První fázi letní přípravy uzavřely fyzické testy

První fáze hokejisty velice neoblíbené letní přípravy je v Karlových Varech u konce. Místo tréninku se energetici vydali na stadion AC Start, kde poslední červnové úterý podstoupili výstupní fyzické testy, ve kterých byl zaznamenán výrazný posun u týmových průměrů.

Testy se skládaly ze čtyř disciplín a to šestiskoku, běhu na 200 metrů, benchpressu a vytrvalostního běhu na 1500 metrů. Hráči byli za každý výkon ohodnoceni, body se následně sečetly a bylo z nich určeno výsledné pořadí. Nejlépe se dařilo Sebastianu Gorčíkovi, který skončil s 286 body na 1. příčce. O pouhé dva body za ním ovšem najdeme Martina Kohouta. O bronzové místo se dělí Ondřej Beránek a Martin Rohan, oba totiž získali 268 bodů.

Tomáš Mariška o výstupních testech

„Fyzickou připravenost hráčů nám tyto testy, které děláme dlouhodobě rozhodně ukázaly. Povedlo se nám udělat výrazný nárůst v průměru týmových bodů, takže i to je jeden z ukazatelů, který nám říká, že hráči pracovali opravdu dobře a jsme s tím spokojeni. Jsme rádi, že se hráči snažili i přes nějaká drobná zranění. Například Adam Raška, který dorazil již se zraněnou rukou.”

Šestiskok

Jako první čekal karlovarské hokejisty šestiskok, ve kterém se předvedl Adam Rulík s výkonem 17,40 metru, díky kterému získal 84 bodů. O pouhých pět centimetrů a jeden bod za Rulíkem skončil Sebastian Gorčík. Následoval Ondřej Beránek se skokem o délce 17,10 metru a 81 body, poté obránce Michal Plutnar s 17,05 metrem, což mu vyneslo 80 bodů a nakonec zkušený bek Martin Rohan se skokem 16,90 metru a 79 body.

Běh na 200 metrů

Martin Kohout zazářil v běhu na 200 metrů. Ze tří koleček se spočítal průměrný čas, dle kterého se rozdávaly body. Kohout s časem 26,53 sekundy získal 79 bodů. O pouhých dvacet setin horší byl Adam Rulík, který tak získal 77 bodů. Na třetí příčce je Sebastian Gorčík, který s časem 27,23 sekundy vybojoval 72 bodů. Potenciální bramborovou medaili by s výkonem 27,73 sekundy a 67 body získal Jakub Flek. Na pátém místě je pak Ondřej Beránek s časem 27,97 vteřiny a 66 body.

Benchpress

Pořadí v této kategorii se určovalo dle toho, kolikanásobek své tělesné hmotnosti hráč uzvedl. Proto pět nejlepších výsledků uvádíme v tabulce.

Jméno Váha hráče Výkon Násobek váhy Body Pořadí
Martin Rohan 85,1kg 150kg 1,779 79 1.
Ondřej Beránek 87,3kg 147kg 1,684 70 2.
Sebastian Gorčík 86,7kg 145kg 1,672 69 3.
Tomáš Rachůnek 93kg 150kg 1,613 66 4.
Martin Kohout 98kg 150kg 1,531 62 5.

Vytrvalostní běh na 1500 metrů

Výsledky vytrvalostního běhu jsou velice podobné jako ty ze dvoustovky. Jako první je tak s časem 4:53 útočník Martin Kohout, díky čemuž získal 66 bodů. O dvě sekundy horší čas měl Adam Rulík s 65 body, za kterým na třetím místě najdeme Sebastiana Gorčíka s časem 5:01 a 62 body. Čtvrté místo patří Dávidu Grígerovi. Slovenský útočník zaběhl čas 5:08 a získal tak 58 bodů. Na páté příčce pak najdeme beka Michala Plutnara, který díky času 5:12 vybojoval 56 bodů.