Mládežnická mašina zpomalila

K a r l o v y  V a r y - Po dorostencích, kteří minulý týden ukončili svou spanilou jízdu extraligovou soutěží na hokejkách Třebíče, našli svého přemožitele rovněž junioři. Starší mládežnická kategorie ztratila oba body v sobotu na domácím stadionu, kde naposledy prohrála koncem září, s výběrem Zlína. O dva dny dříve ovšem tým trenéra Antonika zazářil ve Vsetíně a jako vůbec první celek v letošním ročníku dobyl stadion Na Lapači. Tři kanadské body si v tomto duelu připsal Martin Zaťovič.

Extraliga juniorů

HC Vsetín – HC Energie Karlovy Vary 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: Bauer Jakub, Zaťovč, Bauer Jan. Asistence: Zaťovič 2, Kocek, Bauer Jan.

Hosté podali velice obětavý výkon, ve kterém se jim podařilo eliminovat soupeřovu útočnou sílu a důrazným forčekingem soupeře po většinu utkání přehrávali. Pro Vsetín to byla první porážka v této sezóně na domácím ledě.

HC Energie Karlovy Vary – HC Hamé Zlín 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branka: Bušta. Asistence: Hamerle, Hlubuček.

V úvodu utkání si vytvořili Karlovarští několik slibných gólových příležitostí, které však nedokázali proměnit. Po rychlém zásahu Bušty v úvodu druhé třetiny dokázal Zlín rychle odpovědět dvěma brankami a otočil vývoj utkání. Domácí se hodně snažili o vyrovnání, ale nakonec se jim to nepodařilo.

Extraliga dorostu

HC Energie Karlovy Vary - HC Vsetín 2:2 (2:0, 0:1, 0:1)
Branky: Budínský, Šnajdr. Asistence: Topinka, Dudek, Smolík.

V úvodní části utkání se karlovarským hráčům nepodařilo ospalého soupeře i přes některé vyložené šance dorazit třetím gólem. Od druhé třetiny Valaši ožili a právem si odvezli bod za spravedlivou remízu.

HC Hamé Zlín - HC Energie Karlovy Vary 3:3 (1:0, 0:1, 2:2)
Branky: Smolík, Budínský, Rohan. Asistence: Budínský 2, Smolík.

Kvůli velké marodce v týmu - nemoci i zranění - odjelo k utkání pouze 15 hráčů. Ti pak potvrdili, že takto oslabené mužstvo se umí semknout a pro úspěch udělat cokoliv. Navíc se energetikům vždy v utkání povedlo dotáhnout soupeřův jednobrankový náskok.

Liga starších žáků - 9. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC České Budějovice 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky: Hudák 2, Mistoler. Asistence: Netík.

Od úvodního hvizdu vyvinuli oslabení domácí tlak na bránu Jihočechů, ale jejich koncovka byla žalostná. Hosté z prvního vážnějšího zaváhání Energie skórovali. Po přestávce vyburcovaný tým srovnal vývoj zápasu a přestože hrál jen na dvě pětky, dokázal svou bojovností a touhou po vítězství ve třetí třetině silného soupeře udolat. Odměnou mu byly dva důležité body a svěšené hlavy soupeře z Českých Budějovic.

HK Kralupy - HC Energie Karlovy Vary 0:7 (0:4, 0:2, 0:1)
Branky: Hudák 2, Mistoler 2, Chocholáč 2, Ryžuk. Asistence: Kroupa 3, Osladil 2, Hudák, Mistoler, Chodounský.

V zápase zahozených šancí přehráli karlovarští mladíci svého soupeře ve všech herních situacích. Přestože Středočeši neprověřili kvality hostů, karlovarští hokejisté se snažili o kombinační hru a zápas brali jako přípravu na další kolo, kde se střetnou se silným soupeřem z Prahy. Neobdržená branka potěšila hráče i trenéry.

Liga starších žáků - 8. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC České Budějovice 0:5 (0:1, 0:1, 0:3)

Přestože domácí nastupovali do utkání s odhodláním uhrát slušný výsledek, byl na některých hráčích patrný přehnaný respekt k fyzicky dobře disponovanému soupeři. Celkem slušný výkon z prvních dvou třetin Západočeši odevzdaným výkonem, po inkasovaní třetí branky, zcela znehodnotili.

HK Kralupy - HC Energie Karlovy Vary 5:7 (0:3, 3:1, 2:3)
Branky: Šaling 2, Funk, Balšan, Vaněk, Frank, Hampl. Asistence: Balšan 3, Šaling, Baar.

Úvod zápasu se Karlovarským vyvedl na výbornou, soupeř však zbraně nesložil a ve druhé třetině rozpoutal střelecké závody a gólem do šatny si připravil dobrou výchozí pozici do závěrečné třetiny. Energetici se však dvěma slepenými góly v 7. minutě třetí části dostali do rozhodujícího náskoku, který i přes 4 minutovou soupeřovu hru bez brankáře udrželi, a získali tak potřebné vítězství.

Liga mladších žáků - 7. třída

HC České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 3:4 (2:0, 0:2, 1:2)
Branky: Fejtl 2, Fišar 2. Asistence: Hluchý, Fejtl, Fišar, Tretjakov.

Hosté pouze s 11 hráči nezačali utkání dobře, už v 6. minutě prohrávali 0:2, přesto ukázali v dalších minutách soudržnost a odhodlání. Tyto vlastnosti jim dopomohly k návratu do zápasu a po brankách Fejtla a Fišara skóre srovnali. Ve třetí části bojovnost ještě zvýraznili, kdy se dokázali proti kvalitnímu soupeři prosadit a získat dva cenné body.

HC Energie Karlovy Vary - HK Kralupy nad Vltavou 6:1 (3:1, 2:0, 1:0)
Branky: Fejtl 2, Baar, Vachovec, Fišar, Kostroun. Asistence: Fejtl 3, Frank, Funk, Kostroun.

Utkání bylo jednoznačnou záležitostí domácích, kteří lépe bruslili a kombinovali. Ofenzivní snahy hostů spolehlivě likvidoval brankář Mach.

Liga mladších žáků - 6. třída

HC České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 6:4 (2:0, 2:2, 2:2)
Branky: Vrána 2, Táborský 2. Asistence: Vrána, Martinovský, Červenka.

Utkání rámovaly dvě naprosto rozdílné poloviny. Ve 30. minutě utkání byli karlovarští šesťáci zralí na ručník, neboť na světelné tabuli svítilo hrozivé skóre 4:0. Ve 31. minutě se prosadili vyjetím z rohu L. Vrána a snížil. Do přestávky ještě ujel Táborský a vrátil hosty do zápasu. Ve třetí třetině dokázali Karlovarští zkorigovat na rozdíl jediného gólu (5:4) a pět minut před koncem měl vyrovnání na holi J. Formánek, ale svůj nájezd neproměnil. Karlovarští žáci opětovně doplatili na příliš úzký kádr.

HC Energie Karlovy Vary – HK Kralupy 14:0 (3:0, 4:0, 7:0)
Branky: Frk 5, Táborský 4, Vrána 2, Formánek 2, Lintemer. Asistence: Frk 7, Táborský 4, Vrána 4, Hluchý, Lengö.

Domácí měli po celé utkání trvalou převahu a slabému soupeři nedali nejmenší šanci. Skvělý výkon podala první pětka, která se prosadila velmi pěknými kombinacemi a nastřílela 11 branek.

Severočeský regionální přebor elévů - 5. třída

HC Baník Most - HC Energie Karlovy Vary 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)
Branky: Košťál 2, Šaling, Duda, Svoboda, Miškovský. Asistence: Duda 2, Csamango, Miškovský, Bouda, Urbančok.

I přes nepříliš přesvědčivý výkon Karlovarští soupeře předčili a bez problémů zvítězili.

Severočeský regionální přebor elévů - 4. třída

HC Baník Most - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: Vrána, Černý. Asistence: Bečka.

Po většinu utkání byli jasně lepší hosté, avšak chybělo zakončení. Proto, ač nezaslouženě, prohráli.