácím výběrem do 19 let, David Tureček zase bodoval na turnaji osmnáctek v Kravařích a pustil se i do úspěšného pěstního souboje. Jan Bednář odcestoval do Kanady na neoficiální mistrovství světa U17, ten se ale celému českému týmu vůbec nepodařil.
13.11.Venkovní štaci zakončí podkrušnohorské derbyLIT - KVA 7:2, 18.kolo | Matěj HodovalPo reprezentační pauze je zpět extraligové dění. Energetici v rámci osmnáctého kola nejvyšší soutěže zavítají na led litvínovské Vervy, podkrušnohorské derby pak navíc zakončí venkovní trip energetiků. Dorazíte do nedalekého Litvínova karlovarské hokejisty podpořit? Utkání začne na ZS Ivana Hlinky ve středu v 17:30.
12.11.Energetici zavítali na ZŠ Poštovní v TuhnicíchLukáš MayerÚtočníci Jakub Flek a Václav Skuhravý, obránce Martin Rohan a brankář Tomáš Závorka v pátek navštívili Základní školu v Poštovní ulici v karlovarských Tuhnicích. S dětmi si zahráli florbal, podiskutovali a poté se podepisovali.
12.11.Energie v číslech: TOP 3 největší překvapení sezonyDavid SokolDo jednadvacáté extraligové sezony nevystupovali s tím, že budou na ledě těmi hlavními hvězdami. Ovšem jakmile soutěž začala, rozjeli své hokejové motory na plné obrátky. Řeč je o trojici energetiků, kteří nejvíce překonali čekávání a mstí se všem pochybovačům. A kdo vůbec patří mezi tři největší překvapení roku? To už nám prozradí čísla.
11.11.200 gólů Václava Skuhravého: Který byl ten první a kdo mu nejlíp nahrával?Matěj HodovalVáclav Skuhravý hraje v letošní sezoně ve velké pohodě. Autor dosud šesti branek pokořil během října hned dva milníky, když nejprve vsítil dvoustý gól v dresu Energie, načež přidal i dvoustý gól v nejvyšší soutěži. Kapitán si z toho ovšem velkou hlavu nedělal a dle jeho slov měli větší radost spíše ostatní.
10.11.Pořád jsme věřili, že se to zlomí, říká PešoutDaniel Kubelka, Jakub MahrPo první třetině základní části extraligy je karlovarská Energie na osmém místě s pětadvaceti body. Prošla si temným i světlým obdobím a výsledkem toho je i zvýšený zájem diváků na domácích utkáních. Úvodní část sezony hodnotí hlavní kouč a sportovní manažer v jedné osobě Martin Pešout.
9.11.Zpověď: Roman VlachJakub MahrZ Třince přijel rozšířit karlovarský kádr krátce po začátku extraligy, nyní má již na svém zelenobílém kontě čtyři vstřelené branky a pět asistencí, to je Roman Vlach. Co na sebe prozradil v naší Zpovědi?
9.11.Daniel Krejčí odchází do TrenčínaTisková zprávaObránce Daniel Krejčí dohraje letošní sezonu v nejvyšší slovenské soutěži. Šestadvacetiletý bek odchází do slovenského Trenčína, kde bude působit do konce letošní sezony. V aktuálním ročníku nastoupil za Energii do šesti extraligových utkání, ve kterých nebodoval, poslední měsíc pak strávil na hostování v prvoligovém Prostějově.
9.11.Jan Terla převzal Cenu Oldřicha Machače za fair-playDaniel KubelkaKarlovarský mladík Jan Terla převzal během čtvrtečního utkání národního týmu proti Švédsku Cenu Oldřicha Machače za fair-play. Desetiletý hokejista Energie se stal v pořadí druhým energetikem a vůbec nejmladším hráčem v historii, který cenu za sportovní gesto převzal.
8.11.Věřím, že se bude vyhrávat i dál, říká Lukáš KozákDaniel KubelkaSezonu začal ve slovenském Popradu, v úterý večer se ale sbalil a vydal se na 700 km dlouhou cestu na západ. Už ve středu se tak hlásil Martinu Pešoutovi jako nejnovější posila Energie, sedmadvacetiletý obránce Lukáš Kozák se po třech letech vrací do české extraligy.
7.11.Hokej ve Varech táhne! Návštěvnost atakuje rekordyDavid SokolKarlovy Vary zachvátila hokejová horečka, na každý domácí zápas pravidelně zavítá takřka 4000 diváků, což je hned za pomistrovskou sezonou druhé nejvyšší číslo od přestěhování do KV Areny. To dokáže vytvořit skvělou atmosféru a pomáhat energetikům válcovat soupeře jednoho za druhým. Zelenobílé peklo může fungovat jen díky vám!
7.11.Obranu Energie posílí slovenský reprezentant Lukáš Kozák Daniel Kubelka, foto Peter StasKarlovarské zadní řady hlásí změny. Na západ Čech přichází slovenský obránce se zkušenostmi z KHL i reprezentace Lukáš Kozák. Sedmadvacetiletý bek už s týmem absolvoval úvodní trénink.
6.11.Energetici nezahálí, o pauze je čeká náročná přípravaDaniel KubelkaPoslední utkání před reprezentační přestávkou odehráli v neděli ve Zlíně, odpočívat se energetici ale ještě nechystají. Úvod týdne čeká svěřence Martina Pešouta náročný tréninkový program.
6.11.Zápisník Jana Bednáře II.: Ostré zápasy a start proti KanaděMatěj HodovalNadějný karlovarský brankář Jan Bednář pokračuje ve své cestě společně s českou reprezentační sedmnáctkou na World U-17 Hockey Challenge, které je považováno za neoficiální MS do 17 let. Vytáhlý gólman popisuje ve svém druhém dílu zápisníku utkání s Amerikou a výběrem Canada black. Bednář nastoupil mezi třemi tyčemi proti Kanadě a zapsal 34 zákroků.
5.11.Momenty zápasu: Skvělá podpora i Novotný. Kdo skóroval poprvé v sezoně?ZLN - KVA 1:4, 17.kolo | Matěj HodovalEnergie odehrála v neděli předposlední ze série čtyř venkovních zápasů v řadě a dokázala se vrátit na vítěznou vlnu. K výhře nad Berany dopomohli i zlínští rodáci, premiérový gól v letošní sezoně a standardně rovněž Filip Novotný.
5.11.Rachůnek nedohrál se ZlínemZLN - KVA 1:4, 17.kolo | Tisková zprávaÚtočník Tomáš Rachůnek odehrál v nedělním utkání ve Zlíně pouhých 23 vteřin, než po tvrdém nárazu na zadní mantinel musel odstoupit ze hry. Karlovarský forvard ještě během utkání absolvoval vyšetření ve zlínské nemocnici, které naštěstí neprokázalo zranění vážnějšího charakteru. Rachůnek má zhmožděnou krční páteř, předběžná doba léčby je 10 dnů.
5.11.Béčko dorostu se řítí nadstavbou, páťáci rozstříleli Mariánské LázněLukáš MayerPravidelné shrnutí zápasů mládeže je opět tu! Junioři v posledních dvou zápasech získali pouhý bod, starší dorost je na tom stejně - za dva zápasy má také pouhý bod. Ovšem béčko dorostu, které má za sebou základní část Ligy dorostu a nyní je v nadstavbě, nemusí žádné problémy s body řešit. Ze dvou zápasů bralo všech šest bodů, které se daly vybojovat.
4.11.Zelenobílý vlak je zpět, Energie si poradila se ZlínemZLN - KVA 1:4, 17.kolo | Kamila Ströerová, David SokolPSG Berani Zlín - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Po menším klopýtnutí v pátek v Třinci je Energie zpět v plné síle, tentokrát to odnesli Berani ze Zlína. Karlovarští byli od samého úvodu nebezpečnější, a to postupně vyeskalovalo až v úvodní gól zápasu v závěru první třetiny. Zelenobílí pak dokázali svůj náskok nejen udržet, ale také bez přílišných problémů navyšovat, díky čemuž slaví další výhru, tentokrát 4:1. Do reprezentační pauzy tak jistě půjdou spokojeni.
4.11.S. Balán: Chceme si výkonnost udržet dál ZLN - KVA 1:4, 17.kolo | Daniel Kubelka, Lukáš MayerZlínský odchovanec Stanislav Balán se trefil podruhé v řadě, navíc na ledě svého mateřského klubu. Zkušený útočník tak potvrdil vzrůstající formu a pomohl Energii vyhrát sedmý z posledních osmi zápasů.