Rozhodčí Čížek byl za svou chybu potrestán

K a r l o v y  V a r y - Čárový rozhodčí Jan Čížek, jenž v zápase Plzeň - Karlovy Vary v důležitý moment odpískal postavení mimo hru, které nebylo, byl za svou chybu potrestán disciplinární komisí ČSLH. Za stavu 3:1 pro Plzeň docílil v 55. minutě regulérní branky Ladislav Svoboda. Hlavní rozhodčí signalizoval gól, ovšem na pokyn čárového rozhodčího Čížka nakonec branku neuznal. Čížkovo písknutí zcela zaniklo v atmosféře plzeňského zimního stadionu a všichni hráči na ledě pokračovali ve hře. Karlovy Vary měly v tu dobu k dipozici ještě více než čtyři minuty přesilové hry po vyloučení Ujčíka. Vedení Karlových Varů po zápase podalo protest, kterému vedení disciplinární komise ČSLH vyhověla a uznala, že rozhodčí Čížek svou hrubou chybou zásadním způsobem ovlivnil zápas. Rozhodčí Čížek dostal stop na jedno utkání a pokutu ve výši dvou třetin jeho odměny za zápas.