Mladým puškám zvlhnul střelný prach

Vstup do další fáze extraligy se nevydařil ani jednomu z karlovarských mládežnických týmů. Junioři, omlazeni několika zkušenějšími hráči z dorostu, nedokázali v derby s Plzní vstřelit branku. Keramikům stačila k prvnímu plnému bodovému zisku ve skupině o udržení jediná přesná trefa z úvodu třetí třetiny. Dorostenci podlehli v nadstavbové části dvakrát na svém ledě týmům z Moravy. Jeden z favoritů na nejvyšší pozice, Oceláři Třinec, si odvezl na druhou stranu republiky jasné vítězství 7:3. Také zlínští hokejisté získali pro město obuvi dva body za výsledek 3:0.
Junioři

37. kolo - čtvrtek 9. ledna

HC Energie - HC Keramika Plzeň 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Po pokaženém závěru základní části nevyšel nově poskládanému týmu, doplněnému o několik dorostenců, ani první zápas ve skupině o udržení. O nejtěsnější porážce rozhodlo nevyužití řady vyložených šancí a branka hostujícího Heřmana z úvodu třetí části.

38. kolo - sobota 11. ledna

HC Litvínov - HC Energie 7:1 (2:0, 3:1, 2:0)

Branka: 39. Michal Polák (Tomaška, Charousek).

Svěřenci našeho bývalého trenéra Josefa Beránka rozhodli utkání ve svůj prospěch už ve druhé části. Naše omlazená juniorka nestačila na svého soupeře ve všech herních činnostech.

Extraliga juniorů po 38. kole - skupina o udržení (15.1.)

7. Litvínov 38 17 4 17 126:117 38
8. Plzeň 38 14 4 20 101:118 32
9. Karlovy Vary 38 13 4 21 114:118 30
10. Písek 38 4 1 33 63:200 9

Ve skupině o udržení se utká 7. až 10. tým soutěže. Hrají se čtyři kola, každý s každým. Nejhorší celek z této skupiny sestupuje do 1. ligy. Do tabulky se započítávají výsledky ze základní části.

Dorost

37. kolo - pátek 10. ledna

HC Energie - HC Třinec 3:7 (1:3, 0:2, 2:2)

Branky: 15. Kostourek (Gellner), 48. Kloz (Bauer Jan), 49. Schmidt (Kloz, Kuběna).

Také dorostenci nastoupili v sestavě, která by měla nastupovat v Nutella extaralize v příštím ročníku. Přítomnost méně zkušených deváťáků byla na herním projevu znát. Navíc se Třinečtí řadí mezi nejlepší týmy v repubice, proto nebylo divu, že dávali od prvních minut jasně najevo, kdo v utkání zvítězí.

HC Energie - HC Zlín 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Ve svém druhém zápase finálové skupiny přivítal dorost Zlín a ani tentokrát se nedokázal prosadit. Energetici propadli zejména v zakončení.

Nutella extraliga dorostu - nadstavbová část (k 15.1.)

1. Sparta 39 21 13 5 134:65 50
2. Slavia 39 20 12 7 125:63 52
3. Kladno 37 21 10 6 160:98 52
4. České Budějovice 38 20 7 11 132:97 47
5. Karlovy Vary 38 15 11 12 108:98 41
6. Liberec 39 16 6 17 113:115 38

Dorostenci HC Energie postoupili do nastavbové části. Zde se utkávají s týmy ze skupiny B (moravská). Tato část je pouze dvoukolová, to znamená, že s každým soupeřem odehrajeme dva zápasy. Jeden doma, jeden venku. Do další fáze postujují první čtyři kluby, které pak hrají čtvrtfinále společně s moravskými celky.

9. třída

Plzeň - Karlovy Vary 10:2

Branky: Kouba, Fišar.

Oproti vítěznému utkání z posledního kola základní části nám chyběly první dvě útočné formace a dále také dva kvalitní obránci. Přesto ještě ve čtrnácté minutě třetí třetiny svítilo na světelné tabuli přijatelných 6:2. S nepovedeným závěrem ale nemůžeme být spokojeni.

Most - Karlovy Vary 2:5

Branky: Zucker 2, Fišar 2, Juriš.

Narozdíl od utkání v Plzni nastoupilo karlovarské mužstvo posílené o tři důležité hráče. Tým předvedl mnohem lepší výkon, rozdíl byl viditelný především v bojovnostil. Most sice nedosahoval kvalit našeho předchozího soupeře, ale pro nás je v tomto momentě důležitá především výhra.

8. třída

Plzeň - Karlovy Vary 6:0

V karlovarské sestavě se objevilo deset hráčů včetně brankáře z týmu sedmé třídy. Proti soupeři, který do vyššího ročníku posunul pouze dva hokejisty, jsme uhráli lepší výsledek, než v nejsilnějším složení v základní části.

Most - Karlovy Vary 3:3

Branky: Zíka, Ozom, Čižniar.

I s osmi hráči sedmé třídy jsme odhráli, den po předcházejícím zápasu v Plzni, velmi dobré utkání. Trenéry nejvíce potěšilo vyrovnání dvoubrankového manka v závěrečné třetině.

7. třída

Karlovy Vary - Mariánské Lázně 7:0

Branky: Tašner 2, Šaling 2, Šíma, Hodek, Schusser.

Sedmáci si se svým soupeřem lehce poradili a zaslouženě si připsali další dva body.

6. třída

Karlovy Vary - Mariánské Lázně 13:2

Branky: Vrzal, Zápotočný, Černý, Kratochvíl, Mohl, Frank, Kolba, Hromádka.

Po špatném vstupu do utkání se nám podařilo vstřelit rychlé, pro soupeře trochu nešťastné branky. Jejich zásluhou jsme měli závěr pod kontrolou, čemuž odpovídá i konečný výsledek.

5. třída

Karlovy Vary - Louny 3:1

Branky: Vachovec 2, Frank.

Karlovarští páťáci přehráli svého soupeře kombinační hrou a velmi dobrým bruslením.

4. třída

Karlovy Vary - Louny 5:2

Branky: Frk 2, Vrána, Troška, Miškovský.

Do souboje s Louny vstoupili kluci vlažně, v soubojích jim vždy scházel krok. Po přestávce se podařilo vyrovnat hru i skóre. Závěrečná třetina už byla plně v domácí režii. Mezi trenéry přesto panuje spokojenost jen s konečným výsledkem.