Karlovarské hokejistky porazily favorizovaný Děčín

K a r l o v y V a r y – Karlovarské hráčky ledního hokeje uspořádaly v sobotu 8.ledna přátelské utkání. Hosty jim byly extraligové hokejistky Děčína. Přestože trénují karlovarské hráčky prozatím pouze tři roky a se vstupem do ženské extraligy prozatím „pouze“ koketují, poradily si s účastníkem naší ženské ligy 4:3 po třetinách 1:1; 2:2 a 1:0. Naše stránky u toho samozřejmě nemohly chybět a nyní vám přinášíme reportáž z tohoto utkání a rozhovor s nejlepší hráčkou zápasu.
HC Dračice Karlovy Vary – HC Děčín 4:3 (1:1; 2:2; 1:2)

Sestava: Lukešová – Fričová, Hornová; Kotrbáčková, Lexová – Bogliová, Bauerová, Wadowská; Vlachová A., Vlachová B., Kuklová.
Branky domácích: Bogliová (Fričová); Bogliová (Wadowská, Bauerová); Bauerová (Bogliová, Fričová); Bauerová (Bogliová).
Vyloučení: 3:1 Využití: 0:0

Děčínské extraligové hráčky vstoupily do zápasu útočně laděny a dobrým bruslením si často získávaly útočné pásmo i mírnou převahu. Karlovarské hráčky, snad po vzoru mužského A týmu, se soustředily na pečlivou obranu a rychlé protiútoky. Právě tato taktika slavila úspěch již v prvních minutách zápasu, kdy děčínské hráčce vypíchla v obraném pásmu puk Kateřina Bogliová. V rozhodujícím okamžiku jí však sjel po čepeli a trefila pouze betony děčínské brankářky. Děčín se poté na několik minut usadil v obranném pásmu Karlových Varů. V polovině první třetiny vybojovala puk Jana Fričová a výborně rozehrála za obranu hostů, kde v tu chvíli hlídkovala Bogliová. Druhý nabídnutý nájezd si již uniknout nenechala a střelou do horního růžku poslala Karlovy Vary do vedení. To však dlouho nevydrželo. Důrazné děčínské hráčky vyšťouraly puk z pod lapačky domácí brankářky a vyrovnaly.

V druhé třetině se opakovalo stejné schéma jako v třetině první. Děčín se snažil o nátlak, ale výborně bránící Karlovy Vary a excelentní brankářka domácích Martina Lukešová držely nerozhodný stav. Do nájezdu se opět dostala Bogliová, ale střílela nad branku. Při dalším protiútoku se již prosadila a po přihrávce Jitky Bauerové a Marcely Wadowské opět poslala Karlovy Vary do vedení. Vedení však opět dlouho nevydrželo. Další využitou skrumáží před brankou Děčín vyrovnal. Hra se poté trochu otevřela s množstvím šancí na obou stranách. V druhé polovině druhé třetiny získaly domácí hráčky mírný tlak a ten využila Bauerová střelou do odkryté branky. Fričová nahodila od modré čáry před branku na Bogliovou, která prokázala výtečné periferní vidění a celou akci vyšperkovala tím, že protáhla střílenou přihrávku na úplně volnou Bauerovou. Pro tu již nebyl problém vstřelit branku. Děčínské hráčky ale opět dokázaly odpovědět a do šaten se šlo za vyrovnaného stavu.

Do poslední třetiny vstoupil silně favorizovaný Děčín opět aktivně. Karlovarské hráčky, které poháněla vidina velikého úspěchu, se ale zaskočit nenechaly. Pohledné šance se střídaly na obou stranách, ale puk v síti neskončil. Na hokejky děčínských hráček se postupně začala vkrádat nervozita, jakoby ani nemohly uvěřit, že sehrávají s domácími vyrovnanou partii. Obrovský šok však pro ně nastal čtyři minuty před koncem třetí třetiny. Po přihrávce Kateřiny Bogliové, která přihrávkou z poza branky přesně našla mezi kruhy najíždějící Jitku Bauerovou, se Karlovým Varům počtvrté v zápase vrátilo vedení. Domácí hráčky uzamkly modrou čáru a to donutilo děčínského trenéra k vybrání oddechového času. Minutu a půl před koncem odvolali hosté brankářku a pustili se do hry vabank. To se jim málem vyplatilo půl minuty před koncem. Děčín se již radoval z vyrovnání, ale rozhodčí pouze rozpažil, jelikož jedna z hráček se pohybovala v brankovišti. To donutilo také domácího trenéra k vybrání time-outu. I v posledních vteřinách bylo domácím hráčkám patřičně horko, ale senzační vítězství si již vzít nenechaly.

Karlovarské hráčky předvedly úctyhodný výkon. Skvěle se předvedly nejen střelkyně dvou branek Kateřina Bogliová a Jitka Bauerová, ale především úžasně chytající brankářka Martina Lukešová. Rozhovor nám po zápase poskytla Kateřina Bogliová, která byla u všech domácích branek.

Po zápase byla nejen velmi šťastná z vyhraného utkání, ale i patřičně unavená. „Jsem strašně ráda, že se nám podařilo vyhrát nad týmem, který hraje extraligu žen,“ líčila své bezprostřední pocity po zápase. „Myslím, že jsme odehrály náš nejlepší zápas,“ pokračuje. „Dodržovaly jsme taktické pokyny trenérů. Veliká škoda je dalších neproměněných šancí. Ale na druhou stranu naše brankářka pochytala i nemožné a být tu kamera České televize, tak by některé zákroky jistě byly v soutěži o Zlatou helmu. Rozhodně jsme vyhrály zcela zaslouženě!“

Kateřina Bogliová velmi pěkně proměnila nájezd, když přesně vystřelila nad lapačku hostující brankářky. Co se honí hlavou hráčce tváří v tvář děčínské strážkyni svatyně? „Jela jsem druhý nájezd a po prvním neproměněném mi trenéři řekli, abych střílela nahoru, jelikož si brankářka Děčína brzo klekala. Takže když jsem jela, myslela jsem je na to, abych to přesně trefila pokud možno nahoru.“

Za poslední rok prošly karlovarské hráčky velikým výkonnostní skokem. Je tedy ženský tým připraven přivést do lázeňského města další extraligovou soutěž a jak pokračují jednání o vstupu? „Za náš výkonností skok patří veliký dík především trenérům Pavlu Holému a Petru Skopalovi, kteří se nám trpělivě věnují. Vstup do ženské extraligy se připravuje, ale je to otázka spíše pro našeho vedoucího pana Wadowského.“

Ačkoliv před třemi roky začínaly karlovarské hráčky v počtu dvou až tří desítek, do dnešní doby zbylo v týmu pouze okolo patnácti hráče. V takto malém počtu není šance na slušnou hru v ženské extralize příliš reálná. „Problémem je, že některé holky musely skončit kvůli vysoké škole, čí zdravotním problémům. Zbylo nás tak pouze patnáct a to je moc málo. V takovém počtu hrát ženskou extraligu není příliš reálné. Pokud přijdou onemocnění, nebo zranění, může se klidně stát, že neposkládáme ani dvě kompletní lajny.“

Karlovarský ženský klub proto stále přijímá nové členky. Vstup není nikterak náročný a každá potencionální uchazečka se může přijít sama podívat na trénink, který je zpravidla každý pátek kolem osmé hodiny. Co ale obnáší být hráčkou ženského hokeje? „Na tom nic není. Důležité akorát je, by měla zájemkyně hokej ráda. Nemusí ani umět bruslit! Spousta holek z našeho týmu začínala s bruslením až tady.“

Další informace získají uchazečky na našich stránkách, především kontaktní telefon, na kterém je možno získat veškeré další informace. Tréninky jsou v pátek po zápase A týmu (tedy okolo osmé hodiny) a jednou o víkendu (zpravidla v neděli).