Žáci nezaváhali, bodovaly i nejstarší kategorie

K a r l o v y  V a r y - Z plného bodového zisku se mohly minulý týden radovat všechny žákovské třídy karlovarské Energie. Tažení juniorů moravskými a slezskými městy pokračovalo vysokou výhrou v Brně a prohrou na ledě silného Havířova. Doma se neobjevili ani dorostenci, kteří si hladce poradili se Znojmem a cenný bod vezou i za remízu z Přerova. Obě kategorie odehrají tento týden svá poslední utkání s moravskými kluby a poté se v závěru extraligy střetnou ještě jednokolově s celky z české skupiny.

Extraliga juniorů

HC Ytong Brno – HC Energie Karlovy Vary 3:7 (1:3, 1:3, 1:1)
Branky: Bušta 2, Kalousek, Bauer Jan, Bauer Jakub, Karpíšek, Zaťovič. Asistence: Tomaška 3, Hamerle 2, Gasparik, Zaťovič, Kuběna.

I přes jednoznačné vítězství kladl soupeř houževnatý odpor a vůbec nebyl jednoduchým soupeřem. O výhře Energie rozhodla produktivní koncovka a velice zodpovědný výkon celého mužstva.

HC Havířov – HC Energie Karlovy Vary 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Domácí byli hokejově lepším týmem a svoji převahu zúročili ve druhé třetině dvěma góly. Přestože se Karlovarští snažili, nedokázali se střelecky prosadit. Výborný výkon podal brankář Jirkův, díky jeho zákrokům mohli hosté dlouho bojovat o naději na bodový zisk.

Extraliga dorostu

HC Znojemští Orli - HC Energie Karlovy Vary 0:6 (0:0, 0:2, 0:4)
Branky: Sláma 2, Smolík 2, Budínský, Topinka. Asistence: Dudek, T. Rohan, Šnajdr, Novák, Smolík, Záhora.

K úvodu utkání přistoupili karlovarští mladíci velmi laxně, proto musela o první přestávce přijít na řadu ze strany trenérů tvrdší domluva. Hráči si vzali výtky k srdci a převzali režii utkání do svých rukou a v pohodě dotáhli utkání k jasnému vítězství. Kladem byly i tři ubráněné dvojnásobné přesilovky soupeře trvající přes minutu.

HC Přerov – HC Energie Karlovy Vary 1:1 ( 0:0, 1:0, 0:1)
Branka: Sláma. Asistence: Dudek.

Hostům se podařilo se silným soupeřem zachytit začátek utkání. Ve druhé části se dokonce ocitli čtyřikrát sami před přerovskou brankou, ale koncovka Západočechů byla bohužel žalostná. Poté do hry vstoupil rozhodčí, který druhou desetiminutovku prostřední části nenechal hrát karlovarské v pěti a soupeř využil přesilovku pět na tři. Trpělivou a organizovanou hrou Energie přesto bod v poslední části zaslouženě vybojovala.

Liga starších žáků - 9. třída

HC Tábor – HC Energie Karlovy Vary 1:6 (0:3, 1:1, 0:2)
Branky: Chocholáč 2, Hudák, Chaljavin, Jemeljanov, Chodounský. Asistence: Hudák 3, Chocholáč, Chaljavin, Kurz.

Karlovarští potvrdili v utkání roli favorita a od začátku zápasu kontrolovali hru, což dokumentoval i stav po první třetině. Domácí, ve snaze otočit vývoj zápasu, přistoupil k tvrdé hře, někdy až za hranicí regulérnosti, ale energetici se nenechali zastrašit a k vítězství jim pomohla i velká opora v brance – Petr Hruška.

Liga starších žáků - 8. třída

HC Tábor – HC Energie Karlovy Vary 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)
Branky: Frank, Vachovec. Asistence: Vaněk, Hampl, Černý, Pavlů.

Hosté nastoupili ke svému utkání se třemi kompletními pětkami a od úvodu utkání převzali iniciativu. Dobrou hru v obrané i útočné fázi bohužel nepodpořili střelci, kteří spálili mnoho šancí ke zvýšení hubeného výsledku. Přesto si energetici za dobrý kolektivní výkon vítězství zasloužili.

Liga mladších žáků - 7. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Tábor 9:0 (1:0, 2:0, 6:0)
Branky: Vachovec 2, Fejtl 2, Baar 2, Fišar, Nimrichter, Funk.

Po celé utkání měli domácí převahu, ale prosazovat se začali až ve třetí části. Po čtvrtém inkasovaném gólu hosté rezignovali a jen se štěstím neinkasovali “desítku”.

Liga mladších žáků - 6. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC Tábor 8:1 (2:0, 4:1, 2:0)
Branky: Táborský 3, Frk 2, Formánek 2, Kovařík. Asistence: Vrána 4, Táborský 3, Frk 2, Svoboda, Troška.

Podobně jako starší “sedmáci” měli i mladší karlovarští hráči po celou dobu utkání jasnou převahu a dobrými kombinacemi nastříleli soupeři osm branek. Střelecky se dařilo O. Táborskému, kterému se podařilo vsítil tři branky, ale pochvala patří celému mužstvu.

Severočeský regionální přebor elévů – 5. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Baník Sokolov 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)
Branky: Šaling 2, Košťál, Urbančok, Brodský, Miškovský. Asistence: Csamango, Kádě, Bouda.

Domácím hráčům chybělo ve hře více spolupráce, přesto nakonec snaživého soupeře porazili.

Severočeský regionální přebor elévů – 4. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Baník Sokolov 3:2 (0:1, 0:1, 3:0)
Branky: Bečka, Krejsa, Klíma. Asistence: Černý, Pokorný, Vrána.

Po dvou třetinách se schylovalo k velkému překvapení, když nadšeně bránící Sokolov vedl 2:0. V úvodu závěrečné třetiny se však domácím podařilo třemi góly utkání otočit.

Severočeský regionální přebor v minihokeji - 3. třída

HC Energie Karlovy Vary – KLH Chomutov 23:1
Branky: Rubeš 4, Kodl 4, Červenka 3, Michálek 2, Rulík 2, Buchar 2, Bláha 2, Schmied 2, Mikeš, Fencl.

HC Energie Karlovy Vary – KLH Chomutov 18:0
Branky: Binias 5, Trapl 4, Bečka 2, Troška 2, Hauzr 2, Smolka, Hanák, Jakubův.