Mládežnická lokomotiva jede na plné obrátky

K a r l o v y  V a r y - Ani reprezentační přestávka neukončila série neporazitelnosti karlovarských juniorů a dorostu. Starší kategorie si doma poradila s Ostravou i Vítkovicemi, dorostenci vezou ze severní Moravy body za vítězství a remízu. Ve slušné střelecké formě se představil mladý útočník Martin Šnajdr. Dobrých výsledků dosáhly i žákovské výběry.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary - HC Sareza Ostrava 5:4 (0:1, 3:2, 2:1)
Branky: Jan Bauer, Sedláček, Hlubuček, V. Polák, Bušta. Asistence: Kocek, Zaťovič, Jakub Bauer, Hlubuček, V . Polák.

Do zápasu vstoupili domácí velice vlažně a soupeř, ač po náročné cestě, překvapivě udával hře tempo. V polovině zápasu karlovarští hokejisté během několika sekund strhli vedení na svou stranu a měli možnost zvýšit na rozdíl dvou gólů, ale neproměnili trestné střílení. Hosté ožili a na začátku poslední třetiny opět vedli o gól. Velkou bojovností, podpořenou kouskem sportovního štěstí, se nakonec z výhry radovali mladí energetici, když vítěznou branku vstřelil v 59. minutě Bušta.

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Branky: Jakub Bauer 2, Bušta, Sedláček Gasparik.

Po necelých čtyřiadvaceti hodinách čekal domácí další těžký zápas, ve kterém tentokrát diktovali tempo hry od začátku a soupeři nedovolili vytvořit souvislý tlak. Utkání rozhodla druhá třetina, ve které Karlovarští vstřelili tři branky. Vítkovice umožnily domácím svojí nedisciplinovaností sehrát několik přesilových her z nich dvakrát inkasovali. V závěru zápasu Západočeši kontrolovali a dvě minuty před koncem zvýšili na konečných 5:1.

Extraliga dorostu

HC Sareza Ostrava - HC Energie Karlovy Vary 2:2 (1:0, 1:0, 0:2)
Branky: T. Polák, Šnajdr. Asistence: Topinka 2, Rohan.

Po dvě třetiny byl Karlovarským největší překážkou ve skórování výborný brankář domácích. Poté, co hosté neproměnili tři minuty trvající přesilovku pěti proti třem, již nedoufali ve vyrovnání, ale nakonec se ho velkou bojovností v poslední desetiminutovce dvěma slepenými góly dočkali.

HC Vítkovice - HC Energie Karlovy Vary 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Branky: Šnajdr 2, Budínský, Dudek. Asistence: T. Polák, Boguský, Schmidt, Rohan, Budínský.

Po brance hostů na 3:0 přišla ihned domácí odpověď na 1:3 a to, jako by předznamenalo závěrečné drama. Domácí 50 vteřin před koncem vyrovnali na 3:3 v power play, ale karlovarským mladíkům se podařil doslova husarský kousek. V následujícím střídání dokázali strhnout vítězství na svoji stranu. Do konce zápasu zbývalo 25 vteřin.

Žákovská liga starších žáků - 9. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Kobra Praha 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: Chaljavin 2, Kurz, Hudák. Asistence: Richter, Chocholáč.

Po opatrném úvodu zápasu se první brankově prosadili domácí, ale za jednu nekoncentrovanost zaplatili vyrovnávajícím gólem. Od tohoto okamžiku se oba týmy snažily strhnout vedení na svou stranu, ale se zvýšenou snahou o skórování se také hromadily chyby v kombinaci. Karlovarští chvílemi dostali soupeře pod tlak, gól visel na vlásku. A nakonec také přišel. Ve 27. a 28. minutě se trefil Chaljavin a náskok dvou branek vnesl klid na hráčskou lavici. Soupeř se však nevzdával, občasnými útoky neustále ohrožoval branku domácích, jenže když se v 55. minutě trefil Hudák, Kobra se již nevzpamatovala a povinné dva body zůstaly doma.

IHC Písek – HC Energie Karlovy Vary 1:7 (0:4, 1:2, 0:1)
Branky: Chaljavin 3, Hudák, Kurz, Tomeček, Zíka. Asistence: Chocholáč, Chaljavin, Zíka, Šaling.

Pokud chtěla karlovarská „devítka“ udržet kontakt s čelem tabulky, bylo zapotřebí porazit zlepšujícího se soupeře. Úvod utkání se hráčům hostů mimořádně vydařil, čase 1:06 bylo skóre zápasu už 0:2. Hráči Energie se po rychlém vedení nenechali ukolébat a pokračovali v rychlé a tvrdé hře, která domácím evidentně nesvědčila. Další průběh hry byl plně pod kontrolou celku z Karlových Varů. Jeden z nejlepších výkonů této sezóny hráči potvrdili dalšími góly v síti domácích a výsledné skóre 1:7 bylo víc než zasloužené.

Žákovská liga starších žáků - 8. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Kobra Praha 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Smolné utkání ve kterém střelcům Západočechů nepřálo štěstí ( tři nastřelené tyče a břevno) a skončilo i přes jejich velký tlak, těsnou výhrou hostů z Prahy.

IHC Písek - HC Energie Karlovy Vary 9:6 (3:1, 6:2, 0:3)
Branky: Král 2, Šik, Vaněk, Hampl, Frank. Asistence: Šik, Hromádka, Vaněk, Schusser, Balšan, Frank.

Přes slibný začátek, kdy se hosté v sedmé minutě ujali vedení, skončilo utkání nakonec jejich vysokou prohrou. Zvýšené nasazení ve třetí třetině bohužel nemohlo vymazat nepříjemný dojem z části druhé, kdy karlovarští hráči podali zcela ostudný výkon.

Žákovská liga mladších žáků - 7. třída

HC Kobra Praha - HC Energie Karlovy Vary 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: Funk 2, Vachovec. Asistence: Fišar.

V utkání proti fyzicky vyspělému soupeři předvedli Západočeši kvalitní výkon, který byl založený na zodpovědné hře všech hráčů. Střelecky se dařilo M. Funkovi, autorovi dvou branek.

HC Energie Karlovy Vary – IHC Písek 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Branky: Baar, Fišar, Funk, Fejtl. Asistence: Tretjakov 2, Funk.

Domácí „sedmáci“ dobrým nástupem do utkání získali dvougólový náskok. Zlomovým momentem zápasu se mohla stát pětiminutová přesilovka, ve které karlovarští hokejisté inkasovali a soupeř se vrátil zpět do zápasu. Ve druhé třetině Písek srovnal stav. Teprve potom energetici opět zabrali a otočili vývoj ve svůj prospěch. Profesorský výkon bez nasazení se divákům (rodičům) líbit ale nemohl.

Žákovská liga mladších žáků - 6. třída

HC Kobra Praha - HC Energie Karlovy Vary 3:4 (0:3, 2:0, 1:1)
Branky: Táborský 2, Martinovský, Lintemer. Asistence: Martinovský 2, Troška, Táborský, Červenka.

Karlovým Varům vyšel úvod zápasu, ve kterém se dostaly po pěkných kombinacích do třígólového trháku. Ve druhé části, podobně jako v minulých zápasech, přišly individuální chyby a soupeř se vrátil do utkání. V poslední dvacetiminutovce si karlovarští hráči vedení pohlídali a získali cenné body.

HC Energie Karlovy Vary – IHC Písek 6:5 (2:1, 2:1, 2:3)
Branky: Táborský 4, Formánek, Lengö. Asistence: Vrána 2, Martinovský 2, Červenka, Kovařík.

V utkání se domácí prezentovali značně propustnou obranou, na druhé straně Jihočeši doplatili na absenci své brankářské jedničky. Z celkového pohledu si energetici, u kterých se střelecky prosadil Oto Táborský, vítězství spíše vydřeli, než by se k němu dopracovali hokejovými dovednostmi, které jim tentokráte moc nevycházeli.

Severočeský regionální přebor elévů - 5.třída

HC Energie Karlovy Vary - KLH Chomutov 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branky: Brodský, Csamango, Čoudek, Miškovský. Asistence: Kádě 2, Miškovský, Svoboda.

Domácí podali jeden ze svých nejlepších výkonů sezóny. Výsledek je pro soupeře ještě lichotivý.

Severočeský regionální přebor elévů - 4.třída

HC Energie Karlovy Vary - KLH Chomutov 2:4 (2:3, 0:1, 0:0)
Branky: Vrána, Klíma. Asistence: Bečka, Pavlík.

Ve vyrovnaném utkání rozhodlo efektivnější využívání šancí, a to měl soupeř, i díky svému brankaři, lepší.