Do bojů zasáhli jen žáčci

K a r l o v y  V a r y - Poněkud okleštěný byl program mládežnických mužstev HC Energie v uplynulém týdnu. Junioři i dorostenci si mohli užívat přestávku před rozhodující fází základní části, utkání osmých a devátých tříd s Českými Budějovicemi byla zase odložena. Karlovarské barvy tak hájili ti nejmladší. Šesťáci se poprvé v sezóně dočkali vítězství nad silnými Českými Budějovicemi, pátá třída zdolala Litvínov i Most.

Liga mladších žáků - 7. třída

HC Energie Karlovy Vary – HC České Budějovice 4:7 (1:2, 2:3, 1:2)
Branky: Kverka, Frank, Schopf, Baar. Asistence: Funk, Tretjakov, Baar, Fišar.

V utkání hraném ve vysokém tempu dostali domácí tvrdou lekci z produktivity. Karlovarští měli optickou převahu, ale hosté efektivně využívali veškeré střelecké příležitosti a v průběhu utkání se dostali do vedení 5:1. Energetici ještě snížili na rozdíl jediné branky 4:5, avšak jejich další šance zůstaly nevyužity a Budějovičtí z rychlých brejků zasadili rozhodující údery.

Liga mladších žáků - 6. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC České Budějovice 3:1 (3:0, 0:1, 0:0)
Branky: Táborský, Frk, Formánek. Asistence: Formánek, Táborský, Hluchý.

Karlovarští „šesťáci“ vstupovali do utkání proti soupeři, se kterým v této sezóně nezískali ještě ani bod, v sestavě ovlivněné četnými nemocemi. Domácím se povedl vstup do utkání, kdy agresivitou a napadáním dostali soupeře pod tlak a proměnili tři gólové šance. Po celých šedesát minut předváděli karlovarští hráči enormní nasazení a zaslouženě vybojovali cenné body.

Severočeský regionální přebor elévů - 5. třída

HC Chemopetrol Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: Miškovský, Csamango. Asistence: Frk, Šaling.

V utkání výborné úrovně dvou nejlepších družstev soutěže rozhodla o vítězství Karlovarských především vyšší zodpovědnost a bojovnost v obranné hře.

HC Energie Karlovy Vary - HC Most 7:1 (2:1, 3:0, 2:0)
Branky: Šaling 2, Csamango 2, Košťál, Kádě, Zhmutskyy. Asistence: Svoboda 3, Brodský, Košťál.

Po průměrném výkonu dosáhli karlovarští páťáci na přesvědčivé vítězství.

Severočeský regionální přebor elévů - 4. třída

HC Chemopetrol Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 4:8 (1:3, 0:3, 3:2)
Branky: Opatrný 2, Klíma 2, Hanák, Bečka, Ševc, Vrána. Asistence: Bečka 3, Krejsa 2, Opatrný, T. Kundrát, Klíma.

První dvě třetiny kontrolovali hosté vývoj zápasu a po 40 minutách vedli jasným rozdílem 7:1. V závěrečné třetině však svou lehkovážností dovolili domácím zkorigovat výsledek.

HC Energie Karlovy Vary - HC Most 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)
Branky: Bečka, Černý, Vrána. Asistence: Vrána 2.

V utkání o první místo vyhrálo družstvo hrající účelněji. I přes závěrečný nápor se již vyrovnat domácím nepodařilo.