Rezervní tým Energie podlehl prvoligovému Chomutovu

K a r l o v y  V a r y - Prvoligovému Chomutovu na poslední chvíli odpadl soupeř pro středeční přípravné utkání a tak v rámci dobrých vztahů mezi oběma kluby, obstarala náhradní program karlovarská Energie. Do Chomutova však odcestovali především hráči ze širšího kádru, protože Energetici den před tím hráli s Litvínovem a den poté přivítají na svém ledě Plzeň. Přestože se na severočeském ledě představil téměř rezervní tým, nevedl si špatně a byl domácím rovnocenným soupeřem. Nakonec však přeci jen podlehl a odváží si z Chomutova jednobrankovou prohru.
Přípravné zápasy, přát., st 25.8.2004
Chomutov
2:1
0:0, 1:0, 1:1
Branky: 22. Polodna (Buchal, Koláček), 55. Martenek (Ibl, Šimeček) - 44. Košťál (Polák). Rozhodčí: Florián - Sichrovský, Richter. Vyloučení: 4:4, navíc Mikšovic (CHM) 5 minut + DKU. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: .
Chomutov: Horčička - Hájek, Szakal, Plaček, Schneider, Trefný, Prošek, Štrach, Ambrož - Hahn, Šíp, Jíra - Polodna, Koláček, Buchal - Boušek, Mikšovic, J. Charousek - Šimeček, Ibl, Martenek
Karlovy Vary: Mensator - Kivoň, Hlubuček, Kloz, K. Charousek, Kocek, Šťourač - Košťál, Bauer, Polák - Zaťovič, Šinágl, Pech - Chyba, Hamerle, Bušta

Zápas začal ve svižném tempu. Už v po jedenácti vteřinách musel Horčička likvidovat únik Jakuba Bauera. Domácí kontrovali tvrdou střelou Mikšovice. V 7. minutě se sice karlovarští radovali z gólu, jenže domácí brankář schoval puk pod svým betonem. Chomutovští měli poté výhodu početní převahy, v níž mohutně atakovali hostující svatyni. Tečovanou střelu Hájka od modré Mensator vyrazil. Po gólu volaly i následné akce Buchala a Mikšovice, skóre se ale nezměnilo. V 19. minutě tvrdě vypálil Schneider a jen těsně minul branku hostí. V samém závěru ještě Mensator skvěle vychytal Mikšovice, a tak po první třetině byl stav nerozhodný 0:0

Také druhou třetinu začali lépe domácí. Nejprve se do velké šance prodral Buchal, avšak neuspěl. Chuť si spravil o minutu později, kdy zpoza branky přihrál Petru Polodnovi, jenž bekhendem poslal domácí do vedení – 1:0. Na opačné straně vyrazili Pech a Šinágl na jediného obránce a celou situaci musel řešit Luboš Horčička. Ten dnes likvidoval jednu šanci Varů za druhou a byl svým spoluhráčům opravdovou oporou. Těsně po polovině utkání byl za krosček u mantinelu vyloučen chomutovský Mikšovic na 5 minut + do konce utkání. Domácí dlouhé oslabení přestáli bez úhony a těsné vedení si pohlídali až do konce druhé třetiny.

Ve 44. minutě se hosté konečně dočkali vyrovnávacího gólu. Volně ležící puk před chomutovskou brankou dojel Jan Košťál a prostřelil Horčičku – 1:1. O chvíli později si Mensator naopak poradil s nebezpečnou střelou Plačka. Neuběhlo ani půl minuty a hostující brankář výborně zasáhl i proti dorážce Koláčka z bezprostřední blízkosti. Strhnout vedení na stranu Energie mohli ve 49. minutě Handrle nebo z druhé vlny dojíždějící Chyba. Ani jeden z nich však nemířil přesně. Tou dobou zápas vrcholil a diváci viděli oboustranně pohledný hokej se spoustou šancí. Na straně domácích neúspěšně pálili v rychlém sledu Boušek a Trefný. Přece jen se však chomutovským podařilo znovu strhnout vedení na svoji stranu. Po krásné kombinaci Ibla se Šimečkem se do zakončení dostal Tomáš Martenek, který potvrdil svoji formu z přípravy druhým gólem – 2:1. V posledních vteřinách zápasu ještě neuspěl střelou z mezikruží Šimeček.