Mladé pušky mířily přesně

K a r l o v y  V a r y - Pravou nohou vykročily do druhé fáze extraligy karlovarské mládežnické výběry. Stále se lepšící junioři získali skalp Vsetína, vedoucího týmu moravské skupiny. Dorost si poradil se stejným soupeřem a navíc naplno bodoval i doma se Zlínem. Střeleckou formu chytil v minulém týdnu čtyřgólový dorostenec Tomáš Sláma. Stoprocentní byly starší žákovské kategorie bojující s vrstevníky z Kralup nad Vltavou. Čtvrtá třída se dokonce vítězstvím nad Mostem probojovala na čelo tabulky severočeského poháru.

Extraliga juniorů

HC Bílí Tygři Liberec - HC Karlovy Vary 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
Branky: Jakub Bauer, Jan Bauer. Asistence: Bušta, Chyba, Zaťovič, Kuběna.

V zápase se projevila únava a částečné uspokojení z předchozích třech výher. Liberec byl lepší ve všech činnostech a přestože ho hosté přestříleli, chyběl jim patřičný důraz v koncovce, což se ukázalo jako rozhodující.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vsetín 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: Bušta, Jakub Bauer, Sedláček. Asistence: Kocek, Gasparik.

V zápase s nejlepším mužstvem moravské skupiny, jenž v předchozích zápasech prohrál pouze jednou, byli od začátku aktivnější Karlovarští a soupeře přehrávali. Tuto herní převahu se jim podařilo i brankově vyjádřit. Důležité bylo, že domácí v průběhu utkání třikrát ubránili přesilovou hru soupeře 5 na 3.

HC Hamé - HC Energie Karlovy Vary 1:1 (0:1, 1:0, 0:0)
Branky: Jakub Bauer. Asistence: Tomaška.

Koncert neproměněných šancí ze strany hostů, včetně neproměněného trestného střílení, měl za následek, že Zlínu nechali bod za remízu. Utkání bylo pro Karlovarské těžké nejen vzhledem k náročnému cestování, ale i díky úzkostlivému posuzování některých zákroků ze strany rozhodčího, čímž zbytečně narušoval plynulost hry.

Extraligu dorostu

HC Energie Karlovy Vary – HC Bílí Tygři Liberec 6:4 (2:0, 2:4, 2:0)
Branky: Šnajdr 3, Smolík, Dudek, Sláma. Asistence: Schmidt 3, Topinka 2, Budínský 2, Boguský, Dudek.

Do stavu 4:1 využili domácí horších kvalit hostujících gólmanů a celkem po zásluze vedli, ovšem potom za tohoto stavu ustoupili od herní kázně a výsledkem byl nerozhodný stav po dvou třetinách. V poslední části se karlovarští hokejisté vrátili zpět k zodpovědné hře a získali cenné body.

HC Vsetín – HC Energie Karlovy Vary 3:4 (0:1, 2:1, 1:2)
Branky: Sláma, Rohan, Dudek, Polák. Asistence: Rohan, Záhora, Smolík, Topinka.

Karlovarští ve svém prvním utkání s moravským týmem zvítězili zcela zaslouženě. Opět se v zápase potvrdilo známé pravidlo, že ten tým, který nevyužije přesilovku dvou hráčů v poli, většinou nevítězí.

HC Energie Karlovy Vary – HC Hamé 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Branky: Sláma 2, Budínský 2, Rohan. Asistence: Záhora 3, Děkan, Smolík, Dudek.

Po ospalé první třetině domácím k vítězství notně pomohl velmi slabý výkon zlínského brankáře, ale i jejich zlepšený výkon od druhé třetiny.

Liga starších žáků – 9. třída

HC Energie Karlovy Vary – HK Kralupy 3:1 (2:1, 1:0, 0:0)
Branky: Kellner 2, Zíka. Asistence: Chodounský, Osladil.

Soupeř přijel s obměněnou sestavou a s cílem získat první body do tabulky. Již v 5. minutě utkání se i ujal vedení, ale tento stav netrval dlouho. Karlovarští hráči se tlačili před bránu hostí, jenže jejich nedůrazná koncovka udržovala soupeře stále ve hře i přesto, že po dvou třetinách prohrával o dvě branky.

Liga starších žáků – 8. třída

HC Energie Karlovy Vary - HK Kralupy 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
Branky: Frank, Vaněk, Král, Hampl, Černý. Asistence: Frank 2, Vaněk, Hampl, Schusser.

V prvních dvou třetinách byly Kralupy nevýrazným soupeřem. Ovšem ve třetí části se vzchopily k velkému náporu. Domácí, podepření kvalitním výkonem brankáře, však dobře rozehraný zápas dovedli pohodlně do vítězného konce.

Liga mladších žáků – 7. třída

HK Kralupy – HC Energie Karlovy Vary 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)
Branky: Fejtl 2, Nimrichter, Kverka. Asistence: Kverka, Hluchý, Šteg, Tretjakov.

Energetici, i přes absenci několika hráčů, podali zodpovědný výkon podložený vysokým nasazením, dobrým pohybem a celému utkání jasně dominovali.

Liga mladších žáků – 6. třída

HK Kralupy - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: Miškovský 2, Vrána, Martinovský. Asistence: Vrána, Táborský, Formánek.

Úvodní třetina se odehrála oboustranně nervózně s množstvím nepřesností. Karlovarští se ujali vedení šťastnou brankou L. Miškovského. Ve druhé dvacetiminutovce hosté zlepšili pohyb a z rychlých brejků získali rozhodující náskok, který v poslední části ještě jedním gólem pojistili. Z celkového pohledu převládala ve hře hostů bojovnost nad pohlednými kombinacemi a hokejovou lehkostí.

Severočeský regionální přebor elévů – 5. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Baník Most 10:1 (4:0, 2:1, 4:0)
Branky: Miškovský 3, M. Šaling 2, Csamango 2, Čoudek, Kádě, Zhmutskyy. Asistence: Čoudek, Urbančok, Csamango, M. Šaling, Brodský.

Už ve 3. minutě vedly Karlovy Vary 3:0, a tak položily základ vysokému vítězství, kdy soupeře předčily ve všech činnostech.

Severočeský regionální přebor elévů – 4. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Baník Most 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
Branky: J. Vrána 2, Krejsa, Zajíček, Rubeš, Michálek. Asistence: J. Vrána 3, Zajíček.

V utkání o první místo tabulky velmi pomohl karlovarským mladíkům gól už v úvodní minutě, který ještě zvýšil zdravé sebevědomí a odhodlání odčinit nepodařené poslední střetnutí. Po většinu zápasu pak soupeře přehrávali až nečekaně snadno a zaslouženě výrazně zvítězili.