Dorost vyhrál v Kladně a veze si domů tři body

Souboj, ve kterém rozdali sudí hned 74 trestných minut v kladenském ČEZ stadionu, nakonec patřil karlovarským dorostencům. Ti ačkoliv měli dvoubrankové vedení, o něj ve druhé třetině bleskově přišli, dokázali ale znovu zasáhnout a během půl minuty rozhodnout zápas. V nadstavbě si připsalo alespoň bod domácí PZ Kladno.
Extraliga dorostu, 14. kolo, so 3.11.2018, ČEZ stadion
PZ Kladno
2:5
0:1, 2:3, 0:1 - N 1:0
Branky a nahrávky: 36. Hříbal (Hurta, Štěpánek), 38. Malý (Hurta) – 3. Matas (Vogel, Botoš), 23. März (Sapoušek, Matas), 40. Botoš (Šmajda), 40. Vogel (Botoš, Matas), 41. Vogel (Houdek). Rozhodčí: Čáp – Sekera, Dědek. Vyloučení: 12:10. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 14:48. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 2:3, 2:4, 2:5.
PZ Kladno: Gabriška – O. Danda, Burger, Hříbal, Deniger, Malý, Horn, Hvězda – Rejna, Hurta, Cihelka, Štěpánek, Kulich, Pišinger, Vimmer, Redlich, Bašta, Vosyka
Karlovy Vary: Kubát – Zolnaj, Petretič, Houdek, Prošek, Vogel – Šmajda, Blecha, Matas, Botoš, Sapoušek, März, Varvařovský

První třetina byla plná trestů a přinesla karlovarským dorostencům jednu branku. Po minutě hry přišlo první vyloučení na straně Kladna, za krosček si šel na dvě minuty sednout na trestnou lavici Hvězda, minuta a půl stačila Energii aby z první přesilovky vytěžila i první branku, když se prosadil Ondřej Matas Ve zbytku třetiny rozhodčí rozdávali na mládežnickou kategorii mnoho trestů, ve třinácté minutě došlo i na vyšší trest pro Sapouška za vražení na hrazení.

Ve druhé dvacetiminutovce se skóre razantně změnilo, energetici navýšili svoje vedení ve 22. minutě zásluhou Lukáše Märze. O dvoubrankové vedení přišly Karlovy Vary během dvou minut. Ve 36. minutě přišel gól Vojtěcha Hříbala a o tři minuty později vyrovnávací branka Matyáše Malého. Vyrovnaný stav ale znovu nevydržel moc dlouho a zelenobílí se dokázali při dvou rychlých brankách dostat do sedla. Jan Botoš přesně pálil v 39. minutě a po třiceti sekundách na něj navázal Jakub Vogel.

Poslední periodu znovu odpálili hosté a po 38 sekundách byla již Energie ve tříbrankovém vedení, Jakub Vogel přidal svou druhou branku v tomto utkání. Poté se oba týmy umírnily a skóre se už nezměnilo

PZ Kladno si připsalo alespoň bod, díky vyhranému nadstavbovému prodloužení, které rozhodl Lukáš Kulich