Žáčkům se příliš nedařilo

K a r l o v y  V a r y - Zatímco junioři a dorost v uplynulém týdnu sbírali v reprezentační přestávce síly na závěrečnou část svých soutěží, ligy žáků měly na programu tradiční program. Nejčastějším soupeřem byla karlovarským třídám Slavia Praha. Velmi silní Pražané ztratili pouze jeden bod při bezbrankové remíze v souboji deváťáků.

Liga starších žáků - 9. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Slavia Praha 0:0 (0:0, 0:0, 0:0)

Utkání kralovaly defenzivy obou soupeřů. V úvodní třetině měla otěže utkání ve svých rukou Slavia. Během druhé části začínali mít navíc domácí a je jen škoda, že se nehrálo více než 60 minut, neboť je zcela možné, že by výhru na svoji stranu strhli právě oni.

Liga starších žáků - 8. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Slavia Praha 1:4 (0:1,0:1,1:2)
Branka: Sýkora. Asistence: Krupa.

Utkání se hrubě nevydařilo první domácí formaci, která mužstvo po celou sezónu táhne. V týmu se bohužel nenašel nikdo, kdo by jí v produktivitě nahradil. Karlovarští propásli i klíčový moment utkání v 50. minutě zápasu, kdy za stavu 1:3 neproměnili přesilovou hru pěti ku třem.

Krajská liga mladších žáků – 7. třída

HC Tábor - HC Energie Karlovy Vary 2:2 (1:2, 0:0, 1:0)
Branky: Schusser, Šaling. Asistence: Šaling, Schusser.

Ve vyrovnaném duelu měli mírně navrch domácí hráči. Po dvě třetiny však tahali pouze za výsledkově kratší konec. Až v závěrečné dvacetiminutovce se dočkali branky znamenající dělbu bodů.

HC Slavia Praha – HC Energie Karlovy Vary 7:2 (2:2, 1:0, 4:0)
Branky: Frank, Schusser.

Zápas byl po dvě třetiny vyrovnaný, ve třetí se ale začali více prosazovat domácí, kteří čtyřmi góly rozhodli o jasném vítězství.

Krajská liga mladších žáků – 6. třída

HC Tábor – HC Energie Karlovy Vary 2:11 (1:1, 1:4, 0:6)
Branky: Tretjakov 3, Vaněk 3, Fejtl 2, Kverka 2, Frk. Asistence: Baar 3, Frk 3, Tretjakov, Fišar, Hluchý, Vaněk, Fejtl.

Ještě v polovině utkání byl stav vyrovnaný, ale kdyby byli domácí v koncovce šikovnější, určitě by vedli, protože měli lepší pohyb a Karlovy Vary přehrávali. Favorit se prosadil až v konci druhé části, kdy během tří minut vstřelil tři branky. Ve třetí třetině pak již hosté excelovali a uštědřili domácím vysokou prohru.

HC Slavia Praha – HC Energie Karlovy Vary 9:0 (5:0, 2:0, 2:0)

O osudu střetnutí rozhodla první třetina, ve které slávisté vstřelili po hrubých chybách hostů pět branek. I v dalších dvou třetinách Pražané jednoznačně dominovali. Energetici, přestože měli několik vyložených šancí, nevstřelili ani jeden gól.

Krajský přebor elévů - 5. třída

HC Slovan Louny – HC Energie Karlovy Vary 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)
Branky: Martinovský, Frk, Weis. Asistence: Frk 2, Martinovský 2.

Do poloviny utkání byli Karlovarští lepší a svoji převahu vyjádřili vedením 3:1. Dobrý výsledek je stál výpadek v závěru druhého dějství. I přes velkou snahu a šance v poslední části, nedokázali již skóre otočit na svou stranu.

Krajský přebor elévů - 4. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Slovan Louny 9:2 (5:1, 3:1, 1:0)
Branky: Miškovský 4, Brodský 3, Csamango, Urbančok. Asistence: Csamango 5, Miškovský, Svoboda, Šaling.

V dohrávaném utkání vedla nebývala produktivita domácího mužstva k nečekanému, ale zaslouženému vysokému vítězství.

HC Slovan Louny – HC Energie Karlovy Vary 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branka: Šaling.

Druhý den se oba soupeři střetli znovu a na lounském týmu bylo znát velké odhodlání oplatit Karlovým Varům vysokou porážku. Slovan s nadšením, vysokým nasazením a někdy i velkou tvrdostí, mnohdy až za hranicí pravidel, svého cíle dosáhl a soupeři sobotní porážku oplatil.