Karlovarský prapor držely mladší kategorie

K a r l o v y  V a r y - Uplynulý týden příliš bodů do pokladnic mládežnických kategorií karlovarské Energie nepřinesl. Po těsné prohře se silnými Pardubicemi si junioři připsali bezbrankovou remízu s hráči poslední Mladé Boleslavi. Dorost bojoval v Českých Budějovicích do posledních vteřin, ale bodový zisk mu nezajistilo ani proměněné trestné střílení Víta Budínského. Žákovským výběrům se do cesty postavil Tábor, který odešel ze všech duelů poražen.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary – HC Moeller Pardubice 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: Pražák. Asistence: Chyba.

V utkání Karlovarští velice bojovali a dlouho hráli s favoritem výsledkově vyrovnanou partii. Hosté byli sice v průběhu zápasu hokejovější, ale naráželi na dobře organizovanou obranu domácích. O výhře Pardubic rozhodla chyba čárových rozhodčích, kteří přehlédli více než metrové postavení mimo hru, ze kterého vstřelil soupeř vítězný gól. V poslední minutě pykaly Pardubice za dva fauly, ale krátkou převahu tří hráčů v poli energetici nevyužili.

Pardubická juniorka si veze z Karlových Varů plný počet bodů (podrobná reportáž)

HC Energie Karlovy Vary – HC Mladá Boleslav 0:0

Zápas s nováčkem soutěže rozehráli domácí vcelku dobře, měli více ze hry, ale koncovka je v posledních zápasech trápí nejvíce. Poté, co se nepodařilo převahu brankově zúročit, začala se na karlovarské hokejky pomalu snášet nervozita a hosté toho začali využívat k nebezpečným protiútokům. Bezbranková remíza byla nakonec asi spravedlivým vyjádřením dění na ledě.

Junioři hráli s poslední Mladou Boleslaví bez branek (podrobná reportáž)

Extraligu dorostu

HC České Budějovice – HC Energie Karlovy Vary 4:3 (0:0, 1:1, 3:2)
Branky: Sláma, Šnajdr, Budínský (z trestného střílení). Asistence: Budínský.

Dorostenci Energie sehráli na jihu Čech vyrovnanou partii. Když v úvodu třetí části vstřelili druhý gól, byli k výhře blíže, ale domácí o výsledku rozhodli dvěma slepenými góly soupeře během 90 vteřin. Ke srovnání karlovarským mladíkům nepomohla ani závěrečná power - play.

Dorostenci v Budvar areně na body nedosáhli (podrobná reportáž)

HC Sparta Praha – HC Energie 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Utkání bylo vyrovnané, ale neplodná koncovka hostů rozhodla. Před poslední třetinou karlovarští hokejisté věřili, že by si mohli z Prahy odvézt nějaký ten bod, bohužel po hrubé chybě obrany inkasovali na 2:0. Přesto šance na srovnání stavu měli, ale soupeř při hře vabank trestal třetí brankou v samém závěru zápasu.

Liga starších žáků – 9. třída

HC Tábor – HC Energie Karlovy Vary 1:7 (0:3, 0:2, 1:2)
Branky: Chocholáč, Kellner, Hudák, Kroupa, Osladil, Jemeljanov, Chaljavin. Asistence: Chaljavin, Hudák, Chodounský.

Po rozpačitém úvodu utkání, se energetici prosadili v 6. minutě. Po přežití oslabení pak v úvodní části udeřili ještě dvakrát. Tábor se nevzdal a měl slibné šance ve druhé části ke snížení, ale brankář Hruška se přelstít nenechal. Naopak Karlovarští dalšími dvěma góly náskok zvýšili. Herní převaha hostů se ukázala i v poslední části a nebýt jednoho zaváhání, kdy Tábor jednou skóroval, mohli si hosté připsat výsledek s čistým kontem.

Liga starších žáků – 8. třída

HC Tábor - HC Energie Karlovy Vary 5:9 (2:4, 1:3, 2:2)
Branky: Balšan 3, Vaněk 2, Schopf, Král, Frank, Pavlů. Asistence: Král 3, Hromádka, Balšan, Frank, Hampl, Vaněk, Pavlů.

Hosté nastoupili do zápasu v okleštěné sestavě, přesto odehráli v ofenzivní části povedené utkání. Dobrý dojem z herního projevu však kazila špatná defenzivní práce, zejména v prostoru brankoviště, ze kterého karlovarští žáci inkasovali čtyři branky.

Liga mladších žáků – 7. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Tábor 9:4 (4:0, 2:3, 3:1)
Branky: Fuuk 2, Fejtl 2, Baar 2, Frk, Kverka, Fišar.

Domácí Energii vyšla skvěle první třetina, ve které agresivním napadáním dostala soupeře pod tlak a svou převahu vyjádřila i brankově. Ve druhé části přišlo nemístné podcenění a nezodpovědný přístup. Ten se karlovarským hráčům zčásti vymstil, když třetinu prohráli. Ve třetím dějství si domácí výhru pohlídali, přesto se trenéři v další přípravě zaměří na to, aby se výpadek ze druhé třetiny neopakoval.

Liga mladších žáků – 6. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Tábor 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky: Vrána 2, Martinovský. Asistence: Kadlečík, Táborský.

Karlovarští šesťáci se v úvodu dostali do rychlého vedení, když se dvakrát prosadil Lukáš Vrána. V dalších minutách místo střeleckých hodů přišel bezkrevný výkon a přizpůsobení se hře soupeře. Chyběla kombinace i nasazení. Zlepšení nastalo až v závěru po zredukování hry na dvě pětky. Trenéři na pozápasovém tréninku hráčům vysvětlí, že podobný přístup se nesetká s jejich pochopením.