Dorost s vynikajícím Bendou v brance válí

K a r l o v y  V a r y - Ve znamení senzačních výkonů dorosteneckého brankáře Marka Bendy se odehrál uplynulý týden mládežnických soutěží. Ačkoli mohl mladý talent ještě loni nastupovat v žákovských kategoriích, vévodí letos po čtyřech kolech extraligové tabulce brankářů ve všech jejích kategoriích. K těsnému vítězství nad Spartou dokonce přispěl jednou asistencí a i jeho zásluhou se dorostenecký výběr trenéra Mlejnka vyhřívá na druhé příčce v soutěži. Povedený týden prožily rovněž mladší třídy, které si ve své ligové premiéře pohrály s rivaly ze Sokolova.

Extraliga juniorů:

HC Energie Karlovy Vary – HC České Budějovice 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Branka: Jakub Bauer. Asistence: Sedláček.

Herní nekázeň, zbytečné fauly, nevyužité početní výhody a spousta individuálních chyb byly hlavní příčinou nepovedené domácí premiéry juniorského týmu. Spokojenost vyslovil trenér Antonik pouze s útokem bratří Bauerů s Pavlem Sedláčkem na levém křídle.

Rozhodly přesilové hry (podrobná reportáž)

HC Moeller Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 3:3 (0:1, 1:1, 2:1)
Branky: Kuběna, Bušta, Zaťovič. Asistence: Kudláček, Hamerle, Hlubuček, Pražák, Kloz.

Stejně jako v pondělí dorostenci, tak si i junioři HC Energie Karlovy Vary vezou z ledu Pardubic remízu. Ovšem junioři tolik spokojení jako jejich mladší kolegové být nemohou. V zápase byli lepší, dokázali si vytvořit více šancí, pouze je neproměnili. Celých šedesát minut sahali po vítězství, v jeho polovině vedli už 2:0, nicméně Pardubice dokázaly vyrovnat nejen na 2:2, ale po Zaťovičově gólu i na konečných 3:3. I za tohoto stavu mohli Karlovarští strhnout výhru na svoji stranu. Velké příležitosti ale neproměnili Bušta s Chybou a po nich ani Gasparik.

Junioři sahali po vítězství, ale tři góly nakonec nestačily (podrobná reportáž)

HC Mladá Boleslav - HC Energie Karlovy Vary 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)
Branky: Hlubuček, Chyba, Pražák. Asistence: Bušta, Chyba, Štourač, Hamerle, Zaťovič.

Karlovarští hokejisté na ledě nováčka soutěže podali v úvodu utkání matný výkon, jenž dovolil domácím dvougólové vedení. Poté se Západočeši zvedli, herně se zlepšili a vyrovnali na 2:2. Bohužel chvíli po vyrovnání inkasovali vlastní branku, a když 15 vteřin před koncem druhé dvacetiminutovky ve vlastním oslabení opět inkasovali, šli do závěrečné třetiny s náskokem dvou branek Mladoboleslavští. Ve třetí části se Karlovy Vary snažily vyrovnat, ale i přes výraznou převahu se jim to nepodařilo. Poměr střel v utkání byl 15:40, ale nepřesná a nedůrazná koncovka Energie se na konečné porážce výrazně podepsala.

Extraliga dorostu:

HC Moeller Pardubice - HC Energie Karlovy Vary 2:2 (0:1, 1:0, 1:1)
Branky: Kuběna, Smolík. Asistence: Topinka, Zmeškal.

Západočechům patřil zásluhou Pavla Kuběny vstup do střetnutí. Pardubice se vrátily do hry využitím chyby hostující defenzívy, později se dokonce šťastnou trefou dostaly do vedení. V závěrečné dvacetiminutovce si Karlovarští vynutili velký tlak, ze kterého se jim podařilo vyrovnat na konečných 2:2.

Dorostenec Smolík trefil pět minut před koncem bod (podrobná reportáž)

HC Energie Karlovy Vary - HC České Budějovice 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: Šnajdr, Tomáš Polák. Asistence: Klcso, Rohan.

Ve třetím kole čekal na karlovarský dorost tým Českých Budějovic, který je v minulé sezoně v posledním kole připravil o postup do play off. Trenér Mlejnek očekával náročné utkání, protože soupeř nezískal ani bod v předcházejících dvou kolech. Dvě třetiny měli domácí mírně navrch a svoji převahu vyjádřili i dvěma góly. Bohužel v poslední části si život znepříjemnili fatální chybou na útočné modré čáře při vlastní přesilovce, po čemž soupeř snížil. Závěrečný tlak Jihočechů vyrovnání nepřinesl.

Dorostenci vydřeli výhru (podrobná reportáž)

HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: Budínský, Dudek. Asistence: Sláma, Dudek, Boguský, Benda.

Úvodní třetina patřila jednoznačně Sparťanům a nebýt vynikajícího brankáře Bendy, utkání by zřejmě dopadlo jinak. Karlovarským mladíkům se v této části povedl jeden rychlý brejk, který Budínský skvěle zakončil. Ve zbylých dvou třetinách se již jednalo o vyrovnané utkání. V samotném závěru zápasu domácí svým aktivním pojetím soupeře nepustili ani do power-play a připravili tak Spartě první bodovou ztrátu v soutěži.

Výborná obrana a povedené brejky přinesly vítězství (podrobná reportáž)

Liga starších žáků – 8. a 9. třída

Karlovy Vary měly tento týden volný los.

Regionální severočeský přebor elévů - 5. třída

HC Baník Sokolov - HC Karlovy Vary 2:14 (0:5, 1:7, 1:2)
Branky: Miškovský 5, M. Šaling 3, Csamango 3, L. Vrána, Bouda, Zhmutskyj. Asistence: L. Vrána 3, Miškovský 2, Urbančok, Grundler, Csamango, Bouda.

První mistrovské utkání této kategorie se karlovarským páťákům povedlo. Svého soupeře bez problémů předčili ve všech směrech.

Regionální severočeský přebor elévů - 4. třída

HC Baník Sokolov - HC Energie Karlovy Vary 3:8 (1:1, 0:1, 2:6)
Branky: M. Hanák 3, Š. Bečka, Klíma, J. Vrána, Zajíček, T. Kundrát. Asistence: Suchý 2, Pokorný, Š. Bečka, Černý, T. Kundrát.

V mistrovské premiéře měli karlovarští čtvrťáci v malém derby po celé utkání převahu, kterou se však výrazněji podařilo vyjádřit až v závěrečné třetině. Střetnutí se velice povedlo střelci hattricku Matyáši Hanákovi.

Minulý týden si dvě nejmladší třídy zpestřily ještě jedním přátelským duelem. Zástupci karlovarského klubu vyšli ze soubojů s Litvínovem jako vítězové.

5. třída HC Chemopetrol Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 1:2
Branky: Svoboda a Miškovský.

4. třída HC Chemopetrol Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 6:11
Branky: J. Vrána 4, Krejsa 3, Š. Bečka 2, Černý a Ševc.