Béčko dorostu se řítí nadstavbou, páťáci rozstříleli Mariánské Lázně

Pravidelné shrnutí zápasů mládeže je opět tu! Junioři v posledních dvou zápasech získali pouhý bod, starší dorost je na tom stejně - za dva zápasy má také pouhý bod. Ovšem béčko dorostu, které má za sebou základní část Ligy dorostu a nyní je v nadstavbě, nemusí žádné problémy s body řešit. Ze dvou zápasů bralo všech šest bodů, které se daly vybojovat.

DHL Extraliga juniorů

15. kolo - 2.11.2018

Rytíři Kladno - HC Energie Karlovy Vary 4:5p (1:2, 2:2, 1:0 - 0:1)
Více v reportáži

16.kolo - 1.11.2018

HC Škoda Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (1:0, 2:1, 2:1 - N 1:0)

ELIOD extraliga dorostu

13. kolo – 30.10.2018

HC Energie Karlovy Vary - HC Meteor Třemošná 1:3 (0:0, 1:2, 0:1 - N 0:0 - 1:0)

14. kolo – 3.11.2018

PZ Kladno - HC Energie Karlovy Vary 2:5 (0:1, 2:3, 0:1 - N 1:0)

Liga dorostu

12. kolo - 3.11.2018

HC Energie Karlovy Vary “B” - HC Stadion Cheb 8:3 (2:1, 4:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 3. Fuksa (Helecz), 10. Sýkora (Helecz), 24. Hofmann (Anton, Helecz), 29. Dorot (Šlechta), 35. Bubeliny (Roček), 40. Sýkora (Helecz), 53. Anton (Helecz, Hofmann), 57. Dorot (Šlechta, Skuhravý) - 14. Kožík (Kukačka), 41. Hoffman, 45. Kubík (Krnáč, Hoffman).

13. kolo - 4.11.2018

Kadaň - HC Energie Karlovy Vary “B” 2:8 (2:4, 0:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 13. Starý (Jakab), 17. Novák (Machek) - 1. Varvařovský, 4. Fuksa, 14. Šlechta (Roček, Bubeliny), 20. Skuhravý (Sapoušek), 28. Šlechta (Houdek, Sapoušek), 33. Dorot (Houdek), 37. Šlechta (Sapoušek), 51. Blecha.

Liga starších žáků 8. tříd

8. kolo – 3.11.2018

Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 3:6
Branky: Pastor, Král, Vimr, Váňa 2, Zich.
Bohumír Sapoušek (K. Vary): Výborné utkání z naší strany. Po špatném začátku a úvodním gólu soupeře se nám podařilo do konce první třetiny otočit skóre na 3.1 v náš prospěch. V úvodu jsme navýšili skóre na 5:1. Po ztrátě koncentrace před koncem druhé třetiny jsme obdrželi dvě slepené branky a odcházeli do šaten za stavu 5:3. Dobrou defenzívou a jistým výkonem brankáře jsme ubránili úvodní tlak soupeře a pět minut před koncem zvýšili na konečných 6:3.

9. kolo – 4.11.2018

HC Energie Karlovy Vary - HC Litvínov 3:10
Branky: Zeman 2, Rybár.
Bohumír Sapoušek (K. Vary): Utkání o první místo, které nás nezastihlo v dobré pohodě a navíc jsme si vybrali kopec smůly. Se soupeřem jsme drželi krok do poloviny zápasu, poté jsme vlastním gólem při naší přesilové hře nechali soupeře odskočit na 5:2. Ve zbytku utkání jsme ve snaze o zkorigování výsledku kupili chybu za chybou, které soupeř trestal. Projevila se také únava z předešlého sobotního těžkého utkání . Konečný výsledek 3:10 byl pro nás až moc krutý. Věřím, že to je pro kluky další zkušenost pro další těžká utkání.

Liga starších žáků 7. tříd

Kadaň - HC Energie Karlovy Vary 4:9 (2:1, 1:3, 1:5)
Branky a nahrávky: 5. Mihálik (Chýle), 18. Chýle (Mihálik), 27. Šlajchrt, 48. Mihálik (Převor) - 8. Šuma (Hes, Vrbas), 25. Příplata (Jelen, Poler), 29. Vrbas, 34. Halberštát (Šuma), 42. Příplata (Šuma), 49. Šuma (Hynek), 53. Hes (Polák), 56. Poler (Jelen, Vrbas), 58. Vrbas.
Martin Gombár (K. Vary): Karlovarští sedmáci zajeli ke svému osmému utkání na led Kadaně. Trenéři se museli obejít bez řady zraněných hráčů a bez opor Hrušky a Mikeše, kteří posílili na tento víkend svoji kategorii 2007. Kadaňští měli na hřišti výškovou i váhovou převahu a až do poloviny utkání vedli. Je nutno podotknout, že rozhodčí nastavil hostům velmi přísný metr. Zlomem utkání byl kontroverzní moment, kdy se rozhodčí upískl a chtěl hosty poslat do tří. Nakonec své rozhodnutí opravil a Energetici během dvou střídání výsledek otočili a chopili se otěží utkání. Pochvalu si zaslouží všech deset hráčů v poli i brankář Tomášek, který byl týmu oporou.

12. kolo – 4.11.2018

HC Energie Karlovy Vary - Mariánské Lázně 7:3 (2:1, 4:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 2. Šuma (Teterja), 6. Teterja (Hynek), 22. Jelen (Sošnikov), 34. Hes (Teterja), 35. Černok, 40. Polák (Šuma), 43. Poler (Hes) - 12. Salva (Vojáček), 51. Nemčák (Vomáčka), 58. Ondráš (Vomáčka).
Martin Gombár (K. Vary): V neděli naši sedmáci předehrávali na domácím ledě prosincové kolo s Mariánskými Lázněmi. Oproti sobotě měli trenéři k dispozici čtrnáct bruslařů. Karlovarští Energetici kontrolovali hru po celé dvě třetiny. Bohužel ve třetím dějství se projevila náročnost sobotního utkání a odpočatí hosté, kteří měli sobotu volnou, vyhráli poslední dějství 2:1. Domácím to ale v konečném součtu nemohlo pokazit radost z vítězství. Na závěr se sluší hráčům poděkovat za odvedený výkon a pogratulovat k vítězství.

Liga mladších žáků 6. tříd

Piráti Chomutov - HC Energie Karlovy Vary 4:8

HC Energie Karlovy Vary - HC Litvínov 3:4

Liga mladších žáků 5. tříd

9. kolo - 3.11.2018

HC Kadaň - HC Energie Karlovy Vary 6:4 (3:2, 1:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 5. Dolejší (Dvořák, Hagara), 9. Žák (Dolejší, Smiško), 18. Dvořák (Dolejší, Žák), 38. Dvořák (Winkelhofer), 49. Bernášek (Dolejší, Winkelhofer), 57. Dolejší (Žák, Opršal) - 10. Benda, 15. Benda (Procházka), 25. Franc (Štaif, Krček), 56. Zolnaj (Benda).
Zuzana Radostová (K. Vary): Zápasy jako byl tento bychom potřebovali každý týden. Po celý zápas bylo o co hrát. A to je to, co hráče posouvá. Zápasy, kde je o výsledku rozhodnuto po deseti minutách, nenutí hráče jít až na doraz.

14. kolo - 30.10.2018

HC Energie Karlovy Vary - HC Mariánské Lázně 22:3 (4:0, 7:0, 11:3)
Branky a nahrávky: 4. Jílek (Štaif), 7. Psohlavec (Štaif), 9. Bednář (Franc), 16. Franc (Štaif), 21. Hanek, 21. Schrottenbaum, 24. Schrottenbaum, 29. Krček (Benda), 31. Psohlavec (Zolnaj, Štaif), 31. Benda, 37. Franc, 42. Psohlavec (Krček), 43. Jílek, 44. Zolnaj, 44. Benda (Leichter), 46. Terla (Bednář), 48. Štaif (Psohlavec), 51. Jílek, 52. Bednář (Hanek), 53. Štaif, 56. Terla (Hanek), 58. Štaif (Krček) - 41. Moulis (Dvořák), 50. Růžička, 50. Kočárek.
Zuzana Radostová (K. Vary): Zápas poměrně jednostranný. Kluci podali slušný výkon. Ale chybí nám v takových zápasech tempo. Opět jsme měli prohozené posty a pro některé hráče je to velice obtížné pochopit a disciplinovaně odehrát daný post.